Seriály a filmy

27. března 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Jihočeského kraje

Příště se vydáme na jih a po delší době budeme prostírat v Jihočeském kraji, často v tamní metropoli Českých Budějovicích. Ty se po Vysokém Mýtě mohou pyšnit druhým největším čtvercovým náměstím v naší republice.

U prostřeného stolu se sejde poslední dobou obvyklá sestava – tři ženy a dva muži. Úkolem týdne bude domácí paštika, takže kdo paštiky nerad, má smůlu. Naštěstí nikdo nezařadil paštiku do svého jídelníčku, i když to obvykle bývá docela frekventovaný a oblíbený předkrm. První položku menu tentokrát obsadil sýr, který bude nejčastější surovinou startovního chodu. Týden zahájí hráčka týdne Michaela, která by ráda zvítězila, nijak se s tím netají a zaslouží se o rychlý rozjezd. Kdo ale na jihu Čech vyhraje báječných 60 000 korun, to uvidíte až příště!

Jako první se v pondělí k plotně postaví máma tří dětí a pracovnice call centra z Milevska. Michaela (33) se netají tím, že by ráda vyhrála. Nebojí se použít bujon, z jater se jí dělá špatně a po příchodu hostů všechny do jednoho zkritizuje. Míša dělá rychlé soudy a s ničím a nikým se moc nemaže. Hosté jsou osobností hostitelky tudíž poněkud zaskočeni. Michaela si jde tvrdě za svým… Pondělní Prostřeno! začíná docela divoce a většina soupeřů rychle pochopí, kdo tady bude největší hráč. Zajímavé menu se nese ve francouzsko-středomořském duchu: 1) Carpaccio se zeleninou 2) Zapečená francouzská cibulačka 3) Nakládané křepelky na jablkách s gratinovanou zeleninou a couscousem 4) Čokoládová pěna dvou druhů se sušenkou a čerstvou jahodou.

Úterní soutěžní večeři připraví vysokoškolská studentka Sabina (23). Benjamínka týdne do pořadu přihlásili přátelé, kterým její recepty moc chutnají a jsou přesvědčení, že Sabina je vynikající kuchařka. Druhá hostitelka návštěvu pozve do studentského bytu a vsadí na moderní kuchyni. U stolu se ale bohužel ukáže, že hosté by spíš ocenili kuchyni tradiční a moderní chutě je neoslní. Rajská polévka hostům připadá kyselá, startovní indické placky zvláštní a na hlavní chod se dlouho čeká. Sabina bude potřebovat hodně trpělivosti, aby svůj soutěžní večer zvládla. Atmosféra u stolu se navíc docela komplikuje. Michaela, která už má odvařeno, začíná vystrkovat růžky a mezi ní a Lukášem to začíná jiskřit. 1) Mini indické placky plněné sýrem s variací omáček 2) Rajčatová polévka s mozzarellou 3) Vepřová panenka s domácími kroketami a pepřovou omáčkou 4) Panna cotta s lesním ovocem.

Ve středu se k plotně postaví zadaný zedník Lukáš (30) z Českých Budějovic. Je mu jasné, že Michaela k němu dorazí s jediným cílem – pořádně si do něj rýpnout a snažit se mu jeho večer znepříjemnit. Nutno podotknout, že Lukášovo vaření je všelijaké. Je to nervozitou nebo tím, jaký je Lukáš flegmatik? Každopádně Lukášovo meníčko vypadá na papíře nadějně, ale na talíři už moc ne. Kritizovat se bude hodně a samozřejmě nejvíce slyšet bude Michaela. Ostatně mezi ní a Lukášem to pořádně vře a podávají se i „oplátky“. Míša do Lukáše rýpe a ani se tím netají… Třetí menu zní mužsky stručně: 1) Sýrová roláda 2) Domácí houbová 3) Královský řízek, šťouchané brambory 4) Nebeská roláda.

Čtvrteční vaření bude mít ve své režii nejstarší účastnice Bohumíra (48), která se už brzy stane babičkou. Pomocná kuchařka má ráda starou dobrou klasiku. Jenomže některým soupeřům její pokrmy připadají obyčejné. Bohumíře nepomůže ani spojenectví s Michaelou, kterou ostatní považují za velkou hráčku a také taktičku. U stolu se opět kritizuje a vyřizují se účty. Atmosféra večera je chvílemi na bodu mrazu nebo dokonce pod ním. Jak tohle dopadne? Odejdou hosté od stolu pořádně nasyceni? Co dostanou? 1) Zapečený hermelín s brusinkami, vepřovou šunkou a bagetkou 2) Jihočeská kulajda 3) Masová směs s domácími bramboráčky 4) Domácí lívance s borůvkovým přelivem.

Roli posledního hostitele na sebe v pátek vezme student vysoké pedagogické školy Tomáš (25). Ten měl od začátku zvláštní vztah s Michaelou, nebo spíš ona s ním. V pondělí ho skoro pasovala na svého muže, ale postupně měnila názor a vynášela různé soudy. Co Tomášovi rozhodně nechybí, jsou pevné nervy. Nenechá se zaskočit ani velmi zvláštní výzvou svých soupeřů. Tomáš vaření miluje a snaží se ukázat to nejlepší, co u sporáku dovede. Atmosféra poslední večeře je ale nedobrá a dojde i na oblíbenou hru na pravdu. Kdo komu co vytmaví z plných plic? A hlavně, kdo to tento týden vyhraje? Bude to Tomáš, nebo někdo úplně jiný? 1) Steak Tartare 2) Francouzská cibulačka 3) Hovězí líčka na červeném víně s bramborovým pyré 4) Vanilkové tiramisu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.