Seriály a filmy

29. března 2022 07:00

petra.jarosevska@iprima.cz

Připravujeme Prostřeno! z Jihočeského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou předvádět své umění dvě ženy a tři muži. Nebo jinak: v první polovině týdne se budou u sporáků statečně prát muži, pak se k nim přidají ženy a ukážou, kdo má šanci na výhru. Budou to genderově stereotypní úvahy, že ženy, nebo naopak muži předvedou to nejlepší, co v nich je? Jak se jim podaří do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava chipsů?

Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Kdo bude nakonec největším taktikem? Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Ondřej. Pracuje ve Vodňanech jako zahradník. Je svobodný a bezdětný. Do pořadu se přihlásil sám, protože by rád vyzkoušel něco nového a získal nové zkušenosti. Zkušenosti s natáčením má jako komparzista – účinkoval v pořadu Ano, šéfe! před osmnácti lety – jako „kluk s kamením“. A co bude kluk s kamením podávat? Na talíři se objeví: 1) zeleninové špízy s česnekovým dipem, 2) vývar s drožďovými knedlíčky, 3) plněný řízek s bramborovo-mrkvovou kaší, okurkový salát, 4) palačinky.

Úterní večer bude patřit Pavlovi. Pracoval jako vedoucí týmu a zkušební technik. Nyní se živí jako fotograf. Žije s přítelkyní a doma mu dělá společnost pes a králík. Do pořadu původně Pavel přihlásil kamaráda, ale ten měl strach, a tak do toho jde Pavel sám. Rád vystupuje mimo svoji komfortní zónu. Pokud by vyhrál, tak by peníze dal na spoření. Jako zábavu si pro své hosty připraví focení portrétů s umělým světlem. Menu poskládal z jídel, která umí připravit. Podávat se bude toto menu: 1) bruschetta s rajčaty, 2) hrachová polévka, 3) těstoviny s bazalkovým pestem, 4) nepečený cheesecake.

Středeční hostitel Petr vsadí na překvapení. Co hosty na talířích čeká? Petr o přihlášení přemýšlel již před deseti lety. Od kamarádky asi před týdnem obdržel výzvu k účasti na natáčení a týden to zvažoval, a nakonec trochu s obavou zavolal. Myslel si, že už bude tento termín obsazený, ale nebyl, a tak to bere jako znamení. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na rekonstrukci domu a část peněz by rozdělil mezi ostatní soutěžící. Podávat se budou následující chody: 1) pečená bagetka s pomazánkovým překvapením, 2) polévka pho s hovězím masem a rýžovými nudlemi, 3) kouřový steak s pečenou zeleninou, domácí nakládané zelí, 4) bábovka à la Magdička.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Jolana. Nyní studuje na VŠTE v Českých Budějovicích obor řízení lidských zdrojů. Pracuje jako učitelka kytary a hudební teorie a jako baristka v kavárně. Od dětství se věnuje hudbě, a proto studovala konzervatoř. Je dobrovolníkem v YMCA Jindřichův Hradec, což jí v životě přineslo mnoho zajímavých zkušeností. Po maturitě odjela do Londýna na čtyři měsíce, kde pracovala v kavárně na King’s Cross. Momentálně by ráda uskutečnila cestu do Kanady. Vařit bude v bytě své sestry. Podávat se bude toto menu: 1) tacos, 2) hráškový krém, 3) burger s halloumi a červenou řepou, 4) Pavlova.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Marie. Je pyšnou babičkou šesti vnoučat. Má přítele, ale žijí odděleně. Do pořadu se přihlásila, protože potřebuje peníze na nové zuby. Pokud by vyhrála, tak by zaplatila dluhy za zuby. Jako zábavu si pro své hosty připraví hádání bylinek. Tato jídla si vybrala, protože je má ráda a chutnají jí. V pátek se u Marie bude podávat: 1) zelný závin, 2) zelnice s klobásou, 3) losos zapečený s parmazánem a panenka z divočiny, opečené brambory, salát z červené řepy, 4) kynutý koláč s ovocem a zakysanou smetanou.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.