Připravujeme Prostřeno! z Prahy!

Prostřeno! bude příště v Praze a hraje se o pořádný balík. Nejen 60 tisíc, ale dalších 30 tisíc od diváků. Ti, stejně jako hosté u stolu, mohou každý den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby.

Kromě třiceti tisíc získá i řád zlaté vařečky. Diváci tak konečně mohou vzít spravedlnost do svých rukou a zvolit si svého vítěze. A bude z čeho vybírat, protože tahle pražská pětka, složená ze tří mužů a dvou žen, je opravdu pestrá: Alexander, Štěpán, Lucie, Bulhar Georgi a Ukrajinka Roksolana. Jako úkol týdne dostanou zajímavé téma – škvarky. Komu se povede uspořádat nejlepší večírek? To uvidíte už příště!

Jako první se postaví v pondělí k plotně postaví Alexander (53). Je ženatý, jeho slovenská manželka a matka jeho dcery je mladší o dvaadvacet let. Bývalý policajt má pro strach uděláno a ničeho se nebojí. Vaření je jeho velkým koníčkem, prý doma do kuchyně nikoho nepouští a s nějakou tou kritikou si také umí poradit. Jako hostitel je tak trochu svérázný, ale to celá tahle pražská partička. Alexander je ze všech nejstarší a hosty zaskočí svým celkem tradičním menu, které se jim zdá až moc obyčejné. 1) Plněná rajská jablka 2) Zelňačka 3) Španělské ptáčky 4) Závin.

V úterý se k plotně postaví poněkud nevyzpytatelný seřizovač Štěpán (22). Tenhle mladík se považuje za nekonfliktního kliďase a pohodáře, ale působí tak trochu jako floutek. Do pořadu se přihlásil prý spíš ze srandy. Během svého vaření opakuje, že „nevaří, nezná, nedělá,“ mlží a fabuluje. Říká, že své soutěžní menu dělá poprvé v životě. Budou mu to hosté věřit? Štěpán připraví zajímavé menu i několik drobných podvůdků. Soupeři většinu z nich neodhalí a během večeře vůbec netuší, co je vlastně Štěpán zač a co předvede v dalších dnech. 1) Domácí kachní paštika a domácí cibulový chléb 2) Smržový krém 3) Hovězí krkovička s bramborovou kaší 4) Brownies.

První z žen prostírá ve středu. Zadaná studentka Lucie (23) by měla vědět, co dělá, protože má za sebou hotelovou školu a brigády v hotelu Hilton. Jenže její vaření začne velmi dramaticky – ještě ráno neměla kde vařit a vypadalo to všelijak. Lucie chtěla dělat kuře i lososa, ale nakonec zůstane jen u ryby. A to se některým soupeřům tedy vůbec nelíbí… Pohoda u stolu nevydržela dlouho. Štěpán, jen co odvařil, začal své soupeře provokovat. Jeho taktika je jednoduchá – vyvolat konflikty a pokazit večery konkurentům. A začíná se o to snažit už od středy, což Lucii moc netěší. Jak zvládne mladá hostitelka večírek uprostřed týdne? 1) Výběr z několika druhů plněné zeleniny s domácími banketkami 2) Tomatová polévka se smetanou a pestem 3) Losos nebo kuře s citronovou nebo sýrovou omáčkou, zapečené brambory 4) Tvarohový dezert s malinami.

Ve čtvrtek se vařečky chopí Bulhar Georgi (28), který se vyučil v oboru kuchař – číšník, ale jako kuchař nikdy nepracoval. Nyní dělá ve firmě, která vyrábí airbagy do aut. Georgi tady má rodinu i svého přítele. Hosté jsou moc zvědaví, zda ochutnají bulharskou kuchyni. A když se to stane, tak se tváří všelijak, chutě jsou pro ně moc neobvyklé. Štěpán dál zlobí a docela to přehání s alkoholem. Požaduje další a další skleničky a u stolu se chová docela nevhodně, začíná urážet ostatní. Nejvíce Ukrajinku Roksolanu, což je dívka, která si to nenechá líbit. 1) Plněná rajčata a domácí pečivo 2) Kuřecí vývar s knedlíčky 3) Kavarma 4) Tiramisu.

Páteční vaření bude mít na starosti právě Ukrajinka Roksolana (25), která pracuje jako koordinátorka a její přítel je profesionální voják. Ráda cestuje a za rodiči, kteří bydlí ve Vídni, často jezdí. Roksolana se ve finále připravuje na konflikty a provokatér Štěpán „nezklame“. Skutečně se soupeřce snaží její poslední večer pokazit. Jenomže hostitelka se nedá a Štěpánovi se postaví. Dokonce je vykázán od stolu… Uposlechne, nebo bude svoji podlou hru hrát až do konce? Atmosféra by se dala krájet. A co budou hosté krájet na talířích? Moderní a zajímavé menu: 1) Mozzarella smažená ve slanině 2) Finská lososová polévka 3) Burger Casanova 4) Muffiny.

Jak tohle pražské klání dopadne? Kdo vyhraje? Spravedlnost? Nebo ji budou muset do svých rukou vzít diváci? Dívejte se a hlasujte i příště!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.