Seriály a filmy

20. března 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Olomouckého kraje

V Olomouckém kraji se u stolu sejde pestrá partička nadšených amatérských kuchtíků. V sestavě jsou ženy v mírné převaze, nejstarší účastnici je padesát let, nejmladší je tantrická masérka Nela.

Ta by mohla mít blízko k zelenině a zdravé kuchyni, tudíž by jí mohl vyhovovat i úkol týdne. Zadání je opět široké – soutěžící z Hané musí připravit nějaký pokrm, jehož součástí bude mrkev. Avšak nejen oranžová bude převládat na příští kulinářské paletě, polévky budou brčálově zelené, hráškový krém bude totiž hnedle třikrát. Jak to bude nejen u Nely, ale u celé pětky z Olomoucka probíhat a kdo to celé vyhraje a odnese si krásných 60 000 korun, to uvidíte už příště!

Pondělní soutěžní večeři nachystá mladá hostitelka na rodičovské dovolené Ivana (24). Maminka pětiměsíčního syna moc ráda vaří, přesto je trochu stydlivá a vystrašená. Dokonce tak, že se nechá zaskočit výzvou od svých soupeřů. Ale v kuchyni se otáčet umí a hosté si pochutnají. První večeře bude ještě oťukávací, i když každý si řekne to své a atmosféra zůstane pohodová. A Ivana? Ta bude po náročném menu ráda, že to má za sebou. 1) Kachní prsíčko se švestkovou omáčkou a salátkem 2) Hráškový krém s krutony 3) Hovězí na červeném víně a bramborová kaše 4) Čokoládová pěna s malinami a mátou.

V úterý se k plotně postaví finanční poradce Lukáš (24), který žije se ženou a jejich pětiměsíční dcerou v podkrovním bytě ve vile na kraji Olomouce. Milovník sportu a sebevědomý hostitel si hodně věří a netají se tím, že by rád vyhrál. A když se mu něco nepodaří, dokáže to dobře skrýt. Hosté jsou na Lukášovo menu hodně zvědaví, mají velká očekávání. Jenomže velká očekávání někdy přinášejí i velká zklamání. Bude tomu tak i tentokrát? Nebo začne hledání taktika? Jak se hostitel s kritikou svého moderního menu vypořádá? 1) Houbový duxelles s rozpečenou bagetkou 2) Brokolicový krém 3) Losos s bylinkovou krustou na lůžku z baby špenátku 4) Panna cotta s malinami.

Ve středu u sebe doma hosty přivítá tantrická masérka Nela (21), která žije v bytě 2+1 s přítelem a kocourem Mikešem. Když během večeře hostům prozradí, čím se živí, rozpoutá to velkou diskusi. Hosté by rádi pronikli do tajů tantry, ale na druhou stranu jsou stydliví. Ale co se jídla týče, večer přinese zklamání. Soupeři asi čekali něco jiného. Ne všechno hostům chutná a mladou kuchařku to dost znervózní. Atmosféra u Nely by se chvílemi dala krájet. Jak hostitelka náročný večer ustojí? A co uprostřed týdne uvaří? 1) Tousty se zeleninou a plátkem uzeného lososa 2) Hráškový krém s krutonky 3) Vepřovou pečeni na bylinkách s jasmínovou rýží a cibulí 4) Ovesno-banánové lívance s řeckým jogurtem, medem a mandlemi.

Čtvrteční hostinu připraví nejstarší Šárka (50), která dnes pracuje jako ošetřovatelka a dojička krav, má však za sebou pestrou profesionální dráhu, šestnáct let pracovala například i v chemické laboratoři. Paní Šárka má tři dospělé děti a šestiletého vnuka. Do soutěže ji přihlásila dcera. Šárka se ničeho nelekne a nenechá se nikým a ničím zaskočit. Zkušená hostitelka vsadí na poctivou domácí českou kuchyni a připraví babičkovské menu, které zachutná skoro všem. 1) Křížaly v kabátku, pečivo 2) Hovězí vývar s nudlemi a knedlíčky 3) Plněná pečená krkovička se šťouchanými bramborami 4) Sametová roláda.

Páteční finále má na svých bedrech kadeřník Vít (25). Ten se vyučil jako brašnář a rekvalifikoval se na kadeřníka. Ale klidně by mohl být farmářem, miluje zvířata a také jich doma spoustu má. Kromě psů chová třeba ovce, slepice, poníka nebo pštrosa. Rád by si pořídil vlastního koně a doufá, že se mu to podaří – když vyhraje. Co pro to Vít udělá? Vajíčka budou výhradně domácí a pro hosty nachystá zvěřinu. Potěší soupeře, nebo je zaskočí? Ne každý má zvěřinu rád… Co Vítek uchystá na poslední večeři? 1) Rolky z uzeného lososa se sýrem francouzského typu 2) Hráškovou polévku s mátou 3) Dančí na víně s bramborovou kaší 4) Crme brlée.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.