Seriály a filmy

20. dubna 2021 09:30

Aneta Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Olomouckého kraje

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v mírné převaze ženy, ovšem ani dva muži se neztratí. Naopak předvedou, že kreativita v kuchyni je mocná zbraň.

Kdo se pochlubí dokonale zvládnutou českou klasikou a komu se podaří oslnit mezinárodní kuchyní? Jaké kombinace zaujmou, kdo si věří moc a kdo naopak málo? Kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je příprava jídla se slaninou? Kdo tuto dobrotu objeví jako první a komu bude nějakou dobu trvat zjištění, že právě ona je na stole jaksi navíc? Kdo bude největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví řidič Roman. Účinkoval před necelými třemi lety, vařil mnoho chodů a moc se mu jeho večer nepovedl. Pokud by vyhrál, tak by vzal rodinu na dovolenou, samozřejmě až to bude možné. Menu sestavil z jídel, která chutnají jeho rodině. Trefí se pokrmy do chutí lidí, které nezná a které nikdy neviděl? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu: 1) sýr s vlašskými ořechy, 2) domácí polévka, 3) zapečené maso s bramborovou kaší, 4) lava cake.

Úterní večer bude patřit prodavačce Vlaďce. Má syna, který už žije sám, nicméně ráda vaří pro rodinu, která prý její umění oceňuje. Vymyslí i společenskou hru, která ostatní bavit bude, i když se zpočátku moc tvářit nebudou. Ovšem úkol si zvolila nemalý. Vyhrát chce se svíčkovou omáčkou, na kterou je každý zvyklý trochu jinak. Na co se tedy hosté mohou v úterý těšit? Podávat se bude: 1) roláda z perličky, pečivo, 2) krémová polévka z medvědího česneku, krutony, 3) svíčková na smetaně, knedlík, 4) jablkový dort.

Středeční hostitelka, maminka na mateřské dovolené Ivana, bude podávat vymazlené menu. Mezinárodní. Do pořadu ji přihlásila její kamarádka, která si o ní myslí, že umí dobře vařit. Pokud by vyhrála, tak by si pořídila kuchyňského robota, po kterém touží. Ráda by pak koupila i něco manželovi a synovi a za zbytek by jeli na dovolenou. Jako zábavu si připraví ukázku výroby sushi – každý si to může vyzkoušet. Její hosté se mohou těšit na následující: 1) domácí paštika s brusinkami a bagetkou, 2) květákový krém, 3) hovězí na červeném víně s kořenovou zeleninou a šťouchanými bramborami, 4) čokoládová pěna.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, řidič autobusu Roman. Nemá přítelkyni ani děti. Do pořadu se přihlásil sám, aby si vyzkoušel, jaké to je. Svou účast bere jako výzvu. Pokud by vyhrál, tak by si splnil sen a jel by do Ameriky. Oslní hosty jeho menu, nebo jim v něm bude něco chybět? A co se o sobě nad prostřeným stolem dozví? Kdo bude závidět Romanovi jeho sbírku krýglů? Ale vraťme se k jídlu. Podávat bude tyto chody: 1) vejce Benedikt, 2) česnečka, 3) pštrosí maso se šípkovou omáčkou, domácí karlovarský knedlík, 4) cookrate.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí zdravotní sestra Lenka. Ta je nyní na mateřské dovolené, a protože je na ní dlouho, má potřebu zkusit něco bláznivého. Má ráda společnost a ráda hostí návštěvy, tak si chtěla vyzkoušet i účast v tomto pořadu. Lenka nepředpokládá, že by vyhrála, ale pokud by se to stalo, peníze by investovala do domu a dětem by je dala na spoření. Má šanci na výhru? Podávat se bude následující: 1) chlebíček, 2) hovězí vývar s knedlíčky a domácími nudlemi, 3) sous-vide panenka s pečenými brambory a houbovou omáčkou, 4) tvarohovo-čokoládový dort.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.