Připravujeme Prostřeno! ze Zlínského kraje!

Prostřeno se příště odehraje ve Zlínském kraji a soutěží se zase o pořádný balík. Nejen o 60 tisíc, ale o dalších 30 tisíc od diváků.

Ti, stejně jako hosté u stolu, mohou každý den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby, a kromě třiceti tisíc získá i řád zlaté vařečky. A na koho se budou moci diváci těšit? Po delší době budou v převaze ženy a konkurovat si s nimi bude jediný mladý muž, kterému patří finále. Atmosféra u stolu bude místy mrazivá a takový bude i úkol týdne – domácí zmrzlina. Poctivá česká klasika narazí hned v pondělí na alternativní menu vegetariánky Nikoly, takže se máme zase na co těšit.

Jako první se k plotně postaví herečka a výtvarnice Nikola (27). Je svobodná a miluje zdravou stravu a sport. Hosty šokuje tím, že je vegetariánka a také má bezlepkovou dietu. Jak bude Nikola meníčka s masem následující dny bodovat? Slibuje, že spravedlivě, ale ne všichni jí věří. Největší problém s tím má kartářka Soňa. Pondělní menu, které Nikola uvaří, je nejen vegetariánské, ale skoro veganské. Každopádně maso v něm hosté nenajdou, i kdyby dlouho hledali. 1) Raw tatarák z avokáda a sušených rajčat podávaný s lněnými placičkami 2) Indická polévka z červené čočky se zázvorem a kokosovým mlékem 3) Zapečená dýně hokaido s černou quinoou 4) Vegan, raw, gluten-free, paleo, neolit, brizolit, kryptonit, čoko dort…" :))

V úterý se k plotně postaví zdravotní sestra Petra (38) z Kroměříže, rozvedená maminka šestiletého syna, který si moc přál, aby se pořadu zúčastnila. Petra neexperimentuje, ale sází na českou kuchyni: na paštiku, vývar, ale také svíčkovou – divokou a bez zeleniny. A to bylo něco pro milovníky klasické svíčkové. Bez zeleniny? To se přece nedělá. Nejvíce komentářů měla opět kartářka Soňa. Ona přece ví, jak se má pravá svíčková připravovat. Druhá hostitelka si ale z kritiky nic nedělá a umí se jí postavit, za svým menu si stojí: 1) Domácí paštika, pečivo 2) Vepřový vývar s noky 3) Divoká svíčková, knedlík 4) Kiwi řezy.

Dusno pokračuje i ve středu u invalidní důchodkyně, výtvarnice a kartářky Soni (59) v Otrokovicích. Soňa je pravá východňarka, vychovala tři děti a je hrdou babičkou sedmi vnoučat. Také prozradila, jak získala své nadpřirozené schopnosti – stalo se to, když přežila vlastní smrt. Píše o tom knihu a od té doby se s ničím a nikým nemaže, kritiku soupeřů dost nesnáší. Nepomohlo ani to, že Soňa připravila pro vegetariánku Petru i bezmasá jídla. Jenomže se jí nepovedla a nedala si záležet se servírováním. Atmosféra u stolu bude hustá a hádavá, nejvíce si vjedou do vlasů s Danielou. Hostům prostřední menu připadá obyčejné a moc je nenadchne: 1) Klobásníky ze špaldové mouky, zelenina 2) Hovězí vývar, domácí nudle 3) Maso dvou barev na pepři, šťouchané brambory, zelný salát 4) Karamelová roláda s ovocem a karamelovým krémem, kávička.

Ve čtvrtek je na řadě Daniela (41) ze Zlína, maminka dvou dospívajících dcer a momentálně operátorka v call centru. Také ona vsadí na českou kuchyni, jenomže ani jí se večeře podle hostů moc nepovede, jídla jim nechutnají, a ještě se na výsledek dlouho čeká. Kritikou se tudíž rozhodně nešetří a nálada je na bodu mrazu. Sama hostitelka je ze svého večera rozčarovaná. Daniela nechápe, že to mohlo takhle dopadnout. Naplánovala si to nejlepší, co mohla, a hostům to stejně nestačí. 1) Plněné šátečky s listového těsta 2) Uzená polévka, zelenina, kroupy 3) Bramborové knedlíky plněné uzeným masem, červené zelí, cibulka 4) Klasická bábovka, káva.

Co se stane v pátek, až se k plotně postaví jediný muž skupiny a nejmladší hostitel Roman (20)? Středoškolský student, který má před sebou maturitu, vsadí na moderní menu, kachní játra, chřest a další pochoutky moderní gastronomie. Některé položky z jídelníčku dámy ani neznají. A ještě k tomu je Roman pozve do krásného domu. To bude řečí. Jak to, že takhle mladý kluk má dům jenom pro sebe? Ale řešit se bude i jídlo. Ne každé soupeřce bude moderní kuchyně s francouzským šmrncem po chuti. 1) Variace salátů s kachními játry a tokajskou šťávou 2) Chřestová krémová polévka 3) Filé z jehněčího hřbetu v bylinkové krustě s portskou šťávou, grilovaná zelenina a pečené brambory s medvědím česnekem 4) Crme brlée.

Jak zlínský týden dopadne? A kdo to všechno vyhraje? To, zda vyhraje taktika, nebo kvalita, uvidíte už příště! A opět můžete výsledek svým hlasováním spravedlivě napravit a možná i vyhrát 5 000 korun!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.