Připravujeme premiérové Prostřeno! z Plzeňského kraje!

Příští Prostřeno! se odehraje v Plzeňském kraji, nepřekvapí proto, že úkol týdne bude nějak souviset s pivem.

A protože muži se už dokážou v kuchyni pěkně otáčet, i na Plzeňsku se zúčastní. Budou to dva mladíci a ženy zůstanou v mírné přesile. Jak to celé dopadne a kdo to v jihozápadních Čechách vyhraje? Kdo bude nejvíc taktizovat? Najde se někdo takový? Sledujte Prostřeno! i příště a hlasujte – i vy můžete - stejně jako váš favorit - získat deset tisíc korun!

Jako první se šedesát tisíc korun a hostitelskou čest k tomu pokusí získat Kateřina (33). Ta se živí jako státní zaměstnankyně, je vdaná a s manželem má dva syny. Katčina rodina je sportovně založená a podnikají různé výlety. Bydlí v Boru v rodinném domě. Na svůj soutěžní den se Katka řádně připraví a spoléhá na oblíbené recepty. Ale přesto ji mnohé zaskočí. Během přípravy menu nepůjde vše jako po másle a na Kateřinu dolehne smůla a stres. Přižene se bouřka, bude vypadávat elektrika a sporák bude stávkovat. Podaří se Katce ze všeho vybruslit? Pondělní menu: 1) Tatarák s topinkou 2) Hovězí vývar s nudlemi 3) Gratinované brambory, vepřová panenka 4) Sladký pohár.

Druhou večeři nachystá František (21) s příjmením Krásný. Ten je tak trochu podivín, ale s dobráckým srdcem. U plotny se vyučený kuchař-číšník a dnes vedoucí úseku ovoce a zeleniny v supermarketu pořádně zapotí. Hosté jdou k němu s mírnými obavami. Jak to u něj doma bude vypadat? František je přivítá ve skromném bydlení a podávat bude jednoduchou domácí kuchyni. Úterní hostitel se předvede jako popleta. Co bude možné pokazit, to také pokazí. A Frantovo jídlo bude tak trochu bez chuti. Dokáže večer zachránit zábava? Úterní menu: 1) Vajíčkové překvapení 2) Květákový krém 3) Výpečky, špenát, bramborový a houskový knedlík 4) Tvarohové řezy.

Ve středu se k plotně postaví svobodná a bezdětná personalistka Gabriela (32). Ta hosty přivítá na své venkovské usedlosti na Tachovsku, kde tráví hodně času, pěstuje zeleninu, chová zvířata a je jí tam nejlépe. Bude se hostům líbit v přírodě? Gabriela připraví echt domácí večer - sorbet udělá z rebarbory, hlavní chod z králíka a utluče si vlastní máslo. Zábava bude ovčí. A ne jen tak ledajaká. Hosté budou koukat. Ale dojde i na drama. Nicholas nejí králíka, protože je chová jako domácí mazlíčky. Jak na to Gabriela dokáže zareagovat? A proč bude králík na talíři i u stolu? Není to poněkud bizarní? Středeční menu: 1) Kozí sýr se švestkovo-portskou omáčkou, domácí bulka 2) Kuřecí vývar se zeleninou s domácí zavářkou 3) Králík na divoko po zhořecku se zelenými bramborami 4) Luční sorbet.

Čtvrteční večeři nachystá benjamínek týdne, pokladní Nicholas (19). Ten se kvůli pořadu dokonce nedávno přestěhoval a v bytě se ještě ani nestihl moc zabydlet. Hlavně mu tam chybějí zvířata, která nechal u rodičů. Byt je docela malý, hosté se tam sotva vejdou. Nicholas je milovníkem telenovel a taková bude i jeho zábava – hosté budou hádat postavy z romantických seriálů. Během vaření mladý kuchař sází na osvědčené recepty. Slibuje domácí bramboračku, čeho se však hosté nakonec dočkají? Překvapí je Nicholas jako hostitel? Čtvrteční menu: 1) Plněný hermelín 2) Bramboračka 3) Naložená pečená krkovička s pečenými bramborami 4) Andělská roláda.

Finále má ve své režii Andrea (24), která se sporáku rozhodně nebojí. Je zadaná a zatím bezdětná. Páteční hostitelka si oblékne zástěru pro štěstí a s odvahou se pustí do přípravy svého pestrého menu, kde nechybí třeba houby nebo losos. A to je docela riskantní volba, jak víme, protože ryby a houby všichni nejedí. V pátek hosté ocení hlavně zábavu a celkovou atmosféru poslední večeře. A velkého překvapení se dočká Nicholas, který dostane živý dárek. Nakonec z toho bude pořádný doják… Páteční menu: 1) Slaninovo-ananasová pečená kolečka, bagetka 2) Bílá polévka 3) Penne s baby špenátem, lososem a zakysanou smetanou 4) Tiramisu.

Kdo to na Plzeňsku vyhraje? Bude to výhra zasloužená, nebo budou ostatní skřípat zuby? Můžete to zčásti napravit, a proto hlasujte i příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.