Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje!

Je to kraj drsný a život v něm není jednoduchý. Potvrdí to i tahle skupina „mladých a neklidných“ vrstevníků, kde jsou dva muži, z toho jeden Michal, dvě Míši a jedna Eva?

Kdo si na severu Česka odnese hlavní výhru 60 tisíc korun? Bude to muž, nebo žena? Jak si Ústečtí poradí s úkolem týdne, což jsou tentokrát noky? A kdo bude divákům nejsympatičtější a získá díky tomu odměnu 10 tisíc korun? Zcela určitě se ale ze stejné částky bude radovat i jeden z hlasujících diváků. Sledujte příští Prostřeno! a hlasujte!

Jako první se k plotně v pondělí postaví mladý hostitel Michal (24) z Mostu. Sebevědomí mu rozhodně nechybí. Michal, který pracoval jako vedoucí uzenin a lahůdek, prodavač v elektru nebo operátor, vsadí na moderní kuchyni, například na panenku a vývar. A první hostitel své zatím ještě neznámé hosty docela příjemně překvapí. Zdá se, že je to nebojsa, který se hned tak něčím nenechá rozhodit. U stolu se sejde poměrně mladá parta a je jasné, že vaření většina z hostů rozumí. Už v pondělí se začíná rozjíždět hodně slibný týden. 1) Domácí paštika z drůbežích jater s mandlemi 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Vepřová panenka na houbovém ragú se šťouchaným bramborem 4) Lívanečky s borůvkami a šlehačkou.

V úterý své soupeře pohostí zedník Lukáš (30) z Chomutova. S partnerkou má pět dětí a svou rodinu má hodně rád. Proto by pro ně chtěl vyvařil výhru a konečně uspořádat svatbu. Hosté čekají romské menu, ale tak docela se ho nedočkají. I když, nechybí v něm holubky, o kterých hosté předpokládají, že jsou z romské kuchyně. Lukáš ale tvrdí, že jsou z kuchyně slovenské. A navíc se mu jako kuchaři moc nedaří a hosté jsou docela zklamaní. Zachrání večer hudební zábava? A hlavně – podaří se hostiteli udržet nervy na uzdě? Bude to hodně náročné… Lukáš je totiž přesvědčen, že soupeři taktizují. 1) Kapsa z listového těsta 2) Domácí slepičí vývar s domácími nudlemi a knedlíčky 3) Holubka (plněná kapusta, rýže, mleté maso), pražené maso a lokáš 4) Tiramisu.

Středa bude patřit blondýnce Evě (27), jejíž život je spjat s fotbalem. Ostatně její manžel je fotbalista, a právě kvůli jeho angažmá se přestěhovali do Ústí nad Labem. Eva fotbalem nejen žije, ale také v jeho prostředí pracuje. I pro jejího sportovního ducha je výhra velkou motivací. Třetí hostitelka má ráda zdravou kuchyni a tu také svým hostům připraví. Jenomže… pro někoho bude její menu zdravé až moc. Tak třeba losos v páře… Nebyl by lepší pečený? Atmosféru večeře ovlivní i Lukáš, který dorazí naštvaný a bude chtít svůj hněv vypustit ven jak papiňák páru. Jak si s tím vším poradí křehká sportovkyně Eva? 1) Salátek s rozpečeným kozím sýrem 2) Tomatová polévka s parmezánem 3) Dušený losos se zeleninou a bramborovými pusinkami 4) Čokoládové cupcakes.

Ve čtvrtek se k plotně postaví Míša (29) číslo jedna. Tmavovlasá Michaela z Mostu, která má velkou rodinu a momentálně je na mateřské dovolené, má obavy a tuší problémy. Bojí se Lukáše a jeho reakcí. A obává se oprávněně. Lukáš skutečně dorazí nabroušený, ale Míša se nakonec nedá a chvílemi ho dokonce provokuje. A může si to dovolit. Nejenomže má nervy z oceli, ale hlavně se umí otáčet v kuchyni. A dusno ji nerozhodí. Jak se k situaci postaví ostatní? Zapojí se, nebo budou jen tiše ochutnávat čtvrteční menu? 1) Kuřecí koktejl s opečeným toustem 2) Hovězí vývar 3) Marinovaná krkovička, smetanové brambory 4) Cheesecake s ovocným přelivem.

Poslední soutěžní večeři nachystá Míša (30) číslo dvě. Ta blonďatá, vyučená krejčová. I Míša má dětí jako smetí, a tak by měla být zkušenou a dobrou hostitelkou. Je na mateřské dovolené a dětem a partnerovi od ní doma moc chutná. Bude ale umět připravit také dokonalou soutěžní večeři? Hosté mají mlsné jazýčky. Tak například: játrová paštika bude moc játrová... A protože je pátek a finále, je to také příležitost probrat všechno, co by mělo být vyřčeno. Kdo toho využije? Bude se hrát na pravdu a debata se docela přiostří. Menu poslední večeře: 1) Domácí paštika se salátem s brusinkovým přelivem, domácí francouzská bageta 2) Hráškový krém s krutony 3) Vepřová panenka v kabátku, šťouchané brambory s jarní cibulkou a slaninou 4) Lívanečky s ostružinovo-borůvkovou omáčkou, javorovým sirupem, zmrzlinou a šlehačkou.

S jakou náladou se hosté rozloučí? A hlavně – jak severočeský týden dopadne? To uvidíte už příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.