Připravujeme Prostřeno! z Prahy a středních Čech

V Praze a Středočeském kraji se příště potkají a utkají tři ženy a dva muži, dva soutěžící od sebe dělí bez jednoho roku padesát let. Bude to pěkně pestrá pětka.

Úkol týdne je sezonní - masopustní specialita, protože tímto obdobím právě procházíme; Masopust trvá od Tří králů až do začátku postní doby, kterou toto bujaré období končí. Závěr masopustu je známý také jako bláznivé dny, ostatky, fašank, šibřinky, končiny. Jaké jídelníčky Pražáci a Středočeši plánují a čím se chtějí navzájem pobavit? A hlavně – kdo to celé vyhraje a stane se hostitelem týdne a výhercem krásných 60 tisíc korun? To uvidíte už příště! A nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun nemusí vyhrát jen váš favorit, ale také vy!

Jako první se představí důchodkyně Matilda (67). Pracovala jako pomocná síla v kuchyni a v lahůdkářství, hodně času trávila doma se svými šesti dětmi, bohužel ani jedno z obou manželství jí nevyšlo. Pondělní hostitelka žije v rodinném domě, ale není sama: přízemí obývá její nejmladší dcera s rodinou, paní Matilda žije v patře s dospělým synem a hluchoněmou dcerou. A má již třináct vnoučat a pět pravnoučat! Rodina je pro ni vším, pro své blízké ráda a často vaří a ještě raději peče koláče, dorty a cukroví, dětem pomáhá s vnoučaty. Matilda sleduje Prostřeno! denně a sama je zvědavá, jak vše zvládne. Pondělní menu: 1) Těstovinový salát 2) Slepičí vývar s kuřecím drobením 3) Bramborové knedlíky plněné uzeným masem, orestovaná cibulka a zelí 4) Ovocný řez.

V úterý předvede, co u plotny dovede, nejmladší hostitel, student třetího ročníku grafické školy Daniel (18). Nejmladšího amatérského kuchaře dělí od včerejší hostitelky skoro padesát let. Dan zatím žije s rodinou, ale rád by se brzy osamostatnil. Babička druhého hostitele je velkou fanynkou pořadu Prostřeno! a vnuk by ji rád potěšil. Bohužel doma vařit nemůže, tak najde azyl u své kamarádky, ostatně kamarádi ho do pořadu přihlásili. Prý dobře vaří, i když je vegetarián. Dá si Daniel rybí maso? Jaké bude jeho úterní menu pro umírněné vegetariány? 1) Krevety 2) Avokádový salát 3) Losos s rýží 4) Ovoce s čokoládou.

Středa patří vyučené servírce a dnes pradleně Sandře (31). Třetí hostitelka je vdanou maminkou osmileté dcery a rodina žije v novém domě, kam se přestěhovala teprve před rokem. Sandra se do pořadu přihlásila sama, spíš ze zvědavosti, protože ráda vaří a chce poměřit vlastní síly s dalšími soutěžícími, i když na výhru se moc necítí. Sandřino středeční menu patří spíš do české klasické kuchyně, kterou vaří hostitelka nejradši: 1) Salát s hruškami, ořechy a nivou 2) Hovězí vývar 3) Hovězí na smetaně, karlovarský knedlík 4) Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem, káva nebo čaj.

Ve čtvrtek se představí reprodukční grafik Radek (31). Čtvrtý hostitel pracuje v pražské tiskárně , je svobodný, bezdětný a žije se spolubydlící ve 2+1. Prý je introvert, který se v dobré a příjemné společnosti mění na extroverta. Radek s nadsázkou říká, že se zajímá „o ženy, víno a zpěv“. Také má rád sport, cestování, přírodu a hory. Do pořadu ho přihlásili kamarádi, protože vědí, že Radek rád vaří, i když na druhou stranu moc času v kuchyni zatím nestrávil. Sám by se k účasti nikdy neodhodlal a jako vítěz se nevidí. Na jídelníčku bude zelenina, hrušky i zvěřina: Čtvrteční menu: 1) Brokolicové koule 2) Dýňový krém 3) Dančí medailonky 4) Gratinované hrušky.

Páteční finále má na svých bedrech vdaná maminka na rodičovské dovolené Eliška (29). Poslední hostitelka vystudovala obchodní akademii, pracovala v energetické společnosti a návštěvu pozve do prostorného podkrovního bytu. Eliška vede spokojený a šťastný rodinný život a do pořadu se přihlásila sama, i když to byl spíš nápad jejích rodičů. Elišku vaření baví a upřednostňuje lehkou kuchyni. Jejím velkým koníčkem je focení a tvorba zdravých receptů, o kterých píše na sociálních sítích. Menu poslední večeře: 1) Slaný koláč 2) Krémová polévka s krutony 3) Vepřová panenka pečená v troubě se zeleninovou přílohou 4) Mini Pavlova.

Jak to v srdci Čech dopadne? Vyhraje dobré jídlo, nebo taktika či jiné pohnutky? Sledujte Prostřeno! i příště, protože napínavé to bude až do konce!

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.