Připravujeme Prostřeno! z Vysočiny!

Příště se bude prostírat na Vysočině, kde bude poměr hostů u stolu opačný než minule, kdy hráli prim muži. Tentokrát bude ve výrazné převaze ženský element: čtyři ženy k jedinému muži - ten se ale nedá!

A zatímco středočeští muži museli upéct bábovku, ženy z Vysočiny se budou muset popasovat s cibulí, dalším úkolem týdne. Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun i o přízeň diváků, která jim může přinést dalších 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se může těšit i jeden z hlasujících diváků. Sledujte Prostřeno! i příště a hlasujte!

Jako první se k plotně postaví vdova, nadšená babička a důchodkyně Marie (53). Vyznavačka české klasiky hosty překvapí výpečky, paštikou a vývarem. Prostě české menu, jak má být: tučné, hutné a výživné. Marii trochu potrápí dezert „mraky“, jehož příprava se jí nezdaří na první pokus. Jak si se sladkou tečkou poradí? Přizná první hostitelka soupeřům, jaká mračna musela rozhánět? Nejvíce u stolu chutná Ivaně, překvapivě té nejštíhlejší soutěžící. Pondělní menu: 1) Játrová paštika 2) Vývar 3) Vepřo, knedlo, zelo s bramborovým knedlíkem 4) Mraky.

V úterý hosty k sobě domů pozve maminka na mateřské dovolené Kamila (27). Druhá hostitelka bydlí v Jihlavě a má tři děti. I když se na svou účast velmi těší, ovládne ji tréma. A to při vaření, ale i u stolu. Hostitelka Kamila ze sebe při večeři téměř nevydá hlásku a není moc zábavnou společnicí. Soupeři touží odtajnit její tajný recept, ale hostitelka se o něj nechce podělit. Celá večeře je tak trochu podivná. Od maminky, která se stará o tři caparty, se toho čeká mnohem víc. Úlevu by mohla přinést alespoň zábava… Úterní menu: 1) Slané šneky 2) Kuřecí vývar 3) Kuřecí se sezamem a zapečené brambory s vajíčkem 4) Roláda.

Třetí večer se představí řidič vysokozdvižného vozíku René (36) z Moravských Budějovic, ženatý otec tří dětí. Tomu hosté nemohou zapomenout, že je vyučený kuchař, i když vařil jen jako pomocný kuchař na vojně. Předkrm překvapí čekankou a někteří soupeři vůbec nevědí, zda ji už někdy ochutnali. Sebejistý René si v kuchyni hodně věří, což pochopitelně některé soupeře dráždí. Nicméně René předvede, že v kuchyni rozhodně nestojí poprvé a má pro strach uděláno. Z kritiky si hlavu neláme a snaží se udržet nervy na uzdě. Ale určitě nezapomíná, hlavně na kritickou Gannu… Středeční menu: 1) Plněná čekanka s domácí salátovou houskou 2) Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi a játrovými knedlíčky 3) Šťastná rolka, šťouchané brambory s jarní cibulkou, obloha, zelný salát s mrkví 4) Bílé pokušení.

Ve čtvrtek uvaří Ukrajinka Ganna (30), které všichni říkají Anna. V České republice žije deset let a má dvě děti. Maminka na mateřské z Třebíče si včera u Reného nenechala žádnou připomínku pro sebe. A René se rozhodl, že Ganně její večer též „osladí“. Jako provokaci donese dvě růže, které ale vypadají spíš jako pohřební. Ganna je připravená, že ji René bude provokovat, a snaží se soustředit jen na svůj výkon. Hosté zajímá, zda nachystá ukrajinské speciality. A dočkají se. Bude boršč, ale i řecký salát. Celkově je jídelníček mezinárodní a moderní, pro někoho možná až moc. Čtvrteční menu: 1) Řecký salát 2) Boršč 3) Panenka s bramborovou kaší a se šípkovou omáčkou 4) Tvarohový dort s ovocem.

Ve finále se všichni sejdou v domku u další maminky na mateřské dovolené. Ivana (26) je provdaná trojnásobná maminka, která se živí stříháním psů a jako pedikérka. Od mladé hostitelky toho nikdo moc nečeká, o to větší je překvapení, jak se Ivana s pátečním večerem popere. Soustředí se na vaření a poslední večeři si nenechá narušit tím, co se u stolu řeší mezi Gannou a Reném. Atmosféra u stolu by se dala krájet, ale Ivaně se u plotny daří. A všechny už zajímá jediné – jak to dopadne a kdo to celé vyhraje. Páteční menu: 1) Tatarák z uzeného lososa s opékaným toustem, salát 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi a kořenovou zeleninou, játrové knedlíčky 3) Kachní stehýnko na červeném víně přelité medem, domácí houskový knedlík a sladkokyselé červené zelí s jablky a sušenými švestkami 4) Mascarpone s banány, malinami a borůvkami.

Vyhraje ten (ta) nejlepší? A co tomu řeknou ostatní? Zvítězí nejchutnější menu, nebo svou roli sehraje i taktika? Sledujte Prostřeno! každý všední den a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.