Připravujeme premiérové Prostřeno! z Moravskoslezského kraje!

Příští Prostřeno se odehraje v Moravskoslezském kraji.

K plotně se tam postaví tři ženy a dva muži. Jaký úkol týdne bude mít tahle převážně mladá, severomoravská partička? Krajový, má to být nějaká moravská specialita. Kdo bude největší taktik? A kdo vyhraje krásných šedesát tisíc korun? To uvidíte už příště!

Jako první se o šedesát tisíc a hostitelskou čest k tomu pokusí nastávající maminka Natálka (20). Ta se svěří se svým nelehkým životním příběhem. Čeká ji život samoživitelky. Natálka si ale z ničeho těžkou hlavu nedělá a hodně se směje. V kuchyni jí hodně pomáhá hrnec, do kterého všechno dá a ono se to v něm tak nějak vaří samo. Jenomže, ukáže se, že ruce jsou někdy víc než technika. Hostům se zdá pondělní jídlo nedochucené. Podle návštěvy Natálka málo solí a naopak hodně sladí. Zkrátka – nikomu se moc netrefí do chuti. U prostřeného stolu se ale sejde hodně mladá parta a alespoň není nuda. Pondělní menu: 1) Guacamole s domácí bagetou 2) Kuřecí vývar s domácími nudlemi 3) Kuře à la svíčková s domácím knedlíkem 4) Mousse z bílé čokolády.

V úterý soutěžní večeři připraví teprve náctiletý benjamínek David (16). Student střední školy hosty šokuje tím, že nebydlí u rodičů, ale žije už sám. David miluje kytičky a má jich plný byt. Jak ale dokáže uvařit? Ačkoliv nadšení mu nechybí, ukáže se, že zkušenosti bohužel ano. Davidovo menu má k dokonalosti hodně daleko. Navíc se na většinu chodů u něj dlouho čeká. Bude to doslova nervák. David ale spolustolovníky odzbrojí svou bezprostředností. A ti ho budou docela šetřit... Zachrání večer alespoň zábava? Úterní menu: 1) Roláda tety Martiny 2) Italská polévka 3) Hostitelovo tajemství 4) Černoušek

Ve středu se k plotně postaví kadeřnice Eva (36). Ta je pro ostatní tak trochu záhadou. Hosté jsou zmatení a zkoušejí zjistit, co je Eva vlastně zač. Považují ji za taktičku. Je tomu ale opravdu tak? A nejen to. Při šmejdění v jejím bytě je zaujme obraz. Dostanou podezření, jaké orientace Eva je a zda má vůbec ráda muže. Eva se nenechá rozhodit a všechno s klidem vysvětlí. Každopádně třetí hostitelka se netají tím, že moc nevaří a celé menu si radši předem natrénovala. Dokáže Eva vzbudit iluzi dobré hostitelky? A co všechno se ještě u stolu bude probírat? Středeční menu: 1) Kanapky 2) Rajská polévka 3) Kuřecí na kari s rýží 4) Mangová zmrzlina.

Čtvrteční večeři nachystá Sebastian (20). Ten se představí jako čerstvý podnikatel, který chvílemi působí dojmem, že „všude byl a všechno zná“. Při přípravě svého menu vsadil všechno na jednu kartu – na maso, které miluje. Pro své hosty nachystá hotové hody na grilu. Jenomže připravit několik kilo masa není žádná legrace. A tak se u toho Sebastian pořádně zapotí i začoudí kuchyni. A ještě se při přípravě polévky bude muset uchýlit k drobné lži o tom, z čeho je vlastně vývar vyvařen. Sebastian si je ale jist, že nikdo z hostů na to nepřijde… Čtvrteční menu: 1) Tatar, topinka, toust 2) Hovězí vývar z oháňky 3) Grill mix, příloha 4) Čokoládové brownies.

Finále připraví Petra (27), která vsadí na moderní kuchyni. Jenomže – poslední večeře se ponese ve znamení alergií a nesnášenlivosti. David nejí pórek, Sebastian nemusí lososa. Petra se ale ničeho nebojí a připraví pro pány náhradní varianty. Bude to stačit? David jí sdělí šokující informaci. Vztahy u stolu jsou při poslední večeři lehce napjaté a dojde i na páteční hru na pravdu. Kdo se v ní odhalí? A jak poslední večeře dopadne? A hlavně kdo to tento týden vyhraje? A bude to výhra zasloužená, nebo budou ostatní skřípat zuby? Páteční menu: 1) Žlutý meloun v parmské šunce 2) Pórková polévka 3) Pečený losos, brambory, zelenina na másle 4) Tiramisu.

Sledujte další Prostřeno! z Moravskoslezského kraje a nezapomeňte hlasovat!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.