Připravujeme premiérové velikonoční Prostřeno!

Příští Prostřeno! bude velikonoční. O titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun se pokusí tři ženy a dva muži.

Těšte se na tradiční i moderní velikonoční recepty, lidové zvyky, rodinné obyčeje i velikonoční výzdobu. I úkol týdne souvisí se svátky jara (a myslí na naše zdraví): soutěžící by měli připravit nějaký jarní velikonoční detox. A kdo to na Moravě, Valašsku a Vysočině vyhraje? To uvidíte už příště! A nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun můžete vyhrát také vy!

Jako první se k plotně postaví sympatická důchodkyně Ludmila (65). Ta Velikonoce uctívá a miluje. A je to poznat z každého jejího pohybu. Ludmila hosty přivítá v kroji, na uvítanou dostanou chléb a sůl. Ludmila připraví valašskou kyselicu nebo zvěřinové závitky. A jako dezert bude „oližprst“ a hosté brzy pochopí, proč se tak jmenuje. Ludmila se rozpovídá o velikonočních zvycích. A potěší i zábava. Přijdou místní chlapci a budou klapotat. A k tomu se budou zdobit beránci. Pondělní menu: 1) Plněné vejce s domácí houskou 2) Valašská kyselica 3) Zvěřinové závitky s hořčičným přelivem, brambory, zeleninová obloha 4) Oližprsty.

V úterý hosty k sobě domů pozve trojnásobná maminka Maruška (46), která pracovala jako prodavačka, servírka, koordinátorka a chůva. Druhá hostitelka má ráda andělíčky. Ale když se rozbijí, nemá s nimi slitování - jednoho hosté najdou dokonce v krbu! Maruščino menu bude zčásti velikonoční – nádivka, vývar z kohouta, ale také plánuje hovězí líčka. A u nich se Maruška pěkně zapotí. Zachrání ji její andělíčci? S omáčkou bude muset hodně improvizovat. I zábava bude tradiční bude se zpívat. Prostě velikonoční pohoda… Úterní menu: 1) Velikonoční nádivka se salátem 2) Kohoutí vývar s domácími nudlemi 3) Hovězí líčka s bramborovou kaší 4) Čokoládové dortíky s ovocem.

Středeční večer si vezme na starost manažerka Jana (44). Starostlivá maminka syna Filipa moc ráda dekoruje a na jejím rodinném domě je to znát. Hostům doma nachystá pořádné velikonoční menu - vaječnou tlačenku, ale také kuře, vepřové a vývar. I když by to Jana chtěla mít dokonalé, ne vše se jí povede. Ale ani poněkud vysušené vepřové náladu nezkazí, jsou přece Velikonoce, svátky jara, klidu a pohody. Středeční menu: 1) Velikonoční bábovička s bagetou 2) Kuřecí vývar s kytičkami, domácí nudle 3) Špalíčky s pyré a jarní loukou 4) Lehounké mlsání s úsměvem plněné ostružinami.

Ve čtvrtek předvede, co u plotny dovede, údržbář Pepa (30), který žije s přítelkyní a je otcem sedmiměsíčního syna. Josef doma v kuchyni prý pravidelně trénuje. A trénoval i před svým soutěžním večerem, na který se důkladně připravil. Až tak, že to s přípravou dopředu poněkud přehnal. Hostům se jeho nachystané ulehčení vůbec nelíbilo. A pojali podezření, že čtvrtému hostiteli dost pomáhala jeho drahá polovička. Že by Pepa podváděl? Vsadí na jehněčí a bílou polévku, o které se bude hodně mluvit. A taky o Velikonocích v Pepově pojetí – ty se tradičně smýšlejícím hospodyňkám zdály až moc odvážné. Čtvrteční menu: 1) Salát s ředkvičkami, domácí pečivo 2) Bílá polévka 3) Jehněčí kýta se špenátem a nádivkou 4) Ovocný košíček.

I páteční finále patří muži, nakonec se k plotně postaví benjamínek skupiny, momentálně nezadaný Ondra (25). Ten je oproti ostatním „mladý a neklidný“. Ale i on Velikonoce miluje. V jeho podání však budou velmi moderní. Předkrm se bude jíst hůlkami, na hlavní chod bude steak s koňakovým přelivem. Ne všechno ale půjde jako po másle. Vývar se Ondrovi připálí, zato zábava se mu povede, když hostitel soupeře zavře do sklepa. A bude na nich, jak se odtamtud dostanou, nechá jim tam indicie. Podaří se návštěvě uniknout? Menu poslední večeře: 1) Avokádovo – lososový salát 2) Zeleninová polévka 3) Steak s koňakovou omáčkou, fazolové lusky a pečené brambory s celerem 4) Mug cake.

Jak příští velikonoční týden dopadne? Kdo ho vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, taktika, nebo velikonoční pohoda? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku i příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.