Připravujeme premiérové Prostřeno! z Olomouckého kraje!

Prostřeno! se příště odehraje v Olomouckém kraji a muži tu budou ve velké převaze. Čtyři muži a pouze jediná žena se utkají o 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu.

Bude se mladá kočka Zuzana cítit mezi čtyřmi kocoury jako růže mezi trním? A jak se soutěžící vypořádají s krajovým úkolem týdne – olomouckými tvarůžky? Jídelníčky to budou opravdu chlapské – boršč, vývary, škvarky, tataráčky, cibulačka, jen benjamínek Zuzana to poněkud odlehčí. A její zábava muže potěší. Za letní zábavou půjdeme ven a do zahrad. Kdo to v Olomouckém kraji vyhraje? To uvidíte už příště!

Jako první se v pondělí k plotně postaví sympatický dělník Miroslav (57), nadšený houbař, klidný a vyrovnaný chlapík. Nicméně u plotny se i jemu zvedne tlak. A ještě víc, když zjistí, že kromě samých chlapů dorazila jedna pěkná baba. Mirek z toho až zčervená. Vpřed ho ale žene jeho přítelkyně, kterou by rád požádal o ruku, pokud vyhraje. Večer se Mirkovi vydaří a nová parta si pěkně sedne dohromady. Snad jen mladá Zuzana bude z pánů trochu rozhozená a v pondělí večer si nebude připadat úplně komfortně. Pondělní menu: 1) Zabijačková paštika s pečivem 2) Kyselá polévka 3) Roštěnka na houbách s rýží 4) Koblihy s domácí marmeládou.

V úterý se u sporáku představí řidič Roman (33) . Dobrák od kosti pracuje v pivovaru a netají se tím, že je to práce snů. Roman je vůbec ve svém životě spokojený a svůj večer pojme hodně velkolepě. Od každého chodu připraví tři varianty! Kromě dezertu - ty plánuje „jen“ dva. Celkově bude dělat jedenáct jídel + úkol týdne k tomu. Roman by chtěl dokázat, že i doma se dá jídlo navařit v tolika variacích jako v restauraci. Jenomže… Brzy mu začnou docházet síly a bude doufat, že hosté nebudou chtít ochutnat všechno. Ale to se plete… A Roman se pořádně, ale opravdu pořádně zapotí… Úterní menu: 1) Škvarková pomazánka, játrová paštika a plněný hermelín, domácí pečivo 2) Cibulačka, dýňová polévka a bramboračka 3) Mleté maso zapečené s bramborovou kaší, guláš v chlebu a tatarák 4) Ananasové řezy, tiramisu podle mě.

Ve středu hosty k sobě domů pozve důchodce Milan (65). Ten se svěří se svým nelehkým osudem a životem bez nohy. Milan ale i přes zdravotní handicap ukáže, že v kuchyni se k práci umí postavit. Se servírováním jídel mu bude pomáhat sličná Zuzana, což si Milan náležitě užije. Třetí a nejstarší hostitel vsadí na poctivou moravskou kuchyni. A jako zábavu nabídne letní verzi biatlonu na zahradě. Bude to velká legrace a třetí hostitel předvede i svou protézu. Středeční menu: 1) Loštický mls 2) Boršč 3) Kozičky paní mlynářky 4) Panna cotta.

Konečně ve čtvrtek se u plotny předvede jediná dáma týdne – Zuzana (22). Pánové si celý týden přítomnost vysokoškolské studentky z Olomouce pochvalují a nemohou se dočkat, až jim jejich vysněná Zuzanka něco uvaří. V menu si přečtou například mrkvový dort, a to jim nejde do hlavy. Ostatně překvapí je i další chody. Zuzančino menu je hodně moderní. Pravda, ne všechno se nejmladší kuchařce povede na jedničku. Tak třeba telecí líčka zůstanou bohužel tuhá... Ale pánové umějí být shovívaví. Takový Mirek, ten přimhouří nejdříve jedno oko a pak rovnou obě. Čtvrteční menu: 1) Carpaccio s domácím italských chlebem 2) Kuřecí vývar s domácími játrovými knedlíčky a nudlemi 3) Telecí líčka na víně s bramborovou kaší 4) Mrkvový dort.

Poslední večer připraví Bohuslav (47). Už během týdne se ukázalo, že Bohuslav si tu a tam rád postěžuje. Hlavně na to, co ho bolí. Milan z toho má těžkou hlavu. Sám se snaží nenaříkat a bojovat s osudem. Bohuslavovo menu bude plné zmatků. Sám si už nepamatuje, co do něj uvedl a co ne. Hosté pak budou chtít vysvětlení. Bohuslav sází na maso na grilu, ale páteční večeři se prostě nevyhnou rozpaky. Přitom finální menu zní docela slibně: 1) Tatarák s topinkou, domácí chléb 2) Hovězí vývar, domácí nudle 3) Králičí a kuřecí maso na grilu s grilovanou zeleninou, americké brambory, dip 4) Jahodový sen.

Jak příští olomoucký týden dopadne? Kdo vyhraje? A bude to výhra zasloužená? Koho nejvíce potěší? Dívejte se a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.