Seriály a filmy

3. dubna 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

V Moravskoslezském kraji uvaří příště pěkně smíšená partička tři muži a dvě ženy. Bude to velikonoční týden a tomu odpovídá i úkol týdne – velikonoční mazanec. To není vůbec lehké zadání, jak uvidíme.

Minule se soutěžící potýkali s paštikami, tentokrát si je vybrali dobrovolně, na jídelníčcích se jako předkrm paštika vyskytne hned třikrát v závěsu za sebou. Kdo se v pátek už nebude moct na paštiky ani podívat? A kdo to na severu Moravy vyhraje, získá 60 000 korun a stane se moravskoslezským hostitelem svátečního týdne? To uvidíte v Prostřeno! už příště!

Velikonoční Prostřeno odstartuje v pondělí telefonní bankéř Petr (40). Třináct let žil v Itálii a nyní sdílí společnou domácnost se svým partnerem v Ostravě. Není divu, že první hostitel své italské kulinářské zkušenosti zhodnotí ve svém menu. Jenomže ne všem hostům se trefí do chuti. Během vaření Petra potrápí domácí pekárna a během večeře zvědaví hosté. Neposedná Renata ke stolu přinese zvláštní sošku – boha plodnosti. Velikonoční bude i úkol týdne – mazanec. 1) Rozmarýnové dortíky z dýně a brambor nebo s gorgonzolou 2) Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi 3) Kachní prsa na pomerančích s rýží a šťouchaným bramborem 4) Espresso krém.

Jako druhá soutěžní večeři připraví vyučená prodavačka a nyní pokojská Eva (34). Druhá hostitelka je vdaná a má dvě dcery. Nikoho nepřekvapí, že si potrpí na naklizený byt, doma má ale i rotoped, protože Eva ráda cvičí a udržuje se v kondici. Během vaření ji ale ovládne nervozita, a tak když hosté přijdou, nemá ještě skoro nic hotové. Jak nakonec z té šlamastiky paní Eva vybruslí? A zvládne své docela náročné menu vůbec dokončit? 1) Kuřecí ruličky v anglickém županu, domácí pečivo 2) Hovězí vývar od babičky 3) Kovářské kotlety, brambor a salátek 4) Šlehačková roláda.

Ve středu menu pro pět uvaří pekař Lukáš (22), který miluje plavání a muzikály. Lukáš je hostitel pozorný, v kuchyni si ví rady a nějaké ty drobné karamboly ho nemohou zaskočit. I když…. Hosty třeba překvapí, že si v pondělí neporadil se zdobením beránka, a jsou tedy zvědaví, jak si mladý pekař poradí s úkolem týdne – velikonočním mazancem. 1) Krůtí paštička s brusinkami, domácí opečená bagetka 2) Kuřecí vývar s kořenovou zeleninou, masem a domácími nudlemi 3) Pečená kachna, červené a bílé zelí a variace knedlíků 4) Semifreddo.

Velká očekávání se upírají ke čtvrtečnímu hostiteli Martinovi (27) s příjmením Kuchař. Dostojí svému jménu? Má na to i vzdělání v oboru gastronomie. Mladý manažer, který se brzy stane otcem, ve svých soupeřích prostě vzbudil velká očekávání. Ale místo jejich naplnění dojde k trpkému zklamání. Co se může pokazit, pokazí se… Sám hostitel je ze svého výkonu v šoku - takhle hrozně prý snad ještě nikdy neuvařil! 1) Kachní paštika s restovaným toustem 2) Mrkvová polévka se zázvorem a pomerančem 3) Vepřová panenka se sušenými rajčaty, gratinovanými bramborami a hořčicovou omáčkou 4) Čokoládovo-jahodový dortík s vanilkovým krémem z mascarpone a malinovým coulis.

Poslední večeři hosté stráví u rozvedené matky dospělé dcery, zubní laborantky Renaty (43). A diváci si na ni mohou pamatovat. René už v televizi vystupovala, byla ve vile Vyvolených, kde jí jen těsně unikla hlavní výhra. Renata se celý týden bojí, aby ji hosté nepoznali a kvůli tomu neobodovali nízko. Podaří se jí zůstat v utajení skoro do konce, jenomže v pátek to praskne. Co se stane, až hosté zjistí, že René má už jednu velkou televizní show za sebou? Na poslední večeři bude zase paštika i vepřová panenka: 1) Domácí paštika s brusinkami a mandlemi s domácím pečivem 2) Moje česnečka se ztraceným vejcem 3) Panenka v košilce s omáčkou a bramborovou kaší 4) Tvarohový krémeš.

Podepíše se to ve finále na hodnocení? A kdo vlastně nakonec celý ten velikonoční týden vyhraje? Dívejte se na Prostřeno! i příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.