Seriály a filmy

24. března 2021 10:00

ag

Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v mírné převaze ženy, ovšem dva muži tohoto týdne jim budou mocně šlapat na paty a ve svých kuchyních předvedou dokonalý koncert.

Dojde na mírné jiskření, protože jeden ze soutěžících nenávidí květák, zatímco jiný ho miluje tak, že z něj připraví celé menu. Jak tohle dopadne? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je zapečený sendvič? Kdo tuto dobrotu objeví jako první, a komu bude nějakou dobu trvat zjištění, že právě ona je na stole jaksi navíc? Kdo bude největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví finanční analytik Petr. Dříve pracoval jako barista – to byla brigáda při škole. Má bakalářské vzdělání v oboru mezinárodní vztahy. Má velkou a skvělou rodinu. Nejblíž mu je jeho přítel a přátelé kolem něj. Do pořadu ho přihlásila jeho dobrá kamarádka, se kterou si kdysi dělal legraci z toho, že budou jednou v Prostřeno! – a ona mu jeho přání nyní splnila a přihlásila ho. Pokud by vyhrál, tak by cestoval. Jak snadné je trefit se do chutí neznámých lidí? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat: 1) Játrová paštika s domácím pečivem, 2) zeleninová polévka s bylinkovým kapáním, 3) vepřové výpečky se špenátem, domácí bramborové knedlíky, 4) Petrovo sladké překvapení.

Úterní večer bude patřit Monice. Ta se rozhodla, že se o vítězství v pořadu pokusí, protože ráda vaří. Je momentálně na mateřské dovolené, vaří pro celou rodinu, takže by k žádnému zádrhelu dojít nemělo. Monika o sobě tvrdí, že je důsledná, tak uvidíme, jestli se jí její cíl podaří splnit také před objektivem televizní kamery. Co se bude podávat? 1) Pečená dýně s halloumi sýrem, parmskou šunkou a ořechy na rukolovém salátu, 2) zeleninová polévka s bulgurem, 3) krůtí medailonky s hořčično-medovou omáčkou a pečenými kroketami v sezamovém kabátku, 4) mrkvový dortík.

Středeční hostitel, student Jiří, se rozhodl přijmout výzvu. Do pořadu jej totiž přihlásily spolužačky. Pokud by vyhrál, tak by peníze dal na spoření. Jako zábavu si pro své hosty připraví kávový seminář – ochutnávku různých druhů kávy, informace o pěstování, pražení, dodávání a něco z historie kávy. Toto menu zvolil tak, aby bylo hezky vyváženo těžšími i lehčími jídly. V menu se střídá maso, ovoce, zelenina, bylinky. Ocení to jeho hosté? Těšit se mohou na následující: 1) Muffiny s čedarem a cherry rajčátky, 2) ředkvičková polévka s koprem a smetanou, 3) medovo-hořčičná krkovice na cibulce a černém pivu, 4) pečené hrušky s vanilkovým skyrem a pekanovými ořechy, beijinho.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, personalistka Zuzana. Je rozvedená a žije s přítelem, se kterým tvoří pár 7,5 roku. Má dospělou dceru Zuzanu, které je 27 let. Do pořadu ji přihlásil její partner, protože koukají na Prostřeno! společně a Zuzana vždy tvrdila, že se jednou sama přihlásí. O výhře vůbec nepřemýšlela, protože ví, že její menu bude celé z květáku, který miluje, a výhru neočekává. Podávat bude tyto chody: 1) Slaný koláč, 2) Jolinkina polievka, 3) princovia s hráškovým pyré so smetanovým dipom, 4) sladký dezert.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Simona. Momentálně je v invalidním důchodu, už se ale těší, až se bude moci vrátit ke své profesi sociální pracovnice v hospicové péči. Do pořadu se přihlásila sama, protože by ráda vyzkoušela tuto výzvu – chce zjistit, jestli se naučila se svůj život opravdu vařit a jestli bude chutnat jejím hostům. Její motivací je i výhra. Pokud vyhraje, tak část peněz přidá na rekonstrukci střechy, něco dá dětem a za zbytek nakoupí nějaké dobroty a uvaří dobré jídlo. Má šanci na výhru? Podávat se bude následující: 1) Sýrový quiche, 2) kachní kaldoun s drobením a zeleninou, 3) pečená domácí kachna, bramboráčky, bramborové domácí knedlíky, červené zelí, 4) domácí skořicová zmrzlina se šlehačkou a ovocem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.