Seriály a filmy

25. října 2022 07:00

petra.jarosevska@iprima.cz

Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou v mírné převaze ženy. Tři ku dvěma mužům. A navzájem si nedarují vůbec nic. Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava pokrmu z chřestu? Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje? A kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Georgi. Do pořadu se přihlásil sám, protože si to přála jeho dcera, a výhra je pro něj lákavá motivace. Pokud by vyhrál, pořídil by si dodávku. Jako zábavu si pro své hosty připraví pantomimu – předvádění zvířat. Toto menu si vybral tak, aby bylo české, bulharské a k tomu něco navíc. Vše by měl dokázat dobře uvařit. Co bude podávat? Na talíři se objeví: 1) avokádový tataráček, 2) hovězí vývar s játrovými knedlíčky, 3) bulharská musaka s hovězím masem a kozím sýrem, 4) karamelový krém.

Úterní večer bude patřit Janě. Ta vychovala tři děti – dva syny a dceru. Na své děti je pyšná a má z nich velkou radost, protože jsou kamarádské, pracovité a spolehlivé. Je pyšnou babičku čtyř vnoučat – Viktorky, Honzíka, Christianka a Štěpánka. Před rokem se odstěhovala dál od svojí rodiny a trápí ji, že teď nemá možnost vídat všechny tak často. Do pořadu se přihlásila sama, protože si to chce zkusit. Dobrodružství je její součástí. Jak se jí bude dařit? Na talířích se objeví: 1) plněné taštičky, 2) slepičí vývar s nudlemi, 3) hovězí guláš netradičně, domácí houskový knedlík, 4) jablečný koláč.

Středeční hostitelka Michaela pracuje jako personalistka. Do Prahy se přestěhovala v roce 2017. Děti ani manžela nemá. Žije s přítelem, se kterým tvoří pár už čtyři roky. Jejich život je hodně orientovaný na práci, která je pro oba zároveň i koníčkem. Do pořadu se přihlásila sama, aby měla možnost poznat nové lidi a také jídla, která rádi vaří. Těší se na nové zážitky. Pokud by vyhrála, tak by jela s přítelem na dovolenou. Toto menu si vybrala, protože je to kombinace jídel, která má ráda, a zároveň to jsou věci, která nevaří příliš často, a tak to bude pro ni výzva. Bude to ovšem dostatečně vysoká laťka na vítězství? Podávat se bude: 1) lilková pizza s chorizem, 2) hráškový krém s kokosovým mlékem, 3) pečené kuře s ořechovo-švestkovou nádivkou, batátová kaše, 4) jablečný crumble do misky s vanilkovým přelivem.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Tomáš. Ten studuje na základní škole Generála Františka Fajtla DFC. Žije s rodiči a bratrem. Doma mají v rodině skvělé vztahy. Do pořadu se přihlásil sám, protože chce ukázat, že i kluci v jeho věku dokážou připravit dobré jídlo. Mezi jeho koníčky patří rybaření, lakros a vaření. Rád poslouchá hudbu a tráví čas se svými přáteli. Nikdy by nesnědl špekáčky. Podávat se bude: 1) ragú z kachních jater, domácí ciabatta, 2) hrášková polévka s pancettou a krutony, 3) vepřová panenka s liškovou omáčkou, šťouchaný brambor, 4) čokoládový fondant se zmrzlinou a malinovou omáčkou.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Jindřiška. Chtěla si na vlastní kůži zkusit, jaké to je – u televize umí být chytrý a radit každý. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na rekonstrukci domu. Jako zábavu si pro své hosty připraví střílení z praku. Má ráda svou rodinu a ráda se o ně stará. Baví ji práce na zahradě a má ráda i zvířata. V životě se řídí mottem: „Všechno jde, když se chce.“ Jak jí to půjde a co se bude podávat? 1) vošouchy, 2) hovězí vývar, 3) grilované maso s vídeňským bramborovým salátem, 4) kokosové řezy.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.