Seriály a filmy

15. listopadu 2022 07:00

petra.jarosevska@iprima.cz

Připravujeme Prostřeno! z Plzně a Středočeského kraje

Další týden bude plný vymazlených, ale také zpackaných receptů. Komu se z plzeňské a středočeské sestavy dařit bude, komu méně? Kdo si pochutná, kdo bude rýpat, kdo taktizovat a kdo si bude chtít jen v poklidu pochutnat?

Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava carpaccia? Budou všichni soutěžící vědět, o jaký pokrm se jedná, bude chutnat a dojde na vyměňování receptů? Jedno je jisté – Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin přes složité vaření až k dalším krokům. U koho se odehraje nejlepší zábava, kdo vsadí na exotické recepty a kdo na klasiku od maminky?

Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která hodně vypoví o celé partičce. A nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Albert. Pracoval jako dělník ve slévárně. Nyní je v důchodu. Má tři děti, které jsou v dospělém věku. Je rozvedený. Do pořadu se přihlásil sám, protože chce zkusit něco nového. Pokud by vyhrál, tak by výhru rozdělil mezi vnoučata. Jako zábavu si pro své hosty připraví házení s prutem na terč. Menu poskládal z jídel, která má rád. Podávat se bude toto menu: 1) rolky, pečivo, 2) vývar s knedlíčky a domácími nudlemi, 3) kuřecí roláda, zelenina, brambor, 4) lívanečky s lesní směsí, zmrzlina.

Úterní večer bude patřit Lence. Do pořadu se přihlásila sama, protože si účast v něm chtěla zkusit. Pokud by vyhrála, zvelebila by si domácnost. Jako zábavu si připraví prohlídku muzea vlaků + možná si zkusí řídit lokomotivu, v muzeu bude servírovat i dezert. Soutěžní jídla si vybrala, protože je zná. Lenka vždy říká vše popravdě. Nemá ráda lhaní, což se může plně projevit u stolu. Jejím velkým koníčkem je vaření. Podávat se bude toto menu: 1) sýrová roláda s domácí bagetkou, 2) silný hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi, 3) kuřecí nudličky ve smetanovo-medovo-nivové omáčce, domácí hranolky, 4) Lenčin tvarohovo-ovocný dezert.

Středeční hostitel Zsolt plánuje výhru použít na rekonstrukci kuchyně. Má dvě děti a manželku. Žije jednoduchý harmonický život s menšími výkyvy vzhledem ke své maďarské horkokrevnosti. Jeho maminka je Maďarka a táta Slovák – bydleli na slovensko-maďarských hranicích. Do České republiky přijel před čtrnácti lety na brigádu a už tu zůstal. Do pořadu se přihlásil sám, protože ho chtěla přihlásit spousta lidí z jeho okolí. Myslí si, že je to dobrá zkušenost a možnost zažít dobrou zábavu. A co se bude podávat? 1) zapečená mozzarella s rajčaty, bazalkou, 2) kuřecí vývar, 3) hortobáďské palačinky, 4) ptačí mléko.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Martin. Pokud by vyhrál, tak by zaplatil elektriku :-) Jako zábavu si pro své hosty připraví hudební vystoupení. Menu si vybral, protože jsou to jeho oblíbená jídla. Sám o sobě tvrdí, že je normální, srdečný a společenský, rád udí lososy a mezi jeho oblíbené pokrmy patří mexická polévka a panenka s hříbky. Ovšem jeho oblíbené pokrmy se na talířích neobjeví. Podávat se budou tato jídla: 1) tortilla s kuřecím masem, 2) mexická polévka, 3) žebra na medu a čedarový chléb, 4) čokoládové řezy.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí student Marek. Pokud by vyhrál, tak by peníze využil na nadcházející studium a náklady s tím spojené (ubytování, učebnice, exkurze). Zbytek peněz by si ušetřil a investoval by je do nějakého projektu v budoucnu. Sám o sobě tvrdí, že je otevřený a rád se baví s lidmi. Prezentuje sám sebe a nic o sobě netají. Má přirozenou snahu být lepší než druzí, proto by chtěl zkusit, jestli dokáže uvařit lépe než ostatní. Podávat se budou tyto chody: 1) bruschetta, 2) hráškový krém, 3) lasagne, 4) trhanec s hruškami.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.