Připravujeme premiérové Prostřeno! z Vysočiny

Příští Prostřeno! se po delší době odehraje na Vysočině. O titul nejlepšího hostitele a výhru šedesát tisíc korun se utkají dva muži a tři ženy, z toho dvě mladé maminky.

Poslední z žen Míša masu zrovna neholduje, jí jen kuřecí. Dvakrát bude drobenkový koláč a dvakrát tiramisu. Úkolem týdne bude něco pěkně zavinutého či zamotaného – prostě roláda. Budou si soutěžící s takovým zadáním vědět rady? Nedopadne to jako minule se šneky? A kdo to na malebné Vysočině nakonec vyhraje? Sledujte Prostřeno! i příště a hlasujte, vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Jako první se k plotně postaví číšník Martin (35). Ten, ačkoliv na to nevypadá, je duchem velmi mladý. Vaří v triku s kreslenou myší a hodně si věří. Dokáže jako hostitel zúročit své zkušenosti s profesionální obsluhou? A jak se mu bude dařit v kuchyni? Tiramisu bude trochu jinak a z masa nebudou všichni nadšení. Ke stolu zasedne totiž také Míša, která maso skoro nejí. Ale úkol týdne už má Martin splněný v menu. Jak si parta z Vysočiny sedne první den dohromady? Pondělní menu: 1) Salát z čerstvé zeleniny s kuřecím masem, domácím sýrem a bylinkovo-česnekovým dresinkem, toust 2) Kuřecí vývar s masem a zeleninou, domácí nudle 3) Telecí závitky plněné parmskou šunkou, špenátem a mozzarellou, dušené na mrkvi a červeném víně, šťouchané brambory 4) Tiramisu trochu jinak.

Jako druhý uvaří řidič autobusu Pavel (55). Nejstarší hostitel se netají tím, že má slabost pro krásné ženy a ta poslední mu zlomila srdce. Pavel se ale nevzdává a pomýšlí na zářnou budoucnost. A věří si také u plotny. Nebojí se riskovat a odvážně připraví jazyk. Jenže ne každý se na hovězí jazyk těší - ještě k tomu s koprovou omáčkou. To je teda risk! Jazyk se musí vařit dlouho, jenomže Pavel ho vaří tak dlouho, až ho převaří. A proto vytáhne jiný. Je to jazyk od neděle a před hosty se tím netají. To byla ale chyba... Večer se tak trochu zašmodrchá a je po dobré náladě... Úterní menu: 1) Sýrový měšec, pečivo 2) Uzená polévka s kroupami 3) Hovězí jazyk, koprová omáčka, brambor 4) Drobenkový tvarohový koláč s ovocem.

Středa bude patřit mamince na mateřské dovolené. Pro Petru (30) je soutěž velkou výzvou a zkouškou. Dlouho zvažovala, zda do toho jít, nakonec si troufne na českou klasiku – kachnu se zelím a dvojím knedlíkem. Bude hostům chutnat? Hodně se bude řešit také bydlení, hosté se v Petřině jihlavském bytě budou cítit stísněně. Byt není velký ani útulný. A postel hned na chodbě? To zase bude řečí! K zábavě se přidá i Petřina dcera, která bude mamince pomáhat. Středeční menu: 1) Plněná rajčata nivovou pomazánkou 2) Hovězí vývar s domácím drobením 3) Pečená kachna s bramborovým a karlovarským knedlíkem, zelí 4) Horké ovoce se zmrzlinou a domácí šlehačkou.

Čtvrtek má ve své režii Martina (30). Další mladá maminka návštěvu přivítá v krásném domě na venkově a chvíli bude trvat, než ho hostům celý ukáže. Je opravdu rozlehlý. Martina vsadí na moderní kuchyni. Jak bude hostům chutnat avokádo a batáty? Pro některé to bude premiéra i derniéra. Ale Martina se tím vůbec netrápí a bude se s jídly čančat na talíři a snažit se ospalou partu probudit. K polévce se budou přikusovat tyčinky a zábava bude opět rukodělná, tvořivá. A jaká bude nálada u stolu? Podaří se Martině hosty trochu rozpálit? Čtvrteční menu: 1) Avokádový chlebík s cherry rajčátky 2) Dýňová polévka 3) Hovězí ossobuco na červeném víně 4) Jablečný koláč s drobenkou.

Jako poslední se v pátek k plotně postaví benjamínek týdne Míša (20). Ta s růžovými vlasy, co jí maso nejede. O to větší šok hosté budou mít, když rozbalí Míšino menu. Je v něm totiž maso. Kachna. Jak to teda Míša má? Jí jenom kuře, nebo i jinou drůbež? Je příprava masa její taktika? Spousta otázek a odpovědí na jedno finále. Polévka bude žampionová a jako předkrm bude carpaccio z červené řepy. Jenomže hosté by radši spíš to opravdové, z hovězího. Nepomůže ani argument, že řepa je zdravá... Páteční menu: 1) Tatarák z červené řepy 2) Žampionová polévka 3) Kachní prsa se švestkovou omáčkou a šťouchané brambory s jarní cibulkou 4) Tiramisu.

A jak celý týden příště dopadne? Kdo vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? Dívejte se!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.