Připravujeme Prostřeno! z Prahy a okolí!

Prostřené stoly nás příště čekají v Praze a okolí, kde tři muži a dvě ženy budou vařit a soutěžit o 60 tisíc korun.

Úkolem týdne budou populární hamburgery, komu se povede ten nejlepší „hambáč“? A kdo z hostitelů připraví nejchutnější menu, pobaví své soupeře a stane se hostitelem týdne? To všechno teprve uvidíme, stejně jako to, kdo nejvíce osloví diváky a odejde s odměnou 10 tisíc. Bude to muž, nebo žena? Sledujte Prostřeno! i příště a hlasujte! Vždyť i vy můžete vyhrát krásných 10 tisíc korun!

Jako první se v Praze k plotně postaví Ukrajinka Julija (32), která v Čechách žije už dlouho a mluví dobře česky. Vyučená prodavačka pracuje jako vedoucí prodejny a vychovává třináctiletou dceru. Julija pro hosty připraví pestré menu, kde nebudou chybět ani neznámé pochoutky, jako například benderyky anebo studená letní polévka. Bude ukrajinské menu pro soupeře zajímavé, nebo až příliš netradiční? Hostitelku každopádně nic nerozhodí a svůj večer si náležitě užije. Pondělní menu: 1) Benderyky 2) Letní studená polévka okroška 3) Pelmeně 4) Tvarohové noky s mascarponovým krémem a malinami.

Druhý večer se rodinnou čest pokusí napravit asistenční pracovník Vojtěch (24), kterého jsme v Prostřeno! už viděli – jako manžela Lukáše, který už soutěžil a postaral se o pořádný rozruch, když odešel uprostřed večeře. Vojtěch je na rozdíl od svého partnera docela stydlín. Sebejistota mu chybí i v kuchyni. Hosty Vojtovo menu nezaujme ani na papíře, natož na stole. Během přípravy menu má navíc značné problémy. Nedaří se mu a soupeři jsou šokovaní z toho, že jídlo cestou z kuchyně na stůl ještě udělá zastávku v mikrovlnce. A je toho mnohem víc, co se v úterý zkritizuje… Úterní menu: 1) Jablka v županu 2) Buřtguláš 3) Kuřecí kapsa s broskví a sýrem, krokety 4) Míša řezy.

Ve středu kuchyni ovládne nenápadný hostitel, stavbyvedoucí Marek (23), který dálkově studuje ČZÚ v Praze. Třetí muž týdne je svobodný, ale zadaný, žije s přítelkyní. Zatím toho moc nenamluvil, když se ale dostane do kuchyně, začnou se dít věci. Jeho menu je nejen pestré a originální, ale i dokonale nachystané. Hostitel se stane šéfkuchařem a hosté se nebudou stačit divit. A líbit se bude i Markova zábava. Jídelní stůl se promění v pingpongový a soupeři si večer užijí. Středeční menu: 1) Škvarková pomazánka s pošírovaným křepelčím vejcem 2) Hovězí vývar 3) Jehněčí hřbet v bylinkové krustě s bramborovým pyré a krémem z kozího sýra 4) Hruška vařená v čaji a bílém víně s vanilkovou zmrzlinou.

Ve čtvrtek vezme vařečku do ruky Lenka (51), bývalá zdravotní sestra, která je dnes v invalidním důchodu. Nejstarší hostitelka a rozvedená matka dospělého syna návštěvu přivítá ve starém domě, který zvenčí vypadá nevábně. Hostům se hned dostane vysvětlení – dům je v rekonstrukci. Co tomu řeknou? Už příchod k domu je hrozivý, jak to bude vypadat uvnitř? A jak Lenka uvaří? Všechno vsadí na jedinou kartu – na českou kuchyni. Bude to sázka na jistotu? Hostitelka se čelem postaví i k úkolu týdne. Konečně někdo udělá hamburgery, které nepřipomínají jen housku se salámem. Čtvrteční menu: 1) Kuřecí salát s bagetkou 2) Hovězí polévka s domácími nudlemi 3) Hovězí španělský ptáček, domácí houskový knedlík 4) Domácí moravské koláče, caff latte, espresso nebo čaj.

Poslední večeři nachystá chorvatský programátor Vladimír (31). Už se u nás pěkně zabydlel a naučil se dobře česky. Nezadaný Vladimír miluje maso, kterého bude v pátečním menu hodně. Hosté by si dali i nějakou tu chorvatskou specialitku. Dočkají se? Na dezert jako od maminky je hostitel obzvlášť pyšný. Vlado bude hostitel svérázný a líbit se bude ve finále i jeho zábava – kurz sebeobrany, to se může vždycky hodit. Zvlášť, když nervozita poslední večer stoupá… Páteční menu: 1) Žampiony zapečené s parmazánem na buzaru 2) Pasulj 3) Roastbeef s pepřovou omáčkou, rozmarýnové brambory 4) Maminčiny kostky.

Jak pražský týden nakonec dopadne? Kdo to příště vyhraje? Dobré jídlo, nebo taktika? Dívejte se na Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.