Připravujeme Prostřeno! z Pardubického kraje!

Připravujeme Prostřeno! z Pardubického kraje!

Příště se bude po delším čase prostírat ve východních Čechách – konkrétně v Pardubickém kraji. Hlavní šedesátitisícovou výhru si tam budou chtít vyvařit a vysoutěžit tři ženy a dva muži. Ukáže se, že tento týden se bude mluvit hodně, nejvíce bude slyšet Jirku. Kdo ze soutěžících získá i největší sympatie diváků a tím vylepší domácí rozpočet o 10 tisíc korun? To teprve uvidíme. Bojovat se bude hlavně snahou o nejlepší menu a pobavení soupeřů. A také s úkolem týdne, což jsou všelijaké placky a placičky, nejen bramborové. Dívejte se na Prostřeno i příště a hlasujte! Jako první se k plotně postaví maminka na mateřské dovolené Kateřina (27). Kromě vaření a rodiny ji baví skládání puzzle. A mimo hub, kokosu a ryb prý ochutná všechno. Vrásky na čele jí udělá úkol týdne, protože si neví rady, jak připravit placky bez brambor. Polévku sama označí za experimentální. Jako hlavní chod budou medailonky. A během zábavy se budou vyrábět masky. Nebo spíš malovat. První večer bude víc než oťukávací… Pondělní menu: 1) Domácí kuřecí paštika s francouzskou bagetou 2) Krémová cibulačka s krutony 3) Vepřové medailonky v hořčičné omáčce s bramborovou kaší 4) Karamelová panna cotta.

Hned v úterý se v kuchyni předvede právě finanční specialista Jirka (37), který v Prostřeno! už jednou vařil, před šesti lety se mu ale zvítězit nepodařilo. Napodruhé si myslí, že je moudřejší. Má ale problémy s bydlením, nefunguje mu doma elektrika. A tak narychlo shání, kde by vařil. Nakonec úspěšně… Hosté si pak celý večer lámou hlavu nad tím, jak to má Jiří s bydlením a elektrikou doopravdy. Druhý hostitel vsadí na arabské menu, o kterém si myslí, že je sázkou na jistotu. Jenomže… Ne všechno mu vyjde podle představ. Večer je to poněkud zvláštní… Úterní menu: 1) Mezze 2) Harira 3) Jehněčí tažín s arabským chlebem 4) Baklava.

Středeční soutěžní menu připraví vyučená cukrářka a dnes vedoucí ve fabrice Barbora (25). Má přítele a zatím je bezdětná. Ani ona nevaří doma, ale u své sestry. Bára připraví hostům moderní menu a tvrdí o sobě, že je flegmatik. A tahle vlastnost se jí bude uprostřed týdne hodit. U stolu se bude totiž hodně kritizovat. Nejvíce se rozpovídá Jirka a nebude sám. Na jídlo se bude dlouho čekat, pepřová omáčka bude hodně pepřová, vývar zase slabý. Jak Bára ustojí kritiku? A co se během jejího večera podaří? Středeční menu: 1) Bruschetta 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Vepřová panenka, šťouchané brambory, pepřová a žampionová omáčka 4) Cheesecake.

Čtvrteční večer si vezme na starost řidič někdejší emigrant a řidič kamionu Tomáš (51), který je podruhé ženatý. Má mladou ženu a tři malé děti. Prý prošel čtrnácti zaměstnáními a mezi jeho koníčky patří historie, rád cestuje a vaří. Tomáš hosty přivítá v malém bytě, kde s rodinou žije. Soupeři jsou z toho trochu zmatení. Je to hotel, byt, noclehárna nebo ubytovna? Celý večer je jedno velké překvapení. Ačkoliv má Tomáš hodně vyhraněné názory, v kuchyni se otáčet umí. A jeho menu žádná nuda nebude. Poradí si i s kritiky u stolu a není snad nic, co by ho dokázalo rozhodit. Čtvrteční menu: 1) Hříbková směs na toastovém chlebu 2) Italská minestrone sypaná parmezánem 3) Vepřová panenka na bylinkovém másle, grilovaná zelenina a petrželové brambory 4) Ovocný salát se zmrzlinou a vanilkovou polevou.

Na finále se hosté sejdou u geografky Hanky (35). Poslední hostitelka je velká rockerka a hosté jsou zvědaví, jak bude vypadat její bydlení. Jejím velkým koníčkem jsou motorky. Rockerka vsadí na svíčkovou. A o té se bude hodně mluvit. Hanka je odvážná a do menu zařadí ryby i houby. Ochutnají je všichni, nebo se někteří budou „ofrňovat“? Využije někdo během poslední večeře příležitost probrat, co ho trápí? A jak dopadne Jirka, který tento týden skládal reparát? Podaří se mu konečně zvítězit? Páteční menu: 1) Závin s hříbky, šunkou a nivou 2) Rybí polévka 3) Srnčí svíčková s brusinkami a karlovarským knedlíkem 4) Jogurtový dortík.

Kdo to v Pardubickém kraji nakonec vyhraje? A co tomu řeknou ostatní? Dívejte se na Prostřeno a hlasujte i příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.