Připravujeme Prostřeno! z Jihočeského kraje!

Příští týden zavítáme s pořadem Prostřeno! do malebného Jihočeského kraje, kde jsou muži v mírné přesile.

Pět soutěžících bude i tentokrát bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o sympatie diváků, od kterých mohou dostat dalších 10 tisíc korun. Stejnou částku může navíc za svůj hlas získat i jeden z diváků. Dva z mužů jsou jmenovci, dvěma Janům a jednomu Petrovi budou konkurovat dvě zralé dámy. U prostřeného únorového stolu se jako úkol týdne nabízí nějaké sezonní masopustní jídlo. Jak si s tímto nelehkým zadáním soupeři poradí? To teprve uvidíte!

Jako první se k plotně postaví brusič kovů Honza (33). Jan má z předešlého vztahu dceru a nyní žije s přítelkyní, která má dvě děti. A v partnerčině bytě své hosty přivítá. Ačkoliv si jako hostitel hodně věří a má smělé plány, pondělní večer se mu nepovede. Vůbec nestíhá, po bytě poletuje celý uřícený a kvalita jednotlivých chodů soupeře nenadchne. U stolu bude alespoň zábava. Hosté se docela nasmějí, i když někdy spíš Honzovi. Stihne alespoň připravit všechny chody svého menu? 1) Domácí paštika 2) Hovězí vývar 3) Ratatouille a kachní prsa 4) Americké pancakes se zálivkou z portského vína.

V úterý se bude večeřet u zdravotní sestry Evy (60). Nejstarší hostitelka návštěvu přivítá na samotě u lesa, kde si šťastně žije se svým druhým mužem. Bývalá porodní asistentka a zdravotní sestra stále pracuje v oboru. Prý je spokojená a už „vyklidněná“. Doufá, že její bydlení, které si nemůže vynachválit, ocení i její hosté. V kuchyni se nebojí riskovat a pro své hosty připraví pstruhy. Dají si spoluhodovníci s chutí ryby, nebo se budou „ofrňovat“? Hosty potěší hudební zábava. A jak si Eva poradí s úkolem týdne? Jakou masopustní pochoutku připraví? 1) Kuřecí závitek, zelenina 2) Drůbeží polévka 3) Bramborový salát s rybou 4) Sachr dort dle paní Hejpetrové.

Středa náleží hospodáři Petrovi (50), který spolu s manželkou žije na zemědělském statku a věnuje se farmaření. Kolem jeho hospodářství se zvířaty a milovanými koňmi je pořád co dělat, takže se rozhodně nenudí. A ještě jednu výhodu to má – hostitel je skoro samozásobitel, nemusí chodit do obchodu, všechno najde na svém pozemku. Těší se, až dá hostům ochutnat domácí kuchyni z domácích surovin. Co soupeři řeknou na zvířátka, která uvidí na farmě? A co řeknou na ta, která skončí na talíři? Bojí se oprávněně, že jim Petr naservíruje opravdovou lišku? 1) Sýry a uzené 2) Hovězí polévka 3) Liščí závitek 4) Pohár.

Ve čtvrtek se nelehké úlohy kuchaře a hostitele ujme mladý student Jenda (19). Milovník sportu a rybaření žije s mámou a zbožňuje vaření. Ještě mu není dvacet, ale v kuchyni se motá už od jedenácti let. Hostům připraví moderní menu. A to tak moderní, že pro někoho budou některé chody velkou premiérou. A jak si hosté pochutnají na kuřecím steaku? Bude to steak podle jejich představ, nebo je hlavní chod zklame? Ať je to, jak chce, druhý Honza se svého večera ujme s energií a velkým nasazením. 1) Tartar z lososa s opečeným toustem 2) Tomatová polévka sypaná parmezánem 3) Kuřecí stehenní steak na rozmarýnu s gratinovaným bramborem 4) Čokoládové brownies se zakysanou smetanou zdobené pistáciemi a mátou.

Jako poslední k sobě domů hosty pozve důchodkyně Jaruška (59). Vdaná maminka tří dospělých dětí a babička dvou vnoučat se už v životě něco navařila, kuchařské zkušenosti jí rozhodně nechybí. Hosté se těší na babičkovskou kuchyni. Budou překvapeni z ptáčků z vepřového masa se světlou omáčkou. Čekali něco jiného. Ale Jaruška má dobré srdce. Na hosty se moc těšila a chce jim dopřát jen to nejlepší. Do pořadu se přihlásila, aby si zpestřila svůj život, jenže bojuje s nervozitou a ve finále dojde i na slzičky. Budou to slzy štěstí? 1) Šunkové rolky, domácí pečivo 2) Polévka s játrovými knedlíčky 3) Ptáčky s domácím knedlíkem 4) Kokosové řezy s kávou.

Jak týden na jihu Čech dopadne? A kdo to celé vyhraje? Dívejte se i příště a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.