Připravujeme premiérové Prostřeno! z Pardubického kraje

Příští Prostřeno! zavítá po delší době do Pardubického kraje, kde se o šedesát tisíc korun a hostitelskou čest k tomu utkají tři ženy a dva muži.

Nepřekvapí, že úkolem týdne bude perník. Co ale překvapí, že jako první uvaří žena, která v pořadu není poprvé. Paní Ivana se už jednou o výhru (neúspěšně) pokusila, proto se odhodlala k opáčku. Snad bude mít lepší partu než minule… Zda to Ivana konečně vyhraje, to teprve uvidíme, má ještě čtyři silné soupeře. Do soutěže můžete svým hlasováním zasáhnout i vy. A pokud budete mít štěstí, nejen váš favorit, ale také vy můžete získat deset tisíc korun. Proto sledujte Prostřeno! i příště!

Jako první se k plotně postaví již zmíněná vyučená cukrářka Ivana (29), která už v pořadu téměř před pěti lety účinkovala. Změnila se k nepoznání, má jiný účes, práci v pizzerii, zrekonstruované bydlení, do rodiny přibyla holčička. Nikdo z hostů nic netuší a Ivana se rozhodne informace o své účasti zatím tajit. Ze svého prvního účinkování nemá zrovna dobré zkušenosti s kolektivem. Bude tahle parta jiná než ta předešlá? Ivana začne netypicky zábavou – lukostřelbou, s hosty se poprvé uvidí na fotbalovém hřišti. A k překvapení se mezi nimi objeví i její známý Robert, který bydlí také v Březové nad Svitavou. Hostitelka se rozhodla pro lehčí menu v italském stylu: 1) Bruschetta s rajčaty a mozzarellou 2) Dýňový krém 3) Kuřecí steak se žampionovou omáčkou a gnocchi 4) Ořechový mls.

V úterý štafetu převezme atraktivní pečovatelka v terénních službách Monika (28). Ta si v pondělí z hostů tak trochu vystřelila, na otázku, zda může být někdo odněkud známý, třeba z televize, odpověděla ano. A všem to vrtá hlavou... Moničino menu bude italské, předkrm stejný jako včera, je tudíž možnost srovnání. Monika překvapí vkusným bydlením i rodinnými poměry, hosté se budou snažit dopočítat její dětí a vyznat se v nich. A druhá hostitelka se rozhodně stydět nebude, představí i milovaného partnera. Poradí si jak v kuchyni, tak v roli hostitelky. Pokud se jí něco líbit nebude, tak to řekne hezky od plic. Honza se začne chovat trochu podivně, oproti včerejšku se hodně rozmluví a Moniku to nebaví. Úterní menu: 1) Bruschetta 2) Květákový krém 3) Pečené roštěnky s olivovou omáčkou a máslovým bramborem 4) Italské tiramisu.

Středa bude patřit elektrotechnikovi a technologovi Honzovi (36), nezadanému otci devítileté dcery, který poskytl u sebe doma azyl kamarádce. A přestože sám bezlepkovou dietu držet nemusí, vaří ji kamarádčině dceři a uprostřed týdne to zkusí znovu. Honzovo menu je hodně ambiciózní, vyměřené na gramy a milimetry přesně, všechno počítá, ukrajuje, to ale platí jen na papíře. Prostě šedivá je teorie a zelený strom praxe. Jakmile se objeví první problémy, Jan začíná zmatkovat, prostě nestíhá. Bude složité menu také chutné? Hosté budou z večeře mírně řečeno zaskočeni a na jídlo se moc netváří. Středeční menu: 1) Domácí nakrájené bezlepkové bagetky, zeleninový salát s výběrem dvou dresinků 2) Zlatavá hovězí polévka s domácími bezlepkovými nudlemi 3) Vepřová panenka na jehlách, máslová bramborová kaše 4) Kouzelný Jeníkův mls.

Velkým otazníkem bude čtvrteční nejmladší hostitel, operátor výroby Robert řečený Robin (25). Mladý gay by rád uspěl. Jenomže co čert nechce, zrovna ve svůj hostitelský den se nebude cítit fit. Na Robíka něco leze. Jak bacily či viry ovlivní jeho výkon u plotny? A budou hosté k indisponovanému hostiteli shovívaví? S přibývajícím večerem jako by Robinovi ubývaly síly. A to je vážně smůla, protože když je v kondici, umí to u plotny pěkně roztočit. Jenomže kuchař má co dělat, aby se vůbec udržel na nohou. Dokáže svůj večer se slibným moderním menu Robin zachránit? 1) Paštika na divoko z krůtích jater, domácí bagetka 2) Hráškový krém s opečenou slaninou a krutonem 3) Krůtí roláda na víně se sušenými rajčaty a šťouchanými brambory se špenátem 4) Kyšková buchta s jablky a brusinkami politá čokoládou.

Poslední večeři připraví zootechnička Eva (34). Hosty zaskočí její bydlení, přivítá je totiž v domě bez dveří. Prostě nebyl čas a peníze je dodělat… Jenomže žádné dveře, žádné soukromí. A třebaže se Eva bude snažit, nevyhne se karambolům a komplikacím. Na jídlo se bude čekat a ona bude vymýšlet, jak hosty zabavit a jak z té časové tísně vybruslit. Jako zábavu Eva zvolí výrobu z kůže. Vše potřebné vysvětlí mistr řemesla a Eva získá potřebné vteřiny. Ani poslední hostitelka se s úkolem týdne nemaže, perník do jídla prostě jen nastrouhá. A ačkoliv má Eva cit pro spravedlnost, někteří ji považují za taktičku. Podaří se to vysvětlit? A jak celé finále dopadne? Páteční menu: 1) Francouzské cibulové mini koláčky 2) Poctivá hovězí polévka 3) Hovězí po burgundsku s kaší 4) Jahodový dortík.

Kdo to nakonec celé vyhraje? A bude to výhra zasloužená? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.