Seriály a filmy

1. února 2022 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Karlovarského kraje

V tomto týdnu se u stolu sejdou převážně muži, ovšem zdatně sekundovat jim bude také jediná žena tohoto týdne – Markéta. Jak se téhle partičce bude dařit, budou kout pikle, nebo se rozhodnou světu ukázat, že vařit se dá s noblesou, bez intrik a taktizování?

Jak si každý ze soutěžících poradí s úkolem týdne, kterým je příprava věnečku? Zapracovat se takový úkol do menu dá, nebo ne? Kdo jako první pozná, že se jedná o úkol týdne, a tedy něco navíc? Prostřeno! v tomto týdnu bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády. Ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Kdo bude největším taktikem u stolu?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Petr. Považuje se za věčného snílka, do pořadu jej přihlásil kolega z práce a Petr by rád ukázal, že to nebylo nadarmo. Těší se na dobrou zábavu a menu poskládal z pokrmů, které mu přijdou zajímavé. Jde o mix italské, české a indické kuchyně. Jak zaboduje u ostatních s takovouto sestavou? Podávat se bude: 1) Játrová paštika s brusinkami a bagetou, 2) čočková polévka s kokosem a zeleninou, 3) krůtí s bylinkovo-smetanovou omáčkou a těstovinami, 4) jahodový koláč s drobenkou a šlehačkou.

Úterní večer bude patřit Markétě. Je pyšnou babičkou, skvělou cukrářkou a kamarádkou. Do soutěže ji přihlásily její kamarádky, které jsou přesvědčené o jejích šancích na výhru. Markéta ale sama tvrdí, že pečení je radost, vaření každodenní povinnost. Dokonce i zábavu si připraví cukrářskou. V televizi se už několikrát objevila, kamer se nebojí, menu sestavila z pokrmů, které má ráda. Budou to tak hodnotit i její soupeři? Podávat se bude: 1) Tříbarevný toast, 2) hovězí vývar s celestýnskými nudlemi a játrovými knedlíčky, 3) maďarský guláš, karlovarský knedlík, 4) ovocný dortík.

Středeční hostitel Martin se vaření nebojí. Přihlásil se do pořadu sám. Potřebuje získat nové zkušenosti a chtěl by si užít legraci. Pokud by vyhrál, tak by část peněz věnoval potřebným a dále by pozval celou rodinu do restaurace na dobré jídlo. Doma vaří převážně on a baví ho to. Nebrání se novým receptům. Nejí polotovary, zabijačkovou a rybí polévku. Proto se tyto pokrmy v jeho menu neobjeví. Překvapí francouzským menu. Ovšem bude ostatním chutnat? Podávat se bude: 1) Marinovaný losos s hořčičnou omáčkou a opečenou bagetkou, 2) francouzská cibulačka, 3) hovězí maso na červeném víně s bramborovým pyré, 4) crème brûlée s lesními plody.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Michal. Pracuje nyní jako skladník, má dceru z prvního manželství a s novou ženou plánuje taktéž rozšíření rodiny. Těší se na Prostřeno! jako na zdroj zábavy, považuje se za klidného a přátelského. Vaření ho velice baví. Tato jídla si vybral, protože jsou jeho oblíbená, chce zjistit, zda budou mít úspěch i u jeho hostů. Podávat se bude: 1) Salát s dresingem a kuřecím masem, toast, 2) hovězí vývar s nudličkami, 3) svíčkové medailonky s pepřovo-sýrovou omáčkou, domácí hranolky 4) tvarohový dezert.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí taktéž Michal. Byl velice zaměstnaný, dnes už je v důchodu, přesto ale pomáhá, kde to jde. Akční důchodce miluje adrenalin, cestování a v neposlední řadě také vaření – což může být občas pořádný adrenalin také. Nerad se nudí, chce se bavit, proto se sám do Prostřeno! přihlásil. Zatím nepřemýšlel, jak by s výhrou naložil – nepočítá zajíce před lovem. Mezi jeho oblíbená jídla patří kuře na paprice s haluškami od jeho dcery Katky. Tato jídla si vybral, protože se mu nikdy nestalo, že by na talířích zůstala. Podávat se budou tyto chody: 1) Thajská rýže na cibulce s hráškem a zelenou fazolkou, 2) maďarská svatební slepičí polévka, 3) „TOROŠ“, 4) maďarské bejgli.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.