Připravujeme Prostřeno! z Pardubického kraje!

Připravujeme Prostřeno! z Pardubického kraje!

Příště se bude po delším čase prostírat ve východních Čechách – konkrétně v Pardubickém kraji. Hlavní šedesátitisícovou výhru si tam budou chtít vyvařit a vysoutěžit tři ženy a dva muži. Ukáže se, že tento týden se bude mluvit hodně, nejvíce bude slyšet Jirku. Kdo ze soutěžících získá i největší sympatie diváků a tím vylepší domácí rozpočet o 10 tisíc korun? To teprve uvidíme. Bojovat se bude hlavně snahou o nejlepší menu a pobavení soupeřů. A také s úkolem týdne, což jsou všelijaké placky a placičky, nejen bramborové. Dívejte se na Prostřeno i příště a hlasujte! Jako první se k plotně postaví maminka na mateřské dovolené Kateřina (27). Kromě vaření a rodiny ji baví skládání puzzle. A mimo hub, kokosu a ryb prý ochutná všechno. Vrásky na čele jí udělá úkol týdne, protože si neví rady, jak připravit placky bez brambor. Polévku sama označí za experimentální. Jako hlavní chod budou medailonky. A během zábavy se budou vyrábět masky. Nebo spíš malovat. První večer bude víc než oťukávací… Pondělní menu: 1) Domácí kuřecí paštika s francouzskou bagetou 2) Krémová cibulačka s krutony 3) Vepřové medailonky v hořčičné omáčce s bramborovou kaší 4) Karamelová panna cotta.

Hned v úterý se v kuchyni předvede právě finanční specialista Jirka (37), který v Prostřeno! už jednou vařil, před šesti lety se mu ale zvítězit nepodařilo. Napodruhé si myslí, že je moudřejší. Má ale problémy s bydlením, nefunguje mu doma elektrika. A tak narychlo shání, kde by vařil. Nakonec úspěšně… Hosté si pak celý večer lámou hlavu nad tím, jak to má Jiří s bydlením a elektrikou doopravdy. Druhý hostitel vsadí na arabské menu, o kterém si myslí, že je sázkou na jistotu. Jenomže… Ne všechno mu vyjde podle představ. Večer je to poněkud zvláštní… Úterní menu: 1) Mezze 2) Harira 3) Jehněčí tažín s arabským chlebem 4) Baklava.

Středeční soutěžní menu připraví vyučená cukrářka a dnes vedoucí ve fabrice Barbora (25). Má přítele a zatím je bezdětná. Ani ona nevaří doma, ale u své sestry. Bára připraví hostům moderní menu a tvrdí o sobě, že je flegmatik. A tahle vlastnost se jí bude uprostřed týdne hodit. U stolu se bude totiž hodně kritizovat. Nejvíce se rozpovídá Jirka a nebude sám. Na jídlo se bude dlouho čekat, pepřová omáčka bude hodně pepřová, vývar zase slabý. Jak Bára ustojí kritiku? A co se během jejího večera podaří? Středeční menu: 1) Bruschetta 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Vepřová panenka, šťouchané brambory, pepřová a žampionová omáčka 4) Cheesecake.

Čtvrteční večer si vezme na starost řidič někdejší emigrant a řidič kamionu Tomáš (51), který je podruhé ženatý. Má mladou ženu a tři malé děti. Prý prošel čtrnácti zaměstnáními a mezi jeho koníčky patří historie, rád cestuje a vaří. Tomáš hosty přivítá v malém bytě, kde s rodinou žije. Soupeři jsou z toho trochu zmatení. Je to hotel, byt, noclehárna nebo ubytovna? Celý večer je jedno velké překvapení. Ačkoliv má Tomáš hodně vyhraněné názory, v kuchyni se otáčet umí. A jeho menu žádná nuda nebude. Poradí si i s kritiky u stolu a není snad nic, co by ho dokázalo rozhodit. Čtvrteční menu: 1) Hříbková směs na toastovém chlebu 2) Italská minestrone sypaná parmezánem 3) Vepřová panenka na bylinkovém másle, grilovaná zelenina a petrželové brambory 4) Ovocný salát se zmrzlinou a vanilkovou polevou.

Na finále se hosté sejdou u geografky Hanky (35). Poslední hostitelka je velká rockerka a hosté jsou zvědaví, jak bude vypadat její bydlení. Jejím velkým koníčkem jsou motorky. Rockerka vsadí na svíčkovou. A o té se bude hodně mluvit. Hanka je odvážná a do menu zařadí ryby i houby. Ochutnají je všichni, nebo se někteří budou „ofrňovat“? Využije někdo během poslední večeře příležitost probrat, co ho trápí? A jak dopadne Jirka, který tento týden skládal reparát? Podaří se mu konečně zvítězit? Páteční menu: 1) Závin s hříbky, šunkou a nivou 2) Rybí polévka 3) Srnčí svíčková s brusinkami a karlovarským knedlíkem 4) Jogurtový dortík.

Kdo to v Pardubickém kraji nakonec vyhraje? A co tomu řeknou ostatní? Dívejte se na Prostřeno a hlasujte i příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 6. 2024

Berani, vaše flexibilita bude dnes podrobena zkoušce. Možná se budete kroutit a ohýbat, abyste se přizpůsobili konturám dne. Zjistíte, že pokud spojíte síly s mocnými hybateli, uděláte toho poměrně dost a budete úspěšní. Nenechte se zastrašit intenzitou emocí druhých lidí. Sílu naleznete ve svém klidném, uzemněném já.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.