Seriály a filmy

23. listopadu 2021 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme Prostřeno! speciál s moderátory rádií

Jediná žena na čtyři muže. Dýdžejové z rádií. Jejich hlasy slýcháte pravidelně, když si naladíte své oblíbené stanice, teď je uvidíte vařit a kmitat v kuchyni. Podaří se jediné ženě u stolu zazářit, a vyhovuje jí vůbec poměr sil? Podávat se bude česká klasika, ale chybět nebudou ani zajímavé dobroty, které podle názvu šanci na výhru možná až tak nemají, ale přesto zazáří. A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava rozhlasové speciali

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví Daniel. Vše bere s humorem a s lehkou nadsázkou. Těší se, že potká Leoše Mareše, a jeho velkým koníčkem je fitness – rád zvedá činky a chtěl by chodit běhat. V zimě rád lyžuje, chodí do švédské prodejny nábytku a baví ho komentování fotek celebrit na Instagramu. Nejčastěji „vaří“ svoji kolegyni v ranní show, Anežku Slanou, když má moderovat, a ještě spí. V pondělí bude podávat následující menu: 1) Dominik Feri, 2) marinovaná křidélka v asijské omáčce, 3) grilovaný flank steak s makarony, 4) ústecký perník.

Úterní večer bude patřit Michalovi. Sám o sobě s humorem tvrdí, že je nepoučitelný blíženec a nejkrásnější kluk v této zemi. Rád by ukázal lidem, že ne vše v kuchyni je vždy pravda. Těší se na televizní ceny za nejzábavnější a nejupřímnější díl všech dob. Nejlepší historku mohou potvrdit jeho děti – jednou v Chorvatsku chtěl Michal všem připravit míchaná vajíčka a udělat dětem radost. Vstával v 7 ráno a po půlhodinovém vaření servíroval vajíčka – děti si vzaly jedinou lžičku a prohlásily, že nemají hlad… Podávat se bude: 1) Předkrm, jaký svět neviděl, 2) polévka, jakou svět neviděl, 3) hlavní chod, jaký svět neviděl, 4) dezert, jaký svět neviděl.

Středeční hostitel, moderátor Vladimír, se drží hesla: „Jaké si to uděláš, takové to máš.“ Je šťastný a spokojený. Má práci, která ho baví, kamarády, které má rád, a rodinu, kterou miluje. Víc k životu nepotřebuje. Bohužel kvůli velké pracovní vytíženosti moc nelenoší, a tím pádem i čtení a hudba v poslední době pokulhávají. Těší se na příjemná setkání s kolegy z jiných rádií, korunovaná celou řadou nových kulinářských zážitků. A kde se s láskou vaří, tak je vždycky moc fajn. Jaké bude jeho menu: Podávat se bude: 1) Country brambora pečená v šiškovém ohni, 2) country polévka se šiškou, 3) country kotlíkový guláš se šiškou, 4) country pečené jablko se šiškovým přelivem.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, moderátor Petr. Ten má dle svých slov šťastný a spokojený život. Do soutěže šel kvůli rádiu a své práci. Má rád soutěže a rád by všechny porazil a vyhrál. Těší se na dobrou zábavu a zkušenost s výrobou pořadu Prostřeno!. Podle Petra fajnšmekrem ve vaření nejste, dokud vám nebouchne papiňák na sporáku. V životě se řídí mottem: „Všechno, čemu jdou utrhnout křídla, nemůže být klíště!“ Co se bude podávat? 1) Španělská polévka gazpacho s krevetami, 2) houbové rizoto, 3) filet Rossini na listovém špenátu, 4) jablkový koláč s vanilkovým krémem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí jediná žena týdne, Klára. Ve volném čase si ráda přečte nějakou knihu, zajde do divadla nebo se podívá na film. Má ráda cestování u nás i po zahraničí. Sama o sobě tvrdí, že je od všeho trochu a těžko se dá popsat. Její zážitek z kuchyně? Při opékání masa špatně nastavený požární hlásič zaznamenal dým a na hotelu v Nizozemsku, ve kterém zrovna žili, se spustil požární alarm. V tu dobu byla na hotelu sama bez klíčů. Součástí hotelu byly stáje a asi 50 koní. Sousedi z okolí je začali vyvádět ze stájí a přijela dvě hasičská auta. Jak to dopadne tentokrát a jaké menu Klára předvede? Podávat se bude toto menu: 1) Řízek z candáta, bramborový salát, 2) kulajda, 3) pečené kachní stehno, bramborové placky a badyánové zelí, 4) čokoládový dort.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.