Připravujeme premiérové Prostřeno! z Prahy

Je v Praze blaze? O to se musí už příště zasloužit Pražáci v sestavě tří žen a dvou mužů.

Tahle pražská pětka je „mladá a neklidná“, parta trochu zvláštní, najdou se tu i umělecké duše. Co člověk, to osobnost. A jídelníčky? Několikrát budou na stole těstoviny, ale i cibulačka nebo ryby. Hodně věcí je domácích, Pražáci nešetří na surovinách a ochotně přiloží vlastní ruku k dílu. Úkolem týdne jsou topinky, které se amatérským kuchařům podaří vtipně zakomponovat do svých jídelníčků. Sledujte kamarádské Prostřeno! ze stověžaté matičky od pondělí do pátku a ani příště nezapomeňte hlasovat! Vždyť deset tisíc může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Sympatická vysokoškolská studentka Petra (27) pozve v pondělí hosty do malé a útulné garsonky, ale soutěžní večeři uvaří ve vedlejším bytě. První hostitelka žije sama a je svobodná, má ale hodně kamarádů i zájmů. A přestože studuje norštinu a francouzštinu, vařit bude kuchyni jižní, většinou blízkovýchodní. Maso první hostitelka jí jen výjimečně, je skoro vegetariánka, ale není to žádná fanatička, neodmítá ryby nebo vnitřnosti a upřednostňuje zdravé suroviny. Petra inklinuje k příjemnému trávení volného času a zábava na terase letenského činžáku je stejná jako hostitelé – mladá a neklidná. Pondělní menu: 1) Tři pomazánky – řepová, rybičková a hummus 2) Zelené gazpacho 3) Ryba s taboulehem 4) Rýžový pudink a borůvková zmrzlina.

Sebevědomý a soutěživý Patrick (24) připraví v úterý také moderní menu, dokonce opět s rybou! Druhý hostitel je vyučený truhlář, ale dnes pracuje v cestovním ruchu. Má toulavé boty, působil jako tlumočník, logistik i lyžařský instruktor. Možná tak trochu i proto, že po otci má geny německé, po mamince je Čech. A přes své mládí už založil s partnerkou rodinu, mají čtyřměsíční dceru. Menší byt, v němž žijí od narození malé, voní novotou a je docela vtipně vyřešen. A v kuchyni prý vaří častěji Patrick. I on se rozhodl pro moderní menu s rybou a červenou řepou: 1) Carpaccio z červené řepy 2) Hráškový krém s česnekovými krutonky 3) Losos s chřestem a holandskou omáčkou 4) Panna cotta s ovocem.

Ve středu se podíváme do libeňského bytu plného barev, kde žije se svým přítelem víla Františka (20). Třetí hostitelka má ráda poezii a kreslení a vůbec je to taková duše umělecká. Studentka scenáristiky na Ježkově konzervatoři se do kulinářské show přihlásila spíš z legrace, bude jí ale v kuchyni do smíchu? Ani Františce to nakonec nedá, aby své vaření nepojala soutěživě i ambiciózně. A umí překvapit, když třeba na předkrm podává pod poetickým názvem vařené hovězí srdce na prkénku a nebojí se ani domácích těstovin. Pro soupeře si hostitelka připravila zábavu blízkou svému srdci – hosté budou veršovat! Středeční menu: 1) Předkrm od srdce 2) Soupe à l'oignon 3) Pasta con salsa rossa fatta in casa 4) Křehký letní koláč.

Pražský týden má vzestupný trend. U vyučeného řezníka a expedienta masa Richarda (36) se ve čtvrtek konečně podává maso! Čím překvapí dvojnásobný tatínek s nepřehlédnutelnou bradkou? Své hosty pozve do Operního klubu, který u něj v domě vede nadšený soused, a nachází se jen přes chodbu. Soupeři by si (kromě Petry) už konečně dali nějakou tu pořádnou flákotu, což se jim splní. V menu je hodně masa, jen polévka bude opět cibulačka, takže je co porovnávat. Oslní Richard hosty flank steakem na grilu nebo domácí zmrzlinou? A co se skrývá pod tajemnými zkratkami v menu u přílohy hlavního chodu? 1) Bagetka s jemnou domácí paštikou 2) Zapečená francouzská cibulačka 3) Flank steak s pepřovou omáčkou a š. se š. 4) Vaflička se zmrzkou.

Páteční hostitelka je už maminkou desetiměsíčního chlapečka a jednou by si chtěla udělat kosmetický kurz. Karla (20) miluje líčení a holky k ní mají přijít nenamalované. Vyzkouší si na nich Karla svůj vizážistický talent? A co kluci? Pročeše mladá hostitelka Richardovi bradku? A hlavně - co předvede Karla v kuchyni? Prý vaří s láskou. U stolu byla zatím dost vybíravá a mlsná, je totiž hodně věcí, kterým se vyhýbá: zelenina, ryby, včera u Richarda nechtěla ani pomerančový džus, na který je alergická. Karla by mohla být dobrá hostitelka, má už praxi z kavárny, kde chvíli pracovala. Zatím má ale docela starosti se stolováním, protože jí „vybouchly“ slíbené židle, kterých nemá doma pro návštěvu tolik, kolik potřebuje. Pomůžou jí soupeři? Americko-italské menu poslední večeře: 1) Miniburger 2) Hráškový krém s krutony 3) Domácí tagliatelle s kuřecím masem a Alfredo omáčkou 4) Americké lívanečky.

Jak příští pražský týden nakonec dopadne? Kdo to celé vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? To teprve uvidíte!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.