Seriály a filmy

3. dubna 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

V Moravskoslezském kraji uvaří příště pěkně smíšená partička tři muži a dvě ženy. Bude to velikonoční týden a tomu odpovídá i úkol týdne – velikonoční mazanec. To není vůbec lehké zadání, jak uvidíme.

Minule se soutěžící potýkali s paštikami, tentokrát si je vybrali dobrovolně, na jídelníčcích se jako předkrm paštika vyskytne hned třikrát v závěsu za sebou. Kdo se v pátek už nebude moct na paštiky ani podívat? A kdo to na severu Moravy vyhraje, získá 60 000 korun a stane se moravskoslezským hostitelem svátečního týdne? To uvidíte v Prostřeno! už příště!

Velikonoční Prostřeno odstartuje v pondělí telefonní bankéř Petr (40). Třináct let žil v Itálii a nyní sdílí společnou domácnost se svým partnerem v Ostravě. Není divu, že první hostitel své italské kulinářské zkušenosti zhodnotí ve svém menu. Jenomže ne všem hostům se trefí do chuti. Během vaření Petra potrápí domácí pekárna a během večeře zvědaví hosté. Neposedná Renata ke stolu přinese zvláštní sošku – boha plodnosti. Velikonoční bude i úkol týdne – mazanec. 1) Rozmarýnové dortíky z dýně a brambor nebo s gorgonzolou 2) Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi 3) Kachní prsa na pomerančích s rýží a šťouchaným bramborem 4) Espresso krém.

Jako druhá soutěžní večeři připraví vyučená prodavačka a nyní pokojská Eva (34). Druhá hostitelka je vdaná a má dvě dcery. Nikoho nepřekvapí, že si potrpí na naklizený byt, doma má ale i rotoped, protože Eva ráda cvičí a udržuje se v kondici. Během vaření ji ale ovládne nervozita, a tak když hosté přijdou, nemá ještě skoro nic hotové. Jak nakonec z té šlamastiky paní Eva vybruslí? A zvládne své docela náročné menu vůbec dokončit? 1) Kuřecí ruličky v anglickém županu, domácí pečivo 2) Hovězí vývar od babičky 3) Kovářské kotlety, brambor a salátek 4) Šlehačková roláda.

Ve středu menu pro pět uvaří pekař Lukáš (22), který miluje plavání a muzikály. Lukáš je hostitel pozorný, v kuchyni si ví rady a nějaké ty drobné karamboly ho nemohou zaskočit. I když…. Hosty třeba překvapí, že si v pondělí neporadil se zdobením beránka, a jsou tedy zvědaví, jak si mladý pekař poradí s úkolem týdne – velikonočním mazancem. 1) Krůtí paštička s brusinkami, domácí opečená bagetka 2) Kuřecí vývar s kořenovou zeleninou, masem a domácími nudlemi 3) Pečená kachna, červené a bílé zelí a variace knedlíků 4) Semifreddo.

Velká očekávání se upírají ke čtvrtečnímu hostiteli Martinovi (27) s příjmením Kuchař. Dostojí svému jménu? Má na to i vzdělání v oboru gastronomie. Mladý manažer, který se brzy stane otcem, ve svých soupeřích prostě vzbudil velká očekávání. Ale místo jejich naplnění dojde k trpkému zklamání. Co se může pokazit, pokazí se… Sám hostitel je ze svého výkonu v šoku - takhle hrozně prý snad ještě nikdy neuvařil! 1) Kachní paštika s restovaným toustem 2) Mrkvová polévka se zázvorem a pomerančem 3) Vepřová panenka se sušenými rajčaty, gratinovanými bramborami a hořčicovou omáčkou 4) Čokoládovo-jahodový dortík s vanilkovým krémem z mascarpone a malinovým coulis.

Poslední večeři hosté stráví u rozvedené matky dospělé dcery, zubní laborantky Renaty (43). A diváci si na ni mohou pamatovat. René už v televizi vystupovala, byla ve vile Vyvolených, kde jí jen těsně unikla hlavní výhra. Renata se celý týden bojí, aby ji hosté nepoznali a kvůli tomu neobodovali nízko. Podaří se jí zůstat v utajení skoro do konce, jenomže v pátek to praskne. Co se stane, až hosté zjistí, že René má už jednu velkou televizní show za sebou? Na poslední večeři bude zase paštika i vepřová panenka: 1) Domácí paštika s brusinkami a mandlemi s domácím pečivem 2) Moje česnečka se ztraceným vejcem 3) Panenka v košilce s omáčkou a bramborovou kaší 4) Tvarohový krémeš.

Podepíše se to ve finále na hodnocení? A kdo vlastně nakonec celý ten velikonoční týden vyhraje? Dívejte se na Prostřeno! i příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.