Připravujeme premiérové Prostřeno! z Vysočiny

Příští Prostřeno! se po delší době odehraje na Vysočině. O titul nejlepšího hostitele a výhru šedesát tisíc korun se utkají dva muži a tři ženy, z toho dvě mladé maminky.

Poslední z žen Míša masu zrovna neholduje, jí jen kuřecí. Dvakrát bude drobenkový koláč a dvakrát tiramisu. Úkolem týdne bude něco pěkně zavinutého či zamotaného – prostě roláda. Budou si soutěžící s takovým zadáním vědět rady? Nedopadne to jako minule se šneky? A kdo to na malebné Vysočině nakonec vyhraje? Sledujte Prostřeno! i příště a hlasujte, vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Jako první se k plotně postaví číšník Martin (35). Ten, ačkoliv na to nevypadá, je duchem velmi mladý. Vaří v triku s kreslenou myší a hodně si věří. Dokáže jako hostitel zúročit své zkušenosti s profesionální obsluhou? A jak se mu bude dařit v kuchyni? Tiramisu bude trochu jinak a z masa nebudou všichni nadšení. Ke stolu zasedne totiž také Míša, která maso skoro nejí. Ale úkol týdne už má Martin splněný v menu. Jak si parta z Vysočiny sedne první den dohromady? Pondělní menu: 1) Salát z čerstvé zeleniny s kuřecím masem, domácím sýrem a bylinkovo-česnekovým dresinkem, toust 2) Kuřecí vývar s masem a zeleninou, domácí nudle 3) Telecí závitky plněné parmskou šunkou, špenátem a mozzarellou, dušené na mrkvi a červeném víně, šťouchané brambory 4) Tiramisu trochu jinak.

Jako druhý uvaří řidič autobusu Pavel (55). Nejstarší hostitel se netají tím, že má slabost pro krásné ženy a ta poslední mu zlomila srdce. Pavel se ale nevzdává a pomýšlí na zářnou budoucnost. A věří si také u plotny. Nebojí se riskovat a odvážně připraví jazyk. Jenže ne každý se na hovězí jazyk těší - ještě k tomu s koprovou omáčkou. To je teda risk! Jazyk se musí vařit dlouho, jenomže Pavel ho vaří tak dlouho, až ho převaří. A proto vytáhne jiný. Je to jazyk od neděle a před hosty se tím netají. To byla ale chyba... Večer se tak trochu zašmodrchá a je po dobré náladě... Úterní menu: 1) Sýrový měšec, pečivo 2) Uzená polévka s kroupami 3) Hovězí jazyk, koprová omáčka, brambor 4) Drobenkový tvarohový koláč s ovocem.

Středa bude patřit mamince na mateřské dovolené. Pro Petru (30) je soutěž velkou výzvou a zkouškou. Dlouho zvažovala, zda do toho jít, nakonec si troufne na českou klasiku – kachnu se zelím a dvojím knedlíkem. Bude hostům chutnat? Hodně se bude řešit také bydlení, hosté se v Petřině jihlavském bytě budou cítit stísněně. Byt není velký ani útulný. A postel hned na chodbě? To zase bude řečí! K zábavě se přidá i Petřina dcera, která bude mamince pomáhat. Středeční menu: 1) Plněná rajčata nivovou pomazánkou 2) Hovězí vývar s domácím drobením 3) Pečená kachna s bramborovým a karlovarským knedlíkem, zelí 4) Horké ovoce se zmrzlinou a domácí šlehačkou.

Čtvrtek má ve své režii Martina (30). Další mladá maminka návštěvu přivítá v krásném domě na venkově a chvíli bude trvat, než ho hostům celý ukáže. Je opravdu rozlehlý. Martina vsadí na moderní kuchyni. Jak bude hostům chutnat avokádo a batáty? Pro některé to bude premiéra i derniéra. Ale Martina se tím vůbec netrápí a bude se s jídly čančat na talíři a snažit se ospalou partu probudit. K polévce se budou přikusovat tyčinky a zábava bude opět rukodělná, tvořivá. A jaká bude nálada u stolu? Podaří se Martině hosty trochu rozpálit? Čtvrteční menu: 1) Avokádový chlebík s cherry rajčátky 2) Dýňová polévka 3) Hovězí ossobuco na červeném víně 4) Jablečný koláč s drobenkou.

Jako poslední se v pátek k plotně postaví benjamínek týdne Míša (20). Ta s růžovými vlasy, co jí maso nejede. O to větší šok hosté budou mít, když rozbalí Míšino menu. Je v něm totiž maso. Kachna. Jak to teda Míša má? Jí jenom kuře, nebo i jinou drůbež? Je příprava masa její taktika? Spousta otázek a odpovědí na jedno finále. Polévka bude žampionová a jako předkrm bude carpaccio z červené řepy. Jenomže hosté by radši spíš to opravdové, z hovězího. Nepomůže ani argument, že řepa je zdravá... Páteční menu: 1) Tatarák z červené řepy 2) Žampionová polévka 3) Kachní prsa se švestkovou omáčkou a šťouchané brambory s jarní cibulkou 4) Tiramisu.

A jak celý týden příště dopadne? Kdo vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? Dívejte se!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.