Seriály a filmy

27. dubna 2021 09:30

Aneta Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Prahy

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Jak to bude soutěžícím tohoto týdne u plotny fungovat? A zvládnou muži pohostit zkušené kuchařky, které navíc mají o vaření jasné představy?

A jak si poradí soutěžící s úkolem týdne, kterým je tentokrát tofu? Zakomponují ho do menu nenápadně, nebo bude do očí bijící hned na první pohled? Tři muži a dvě ženy předvedou, kdo zvládne neočekávané situace, kdo si jede podle svých pravidel a úkolem se rozhodit nenechá. Třeba tak, že na něj přestane myslet a zkrátka jej nevypracuje. Kdo jej oproti tomu vymazlí k dokonalosti?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví technik Petr. Ten chce zažít adrenalin, takže účast v Prostřeno! pro něj byla jasná volba. K vaření má velmi kladný vztah již od dětství. Pekl rád vánoční cukroví, pomáhal v kuchyni, až se dopracoval k vaření českých a složitých jídel. Nyní si rád vymýšlí i své vlastní speciality a recepty. Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a nikdy je neviděl? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu: 1) tygří krevety v marinádě, domácí bagetka, 2) brokolicový krém, 3) krůtí roláda s bylinkovým přelivem a šťouchaným bramborem, 4) borůvkový koláč.

Úterní večer bude patřit Sáře. Ta se rozhodla připravit menu klasické, ale v netradičním provedení. Ocení to její hosté? Sára ráda čte, vaří, sleduje své oblíbené seriály. Těší se na nové zkušenosti a svým hostům nabídne tradiční pokrmy. Jak se na ně budou hosté tvářit a nebudou je považovat za příliš fádní? Na co se tedy mohou v úterý těšit? Podávat se bude: 1) pomazánka s pečivem, 2) bramboračka, 3) výpečky, bramborový knedlík, špenát, 4) jablečný dezert s krémem.

Středeční hostitelka, marketingová manažerka Eva, sledování Prostřeno! považuje za svou tajnou radost. Ráda by si vyzkoušela, jaké to je vařit před televizní kamerou. Několik let jí kamarádi vyhrožovali, že ji přihlásí, ale neudělali to, a tak se k tomu odhodlala sama. Pokud by vyhrála, tak by nejraději odletěla na dva týdny na La Graciosa. Splní se jí její sen a bude servírovat vítězné menu? Její hosté se mohou těšit na následující: 1) salát z černé čočky, máta, pečené papriky, 2) polévka z pečených paprik, 3) kuře cacciatore, domácí těstoviny, 4) pastéis de nata.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, prodejce Vojtěch. Ten se nedávno vrátil z Kanady, kde studoval a pracoval. Doufá, že mu nikdo nenabídne ovar, který nejí. Jinak je poměrně tolerantní a ze všeho nejvíc miluje středomořskou kuchyni. Takové ale nebude jeho menu. To bude mezinárodní, takže je velká pravděpodobnost, že úkol týdne se v něm ztratí. Podávat bude tyto chody: 1) tapas, 2) pórkovo-bramborový krém, 3) kachní prsa s teplým bramborovo-kapustovým salátem, citronovo-hořčičná zálivka, 4) New York cheesecake.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí školník Miroslav. Ten sice nemá jasno, jak by naložil s případnou výhrou, je mu ale jasné, že jeho žena by mu jistě dobře poradila. Vzpomíná, že jednou obaloval řízky v moučkovém cukru, a moc k jídlu to nebylo, tak jen doufá, že něco podobného se mu nepovede během natáčení. Nemá rád tlusté maso a hmyz, doufá tedy, že na podobné experimenty nedojde. Může se jeho žena těšit na výhru? Podávat se bude následující: 1) několik druhů pomazánek, 2) fazolová polévka, 3) svíčková na smetaně, houskový knedlík, 4) jablečný závin.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.