Seriály a filmy

24. dubna 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Brna a Jihomoravského kraje!

Pořad Prostřeno! se z Liberecka přemístí na jih Moravy. V Jihomoravském kraji, zejména v Brně a okolí, se o 60 000 korun a titul hostitele týdne pokusí pět amatérských kuchařů, ženy budou v mírné přesile.

Pětici soutěžících čeká kromě jejich pestrých meníček i povinný úkol týdne – tentokrát to bude nějaký recept z vajec, o který si budou Moraváci losovat. Kdo si povede nejlépe a vyhraje? Bude to žena, nebo muž? To uvidíte v Prostřeno! už příště!

Jako první se v pondělí k plotně postaví mladá maminka na rodičovské dovolené Sandra (20). Maminka malého miminka o sobě tvrdí, že má klidnou povahu, ale pokud ji někdo naštve, tak se dokáže i rozčílit. Mezi její koníčky patří vaření, poslech hudby a fotografování. Hned po příchodu hostů Sandra zjistí, že její soupeři mají pěkně mlsné jazýčky. Jenomže Sandra bere všechno s nadhledem a úsměv na tváři jí hned tak nezmizí. Pro své hosty připraví menu, v němž nechybí cuketové rolky, ale třeba i gulášová polévka nebo poslední dobou tak oblíbený hlavní chod. 1) Cuketové rolky 2) Gulášová polévka 3) Hovězí maso na víně, bramborové pyré 4) Muffin trošku jinak.

Úterní večeři připraví kadeřnice Suzana (27), která pochází z Arménie a žije s tatínkem, babičkou a zatím je svobodná. Hosté jsou na kousek té arménské kultury v brněnském paneláku hodně zvědaví. A dočkají se - arménského bydlení i zábavy. Suzana nejí vepřové a jehněčí maso. Budou pro to mít její hosté pochopení? A jako polévka bude boršč. Celé menu bude kombinací arménsko-ruských chutí. Pochutnají si na něm brněnské mlsné jazýčky? Mezi koníčky druhé hostitelky patří pečení zákusků a dortů. 1) Kuřecí salát 2) Boršč 3) Hovězí maso s bramborami 4) Letní dotek.

Ve středu se k plotně postaví rozvedený dvojnásobný otec Radomil (48), kterému všichni říkají Radek. A jsou zvědaví, co jim velký fanoušek sportu připraví. Sám se totiž během předešlých večerů nezdráhal kriticky se vyjádřit k menu svých soupeřů. Radek si hodně věří a zvolil ambiciózní středomořské menu o pěti chodech a spoustě chutí. Nechybějí tam věci jako je ančovičkové pesto, šalvějové krutony nebo dýňová polévka. Ale na hosty je takových chutí až moc a u stolu proto začíná přituhovat… 1) Caprese s ančovičkovým pestem 2) Marinovaný losos s hořčičným dresinkem 3) Dýňová polévka se šalvějovými krutony 4) Marinovaná vepřová panenka se zeleninou Escalivada a omáčkou Romesco 5) Toskánský jablečný koláč.

Čtvrteční soutěžní večeři nachystá čerstvá důchodkyně Renata (60), předtím servírka i podnikatelka. Má ráda pohyb a tanec a v Itálii má přítele. Žije proto střídavě v Brně a v Itálii. Nikoho tedy nepřekvapí, že její menu bude stoprocentně italské a také z italských suroviny. Maso si nechá dokonce z Itálie dovézt. Co tomu řeknou ostatní? A proč bude Radek jako vyměněný? Jen co odvařil, jako by se proměnil. U Renaty bude kritizovat víc než obvykle. Ale milovnice, vína, slunce a moře, sebevědomá hostitelka Renata, se tím nenechá rozhodit: Podává: 1) Torta Pasqualina 2) Crema di zucca 3) Ossobuco 4) Crostata di Frutta.

Jako poslední se k plotně postaví mladík Karel (19). Ten žije v moderním bytě, který je přístavkem domu jeho rodičů. A Karlovo bydlení se bude hodně řešit. Nezadaný a nezaměstnaný Karel se do pořadu přihlásil sám, protože si chce vyzkoušet, jaké to je vařit před televizní kamerou pro cizí lidi. Mezi jeho koníčky patří procházky po přírodě a zvířata. Jak budou hostům chutnat paprikové lodičky nebo vepřový plátek s houbovým přelivem? Dojde i na páteční hru na pravdu a vyříkávání. I ve finále bude během poslední večeře u stolu docela horko… 1) Paprikové lodičky 2) Hovězí polévka s játrovým kapáním a drobením 3) Vepřový plátek s houbovým přelivem a šťouchanými brambory 4) Domácí štrůdl se šlehačkou.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.