Připravujeme premiérové Prostřeno! z Plzeňského kraje

Příští Prostřeno! se odehraje v Plzeňském kraji. O titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun se utkají tři ženy a dva muži.

Diváci se mohou těšit nejen na jídla, kde tentokrát převládá kuře a žampiony, ale i na jeden moderní ekologický dům. Úkolem týdne budou plzeňské speciality, jak si s nimi poradí třeba Martina, která žila léta v Anglii? A nebude to jen o pivu? Dívejte se na Prostřeno! od pondělí do pátku i příště!

Jako první se v pondělí k plotně postaví temperamentní hostitelka s barevnými vlasy Nikola (29). Vdaná maminka chlapečka Viktora vystudovala sociologii. Nikola se nestydí ani před kamerou, ani před neznámými hosty. A na úvod připravila celou variaci předkrmů, jako hlavní chod rizoto, které doprovodí plněné kuře. A kupodivu ještě stále si všichni neporadili s výslovností tak frekventovaného moučníku, jako je cheesecake. Při zábavě pomohlo hélium a hlášky z filmů. Nikola nechá hosty hádat, jaké národnosti je její manžel, a nálada u stolu bude výborná. Pondělní menu: 1) Variace předkrmů 2) Hrášková polévka s krutony a slaninovými chipsy 3) Plněné kuřecí prso se žampionovým rizotem 4) Cheesecake s bílou čokoládou a ovocným přelivem.

Druhý večer má na svých bedrech bývalý stavbyvedoucí Miroslav (33), který hosty přivítá ve zrekonstruovaném domě, kde žije se ženou, dvěma syny a domácími mazlíčky. Miroslav se předvede jako vzorný táta. Do pořadu ho přihlásila manželka, tak trochu „z hecu“. Na Mirkovi je vidět, že má v životě rád pořádek. Bude to platit i v kuchyni? Druhý hostitel se ničeho nelekne. Polévka bude pořádná, přesnídávková, pro chlapy. A nelekne se ani úkolu týdne, prostě udělá, co je potřeba. Úterní menu: 1) Paštika 2) Polévka s fazolemi a těstovinami 3) Kuře na žampionech 4) Vafle.

Ve středu soupeře pohostí nastávající maminka a benjamínek týdne Veronika (19). Když se svěří se svým příběhem a životní situací, u hostů to vzbudí emoce. Veronika se do domácnosti, kde vaří, přestěhovala teprve nedávno a doma to má hodně skromné. Večer bude víc o mladé hostitelce než o vaření. Mají hosté srdce na pravém místě? Budou bodovat, co je na talíři, nebo spíš z lítosti? Protože ne všechno se Veronice povede, ale ke svému večeru se postaví čelem. Středeční menu: 1) Zeleninový salát s kuřecím masem 2) Žampionový krém 3) Pstruh na másle se zapečeným bramborem 4) Čokoládová pěna s ovocem.

Čtvrtek bude patřit vdané mamince na mateřské dovolené Martině (39). Ta se do naší republiky vrátila z Anglie, kde podnikala v oblasti fitness. Zajímavá hostitelka toho hodně procestovala a na cestách ochutnala. Není divu, že má ráda mezinárodní kuchyni, kterou také pro své hosty připraví. Podávat se bude například anglický pudink. Bude hostům chutnat, nebo by radši ten český? Hodně se bude řešit Martinin dům, ten je totiž opravdu zvláštní, jedná se o tzv. chytrý dům a hosté z toho budou na větvi. Čtvrteční menu: 1) Domácí játrová paštika 2) Hráškovo-brokolicový krém 3) Thai green curry, rýže 4) Jablečný crumble.

A po Martině jako poslední uvaří míchač barev a nejstarší hostitel Martin (48). Ten se vůbec nestydí mluvit o svém soukromí. Dozvíme se, že je potřetí šťastně ženatý a celkem má čtyři děti. Nyní žije s manželkou v rodinném domě, tedy spíš bývalém penzionu. Martinovým největším koníčkem je ochotnické divadlo, kde hraje. Možná i to je důvod, proč se Martin nestydí. Amatérské divadlo bude i jako zábava. Bude to ve finále stačit na vítězné body? V polévce plave jeden velký knedlík a na panenku se bude čekat. Jak poslední večeře dopadne? Páteční menu: 1) Obložený toust 2) Knedlíčková polévka 3) Panenka na hříbkové omáčce se šťouchaným bramborem 4) Studený nepečený dort

Kdo to na Plzeňsku vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? Sledujte Prostřeno! i příště a opět nezapomeňte hlasovat!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.