Seriály a filmy

13. listopadu 2020 18:00

Lucie Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

Prostřeno! tentokrát opanují muži. Budou čtyři jen na jednu ženu. Podaří se jí dokázat, že v kuchyni zkrátka vládnou ženy, nebo se vzdá a nechá výhru některému z testosteronových menu?

Bude mít někdo ze soutěžících problém s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava hranolků? Napadne někoho ulehčit si přípravu a zaběhnout si do večerky pro předpřipravené a mražené hranolky? Nebo je všichni zvládnou levou zadní, protože na rozdíl od jiných zadání jde o poměrně jednoduché jídlo? Kdo si představení v kuchyni užije a kdo nebude vařit tak úplně na pohodu? Soutěžící budou bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví student Daniel (26). Toho do soutěže přihlásil kamarád ze studií, a kdyby mu výhra vyšla, konal by se velký mejdan. Nejčastěji připravuje rychlá jídla. Má rád rýžové pokrmy, středomořskou kuchyni a moc mu chutná vodní meloun. Mezi jeho oblíbená jídla patří indické jídlo palak paneer. I jeho menu bude exotické. Na jaká jídla se mohou hosté těšit? Na talíři se jim objeví: 1) hummus à la telavivské pokušení, 2) cuketová polévka, 3) kuřecí souvlaki a krevety na grilu se zeleninou, 4) šrekuládový cheesecake.

Úterní večer bude patřit organizátoru Nikolajovi (40). Pochází původně z Ukrajiny. V České republice žije 20 let. Má středoškolské vzdělání. Pracuje jako organizátor různých akcí, koncertů, večírků a módních přehlídek. Pomáhal i při různých natáčeních a foceních. Při karanténě pracoval jako dobrovolník a dostal nějaké vyznamenání. Ovšem také se dostal, ne svou vinou, do dluhové pasti. Proto se rozhodl uvařit a vsadit na ukrajinské dobroty, které by mu mohly přinést štěstí. A jak bude tedy jeho soutěžní menu vypadat? 1) chlebíčky, 2) zelený boršč, 3) holubci, 4) dortík.

Středeční hostitelka Jana (51) je už babičkou. Pracuje jako skladnice ve skladu s ovocem a zeleninou. Dříve pracovala na poli, kde sklízela zeleninu. S manželem jsou spolu asi 35 let a společně mají 8 dětí. Poslední 4 nejmladší děti žijí s nimi v bytě, ti dospělí už mají své rodiny. Jana je babičkou šesti vnoučat. Do pořadu ji přihlásil její manžel, který zde účinkoval asi před rokem. Jak budou vnímat hosté velmi tradiční české menu? A co jim Jana vlastně připraví? 1) domácí rybí salát, bagetku, 2) slepičí polévku s domácími nudlemi, 3) vepřovou rolku se šťouchanými bramborami, 4) pivní štrúdl se šlehačkou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Tomáš (31). Nyní se živí jako tatér a pracuje ve studiu v Praze. I když ke kuchyni má blízko, pracoval kdysi jako číšník. Pochází původem ze Slovenska a v České republice žije asi 7 let. Je zadaný a má psa – štěně ruského chrta. Do pořadu se přihlásil sám na popud kamarádky. Bude soutěžícím jeho jídlo chutnat? Menu, se kterým chce zvítězit, vypadá takto: 1) vejce zapečené v avokádu, 2) mrkvová polévka, 3) lasagne, 4) tvarohový nanuk.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Petr (30). Do pořadu se přihlásil sám, protože by chtěl lidem představit hmyz jako potravu budoucnosti, která může i skvěle chutnat. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na cestování a domácnost. Jako zábavu si připraví vaření jednoduchého pokrmu z hmyzu s výkladem – zábava bude probíhat formou workshopu. Má šanci na výhru? Podávat se budou tyto chody: 1) avokádový salát se zophobasem a domácí bagetkou, 2) cvrkačka – dýňová polévka se sušenými cvrčky, 3) vzpomínka na Indii (hmyz vícero druhů v pikantní omáčce s kokosovým mlékem, mangem a rýží), 4) ricottový krém s moučnými červíky.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.