Připravujeme premiérové velikonoční Prostřeno!

Příští Prostřeno! bude velikonoční. O titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun se pokusí tři ženy a dva muži.

Těšte se na tradiční i moderní velikonoční recepty, lidové zvyky, rodinné obyčeje i velikonoční výzdobu. I úkol týdne souvisí se svátky jara (a myslí na naše zdraví): soutěžící by měli připravit nějaký jarní velikonoční detox. A kdo to na Moravě, Valašsku a Vysočině vyhraje? To uvidíte už příště! A nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun můžete vyhrát také vy!

Jako první se k plotně postaví sympatická důchodkyně Ludmila (65). Ta Velikonoce uctívá a miluje. A je to poznat z každého jejího pohybu. Ludmila hosty přivítá v kroji, na uvítanou dostanou chléb a sůl. Ludmila připraví valašskou kyselicu nebo zvěřinové závitky. A jako dezert bude „oližprst“ a hosté brzy pochopí, proč se tak jmenuje. Ludmila se rozpovídá o velikonočních zvycích. A potěší i zábava. Přijdou místní chlapci a budou klapotat. A k tomu se budou zdobit beránci. Pondělní menu: 1) Plněné vejce s domácí houskou 2) Valašská kyselica 3) Zvěřinové závitky s hořčičným přelivem, brambory, zeleninová obloha 4) Oližprsty.

V úterý hosty k sobě domů pozve trojnásobná maminka Maruška (46), která pracovala jako prodavačka, servírka, koordinátorka a chůva. Druhá hostitelka má ráda andělíčky. Ale když se rozbijí, nemá s nimi slitování - jednoho hosté najdou dokonce v krbu! Maruščino menu bude zčásti velikonoční – nádivka, vývar z kohouta, ale také plánuje hovězí líčka. A u nich se Maruška pěkně zapotí. Zachrání ji její andělíčci? S omáčkou bude muset hodně improvizovat. I zábava bude tradiční bude se zpívat. Prostě velikonoční pohoda… Úterní menu: 1) Velikonoční nádivka se salátem 2) Kohoutí vývar s domácími nudlemi 3) Hovězí líčka s bramborovou kaší 4) Čokoládové dortíky s ovocem.

Středeční večer si vezme na starost manažerka Jana (44). Starostlivá maminka syna Filipa moc ráda dekoruje a na jejím rodinném domě je to znát. Hostům doma nachystá pořádné velikonoční menu - vaječnou tlačenku, ale také kuře, vepřové a vývar. I když by to Jana chtěla mít dokonalé, ne vše se jí povede. Ale ani poněkud vysušené vepřové náladu nezkazí, jsou přece Velikonoce, svátky jara, klidu a pohody. Středeční menu: 1) Velikonoční bábovička s bagetou 2) Kuřecí vývar s kytičkami, domácí nudle 3) Špalíčky s pyré a jarní loukou 4) Lehounké mlsání s úsměvem plněné ostružinami.

Ve čtvrtek předvede, co u plotny dovede, údržbář Pepa (30), který žije s přítelkyní a je otcem sedmiměsíčního syna. Josef doma v kuchyni prý pravidelně trénuje. A trénoval i před svým soutěžním večerem, na který se důkladně připravil. Až tak, že to s přípravou dopředu poněkud přehnal. Hostům se jeho nachystané ulehčení vůbec nelíbilo. A pojali podezření, že čtvrtému hostiteli dost pomáhala jeho drahá polovička. Že by Pepa podváděl? Vsadí na jehněčí a bílou polévku, o které se bude hodně mluvit. A taky o Velikonocích v Pepově pojetí – ty se tradičně smýšlejícím hospodyňkám zdály až moc odvážné. Čtvrteční menu: 1) Salát s ředkvičkami, domácí pečivo 2) Bílá polévka 3) Jehněčí kýta se špenátem a nádivkou 4) Ovocný košíček.

I páteční finále patří muži, nakonec se k plotně postaví benjamínek skupiny, momentálně nezadaný Ondra (25). Ten je oproti ostatním „mladý a neklidný“. Ale i on Velikonoce miluje. V jeho podání však budou velmi moderní. Předkrm se bude jíst hůlkami, na hlavní chod bude steak s koňakovým přelivem. Ne všechno ale půjde jako po másle. Vývar se Ondrovi připálí, zato zábava se mu povede, když hostitel soupeře zavře do sklepa. A bude na nich, jak se odtamtud dostanou, nechá jim tam indicie. Podaří se návštěvě uniknout? Menu poslední večeře: 1) Avokádovo – lososový salát 2) Zeleninová polévka 3) Steak s koňakovou omáčkou, fazolové lusky a pečené brambory s celerem 4) Mug cake.

Jak příští velikonoční týden dopadne? Kdo ho vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, taktika, nebo velikonoční pohoda? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku i příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.