Seriály a filmy

26. listopadu 2018 18:00

Lucie Gretzová

Připravujeme premiérové Prostřeno! z Olomouckého kraje

Příště budeme prostírat v Olomouckém kraji. Na Hané se o šedesát tisíc korun a hostitelskou čest k tomu utkají tři muži a dvě zajímavé ženy.

Dva muže, kteří uvaří začátkem týdne hned po sobě, dělí čtyřicet let, třetí je zastánce rostlinné stravy. Jak soupeře rozdělí „bitva o maso“? Každopádně zklidnit se budou moci u výroby kynutého těsta – to je totiž záludný úkol týdne, který soutěžící čeká. Jak si s takovým zadáním Moraváci poradí? To uvidíte už příště… A nezapomeňte opět hlasovat, vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Jako první se k plotně postaví milovník jídla, podruhé šťastně ženatý trojnásobný otec Bronislav (60). Mezi bohatý včet koníčků prvního a nejstaršího hostitele patří modelářství, létání s drony a letadly, fotografování a amatérské filmování. Dále střílení na terč z dlouhé i z krátké zbraně, hra na kytaru a další hudební nástroje. A také vaření, protože v kuchyni svého rodinného domu se Broňa rozhodně neztratí. Nebojí se dokonce ani pečení, troufne si hned na několik těst. Bronislav napeče, navaří a nasmaží pořádnou porci jídla. A masa v něm bude dostatek. Jak zareaguje na jednoho ze svých strávníků, když zjistí, že Josef maso nepapá? Bude Pepa aspoň ochutnávat? Pondělní menu: 1) Pelmeně po našem 2) Zeleninová polévka Hanačka podle babičky Husárkové 3) Polovnická kýta 4) Pařížské kostky.

Druhou večeři nachystá osobní strážce a zároveň nejmladší hostitel týdne Daniel (19). Ten má po otci původ z Íránu, diskutovat se ale bude hlavně o Danielově povolání. Po maturitě totiž pracuje jako bodyguard. A každého zajímá, jak to funguje. Daniel je ale ke své práci diskrétní a moc toho neprozradí. Zato ve svém menu svůj exotický původ nezapře, Jaké bude jeho kuře na perský způsob? Nebo by si hosté radši dali to české, třeba s nádivkou? Mladý hostitel, který si utužuje svoji kondici v posilovně nebo boxem, nemá doma v Přerově ani dostatek stejného nádobí. Někdo dostane talíř, jiný mističku. Bude to někoho pohoršovat? A bude se mluvit i o mamince, která se u syna zdržuje docela často. Úterní menu: 1) Šunková rolka 2) Kuřecí vývar 3) Kuře na perský způsob 4) Banánový split s kapkou štěstí.

Středeční večer na svá bedra vezme máma pěti dětí Irena (43). Třetí hostitelka z Olomouce prozradí, jak se to stalo, že má tolik ratolestí a že na všechno zůstala sama. Irena to zrovna nemá jednoduché. Ale během soutěže ve vaření by se jí nabyté zkušenosti zasloužilé matky mohly hodit. Irena překvapí pizzou, na té si hosté pochutnají. A jak to bude s dalšími chody? Bude i něco z grilu a domácí houstička, taky cuketové polévka a maso a omáčka. Ale co Pepa, na čem si milovník rostlinné stravy pochutná ve středu? Ne všichni jsou k jeho alternativnímu způsobu života tolerantní. Chvílemi začíná přituhovat. Dokáže pětinásobná máma udržet dobrou náladu u stolu? O zábavu se stará hlavně Bronislav, který má ke všemu co říci… Středeční menu: 1) Domácí houska s olomouckou specialitou na grilu 2) Cuketová polévka s opečenými krutony 3) Krkovička s pepřovou omáčkou a opečenými brambory 4) Domácí dort.

Všichni jsou zvědaví na večer u propagátora zdravé výživy Josefa (28). Pochází z Vysočiny a studoval v Olomouci, kde dnes žije se svou přítelkyní a kočkou. Zastánce zdravé, především rostlinné stravy samozřejmě nachystá menu bez masa a živočišných produktů. K tomu ale připraví i pár přednášek, a dokonce i osvětovou zábavu. A to bude něco na Broňu, který se snaží Pepův večer bojkotovat. Ostentativně dává najevo, že pro něj existuje jen jedna cesta – ta s masem. Josef se mu snaží vysvětlit, že je nemocný. A to bude poslední kapka. Broňa si připadá zdravý jako řepa a na Josefa začne útočit. Ostatní by si na alternativním menu i docela pochutnali, ale všem náladu zkazí napjatá atmosféra u stolu. Čtvrté menu: 1) Fuhrmanův salát s ořechovým dresinkem a kukuřízkem 2) Esselstynova řepová polévka s rostlinnou smetanou 3) Ornishovy žampionovo-špenátové lasagne 4) Banánovo-burákovo-makovo-čokoládová zmrzlina s borůvkovo-skořicovo-datlovou polevou.

Poslední večeři připraví profesionální vojačka Martina (26). Ta prozradí, proč si vybrala zrovna takové povolání. A také, že lásku našla u svého útvaru. Martina, která má ráda sport a četbu, vsadí na moderní světáckou kuchyni, kde bude například panenka Welington. Kreslit se budou karikatury a ctižádostivá Martina se bude vůbec hodně snažit. Bude večer u ní podléhat vojenské disciplíně, nebo u stolu povládne dobrá nálada? A hlavně udrží se ve finále klid a mír? Dojde totiž i na páteční vyříkávání. Každý má svou pravdu a každý chce, aby v pátek zazněla. 1) Carpaccio z červené řepy 2) Jarní minestrone s kuřecími knedlíčky 3) Panenka Wellington 4) Piškotové tajemství.

A jak poslední večer dopadne? Kdo to příští týden vyhraje? A bude to výhra zasloužená?

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.