Seriály a filmy

25. ledna 2022 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Prahy a středních Čech!

V Prostřeno! tentokrát budou v mírné převaze ženy. Tři ku dvěma mužům. A navzájem si nedarují vůbec nic. Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava paštiky?

Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje? A kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Zdeňka. Je rozvedená, má šest dětí a jedenáct vnoučat. Momentálně žije s přítelem. Vyrůstala v dětském domově, a proto chtěla velkou rodinu. Do pořadu se přihlásila sama na popud kamarádek. Pokud vyhraje, tak vezme dědu, o kterého se stará, do zámku Hluboká nad Vltavou, kde má on sestru, aby mu splnila přání a mohl se s ní naposledy vidět. Co bude podávat? Na talíři se objeví: 1) květákové placičky s oblohou a masem, 2) romská fazolačka s domácími flíčky, 3) kuřecí prsa plněná salámem a šunkou, 4) palačinky s horkými malinami.

Úterní večer bude patřit Vlastě. Nyní je pracující důchodkyní. Vlasta není před kamerou nováček, účinkovala už v několika televizních pořadech – Kufr, Nebezpečné vztahy, Záchranáři, Pálí vám to a Česká tajenka. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na zlepšení životní úrovně. Do pořadu ji přihlásila její dcera. Jak se jí bude dařit? Na talířích se objeví: 1) plněná vejce na šunce, mozzarella s rajčátkem, zelenina a domácí bulky, 2) kuřecí vývar s játrovou zavářkou a nudlemi, 3) kachní čtvrtky, červené zelí a bramborové špalíčky, 4) nepečené překvapení „Pavlína“.

Středeční hostitel Michal žije s manželkou Veronikou a dvěma dětmi – Sebastianem a Valerianem. Většinu času tráví s rodinou v domečku za Prahou. Do pořadu ho přihlásila jeho manželka, protože si myslí, že vaří úplně nejlíp. Pokud by vyhrál, tak by si pořídil nový snubní prsten, který ztratil nedávno, v den svatebního výročí. Jako zábavu si pro své hosty připraví test mikrobylinek. Jídla do menu si vybral proto, že je milují děti i manželka. Bude to ovšem dostatečně vysoká laťka na vítězství? Podávat se bude: 1) rizoto z červené řepy, mikrobylinky, 2) dýňový krém s pomerančem, 3) medovo-zázvorová kachní prsa s tarhoňou, 4) pohankovo-špaldová tečka s jahodami.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Tereza. Do pořadu ji přihlásila její kamarádka Vendula, protože Tereza má ráda nové výzvy a baví ji vaření pro rodinu a přátele. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na cestování, úpravu zahrádky a terasy a zbytek by investovala. Jídla pro menu si vybrala, protože jí moc chutnají, jsou rozmanitá a recepty osvědčené a netradiční. Hosté možná ochutnají něco nového. Budou její inovace stačit na výhru? Podávat se bude: 1) mini quiche s čedarem, 2) krém z pečeného česneku s krutony a plátky mandlí, 3) plněné kuřecí kapsy s bramborovo-parmazánovým pyré, 4) RAW borůvkový cheesecake.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Michael. Ten se vyučil jako číšník na SŠOS v Jihlavě. Pracoval jako číšník a barman. Nyní se živí jako obchodní zástupce. Žije s přítelkyní. Do pořadu se přihlásil, protože má rád výzvy a chtěl si vyzkoušet soutěžit v našem pořadu. Pokud by vyhrál, tak by jel na dovolenou s přítelkyní. Nejí veganská jídla, nepozřel by pohanku. Těší se na hosty i zážitky, považuje se za velkého optimistu. Jsou jeho pokrmy dostatečně optimistické na výhru? Podávat se bude: 1) škvarková pomazánka, domácí chléb, 2) hříbkový krém se zastřeným vejcem, 3) kachní prsíčko, bramborový knedlík, dýně, 4) čokoládový dortík s ovocem, citronový sorbet.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.