Připravujeme premiérové Prostřeno! z Prahy a středních Čech

Příští Prostřeno! proběhne v Praze a středních Čechách, kde uvaří tři ženy a dva muži. Sestava u stolu bude převážně mladší, i když týden zahájí důchodkyně Ivana a dvojnásobná babička Milena.

Úkolem pro Pražáky a Středočechy bude oblíbený zeleninový sezónní pokrm – lečo. Stihnou ho hosté připravit? Bude lečo s uzeninou, nebo zahuštěné vajíčkem? To a ještě mnohem víc se dozvíte příště, když si nenecháte ujít další týden se svou oblíbenou kulinářsko-hostitelskou soutěžní show. Kdo uprostřed Čech a ve stověžaté matičce vyhraje krásných 60 000 korun? Dívejte se na Prostřeno! i příště a nezapomeňte hlasovat!

Týden zahájí a jako první se k plotně postaví důchodkyně Ivana (63), bývalá účetní a učitelka. Je vdaná a má dvě děti a dvě vnoučata. Jejím největším koníčkem je péče o zahradu. Paní Ivana nebude nic vymýšlet a vsadí na klasiku. Jak uspěje s českou kuchyní u soupeřů? Ivana se předvede jako dobrá kuchařka i jako pozorná hostitelka a první večer proběhne v příjemné atmosféře. Pondělní menu: 1) Šunková rolka s křenovou náplní, obloha, domácí pečivo 2) Hovězí vývar se zeleninou a domácím drobením 3) Svíčková na smetaně, houskový kynutý knedlík 4) Piškotový dortík se šlehačkou a domácími jahodami.

Úterní vaření bude patřit Mileně (59) z Berouna, která svou účast bere jako výzvu. Milena se do pořadu Prostřeno! přihlásila, aby dokázala, že umí vařit. Hosty šokovala tím, že se z ložnice nechala vyšachovat kočkou. Paní Milena připravila recepty, kterým věří. Ale mladí u stolu se nad nimi budou tak trochu ofrňovat. Asi čekali něco modernějšího než další rolky a řízky s bramborovým salátem. Druhá hostitelka také bude hodně mluvit: o sobě, o kočce, o manželovi. Hosté budou mít oči navrch hlavy a budou se už dívat na hodinky… Úterní menu: 1) Šunková rolka s křenovou pěnou 2) Drůbeží polévka s domácími nudlemi 3) Kuřecí řízek, bramborový salát 4) Palačinka se zmrzlinou a ovocem.

Středa náleží HR specialistce Viktoriji (27), která hosty přivítá v malém, ale útulném bytě na Praze 3. Ta se netají tím, že je lehce vznětlivá. V kuchyni se jí ale temperament bude hodit. Viktorija je nejmladší z téhle skupiny a překvapivě vsadí na italskou klasiku. Co na lasagne a tiramisu ale řeknou Ivana s Milenou, zastánkyně tradiční české kuchyně, řízků a knedlíků? A bude se hostům líbit cereální zábava, kdy budou vrstvit musli? Už večer si každý může namíchat svou zítřejší snídani. Středeční menu: 1) Překvapení z listového těsta 2) Dýňová polévka 3) Lasagne 4) Tiramisu.

Ve čtvrtek se k plotně postaví první z mužů Petr (29), který většinu měsíce vydělává jako barman v Německu a s přítelkyní se už těší na miminko. Do pořadu se přihlásil z hecu a vaření bere jako relax. Během přípravy menu nesundá z hlavy kšiltovku. Image asi není na nic, protože hostitel víc mluví, než dělá. Menu má Petr jako od šéfkuchaře, ale má to háček – měl by ho také umět připravit. A to nebude jednoduché… Co všechno skončí v odpadkovém koši a co všechno se dostane na talíř? Jak sebevědomý Petr večer plný karambolů, smůly a čekání na jídlo ustojí? Čtvrteční menu: 1) Parmazánový košík s cibulovým chlebem 2) Brokolicový krém 3) Maso na česneku, špenát, přílohová variace 4) Sladká květinka.

Poslední večeři nachystá podnikatel Jan (30). Rád skládá stavebnice, je ženatý a s manželkou Lindou má dceru Stellu, která se narodila na prvního máje. Žijí v moderním bytě a vůbec všechno je u něj takové nové, moderní a trendy. Honza nepodává jen čtyřchodové menu, ale zařadí do něj i další mezichody. A v kuchyni se bude umět otáčet. Bude to stačit na vítězství? Páteční menu: 1) Salát s pečeným kozím sýrem 2) Hráškový krém s pošírovaným vejcem a slaninou 3) Chřestové rizoto s vepřovou panenkou 4) Letní cheesecake.

Jak dopadne finále a jaká bude atmosféra před předáním výhry? Kdo to příště vyhraje? Sledujte Prostřeno! každý všední den i příště! Vždyť i vy můžete vyhrát deset tisíc korun!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.