Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje!

Prostřeno! se přesune ze severu na jih Moravy a příště proběhne v Jihomoravském kraji. Ženy budou v přesile, u stolu budou sedět tři mladé ženy, jedna důchodkyně a jediný muž.

A stále se hraje o pořádný balík. Nejen o 60 tisíc, ale dalších 30 tisíc od diváků. Ti, stejně jako hosté u stolu, mohou každý den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby a kromě třiceti tisíc získá i řád zlaté vařečky. Pohádkově zní i úkol týdne, což je tentokrát „vtipná kaše“. Ne každý zadanou kaši stihne a teprve uvidíme, jak vtipní budou soutěžící, až se budou vymlouvat, proč se tak stalo. A kdo to v Jihomoravském kraji vyhraje? To uvidíte už příště!

Jako první se v pondělí u plotny předvede mladičká maminka na mateřské dovolené Kateřina (18), která jednou bude kadeřnicí, zatím chodí do školy. Ta, ačkoliv měla o natáčení informace od rodinného příslušníka, který se Prostřena již před časem zúčastnil, se nechala zaskočit. V kuchyni nestíhala a chvílemi propadala panice, na úkol týdne jí čas už vůbec nezbyl. Hosté byli k jejímu počínání pochopitelně kritičtí. Katka měla co dělat, aby své menu vůbec dotáhla do konce. 1) Bruschetta 2) Poctivá bramboračka s houbami 3) Kuřecí copánky s bramborem a salátem 4) Jahodové tiramisu do skleničky.

Také druhá hostitelka se jmenuje Kateřina (23). A aby se to nepletlo, nechá si říkat svou oblíbenou přezdívkou Jožinka. Je zadaná a má přítele, maturitu už má pár let za sebou a nyní se věnuje podnikání. Ačkoliv Jožinka předešlý večer kritizovala hostitelku, že nestíhá, potkal ji podobný osud. A ani jí se u plotny nedařilo tak, jak by chtěla, a hosté opět museli absolvovat čekání mezi chody. A na úkol týdne jí také nezbyde čas. Prostě nestíhá. Jako zábavu si hostitelka pozve kartářku. 1) Salát s grilovanou zeleninou a ciabattou 2) Hráškový krém 3) Plněná kuřecí kapsa se opekanými bramborami 4) Dezert a la Jožinka.

Třetí večeři připraví servírka Nikola (25). Žije s přítelem, děti zatím nemá.Nikola se hlavně snaží vyvarovat čekání a prodlev. V kuchyni - víceméně úspěšně - svádí boj s časem. Pro hosty připraví například bazalkovou kaši, ale i tortillu. Ta je koupená a o tom se bude hodně mluvit. Měla ji radši uděla sama, domácí? I ve středu se bude občas kritizovat, hosté mají tento týden nejen mlsné, ale i nabroušené jazýčky. Francouzský dezert se bude podávat venku, kde si hosté zahrají minigolf. 1) Mini tortilla s kuřecím masem a lehkým salátem 2) Hráškový krém 3) Grilovaná vepřová panenka obalovaná v sezamu s bramborovo - bazalkovou kaší a omáčkou demi glace 4) Crme brlée s čerstvým ovocem.

Čtvrteční večeři nachystá důchodkyně Marie (63), která je od svých soupeřek věkově vzdálená o dvě generace. Je vdova, vychovala dvě dospělé děti a je babičkou čtyř vnoučat a dvou pravnoučat. Bude si čtvrtá hostitelka s mladými rozumět? Každopádně hosty její babičkovské menu zrovna neuchvátí. Jídlo jim bude připadat moc obyčejné, dezert málo sladký a paní Maruška z toho bude pochopitelně smutná. Zachrání situaci alespoň zábava? Hostitelka dala do vaření vše a chtěla, aby návštěvě její oblíbené recepty chutnaly. 1) Mrkvová pomazánka 2) Masový vývar s drobenkou 3) HOPL POPL (plněný bramborák) 4) Míša zákusek.

Jako poslední se k plotně postaví jediný muž skupiny Jozef (38), ženatý jeřábník a otec tří dětí. Soupeřky jsou zvědavé, jak si se svým menu ve finále poradí. Jozef je původem Slovák a dámy se těší na speciality slovenské kuchyně. A částečně se i dočkají. Bude jim ale pravá slovenská kapustnica chutnat, nebo by ji uměly uvařit líp? Jozef ženám předvede, že v kuchyni rozhodně nestojí poprvé, jenže dámy přesto remcají. Jak si s nimi Jozef poradí a co jim nabídne? 1) Exotický kuřecí salát s bylinkovou bagetkou 2) Slovenská kapustnica 3) Sýrovo - kuřecí placičky se šťouchanými bramborami 4) Nepečený třepaný dort.

Jak jihomoravský týden dopadne? Rozdělí se vítěz o výhru se svými soupeři? To uvidíte už příště!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.