Seriály a filmy

7. prosince 2021 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme vánoční speciál Prostřeno!

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v mírné převaze ženy, ovšem ani dva muži se neztratí. Naopak předvedou, že kreativita v kuchyni je mocná zbraň. Zvlášť před svátky. Kdo se pochlubí dokonale zvládnutou českou klasikou a komu se podaří oslnit mezinárodní kuchyní?

Jaké kombinace zaujmou, kdo si věří moc a kdo naopak málo? Kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je příprava klasické vánoční dobroty z dětství? Kdo tuto dobrotu „navíc“ objeví jako první a komu bude nějakou dobu trvat zjištění, že právě ona je na stole jaksi navíc? Kdo bude největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví studentka Jana. Symbolem Vánoc pro ni je stromeček a vůně františků. Doma pečou cukroví. Rodina se vždy sejde u jednoho stolu, povídají si a užívají si chvíle pohody a klidu. Jejich rodina jí tradičně salát a rybu, vaří se u nich hrachová polévka, která sice není tradiční, ale u nich v rodině má na vánočním stole své stálé místo. Podávat se bude toto menu: 1) marinovaný losos na fermentované okurce s koprovým crème fraîche, 2) polévka z černé čočky s chorizem, 3) trhané kachní stehno v bramborovém lokši se zelím z červené řepy, 4) staročeská muzika.

Úterní večer bude patřit studentce Monice. O Vánocích ráno vstanou, pomodlí se a dají si „štamrpli“. Poté jdou ven a skočí do ledového rybníka. Pokud je venku sníh, dělají andělíčky ve sněhu v plavkách. Pak si zpívají a jdou domů, kde sledují horory. Večer si dají společnou štědrovečerní večeři a pak malé dárky – Vánoce nejsou pro ně komerční a dávají si jen malé dárky. Poté si poděkují za dárky a proběhne jejich každoroční tradiční seance. Pak tančí, zpívají a dávají si něco dobrého k pití a jdou spát – Monika chodí spát ven, protože miluje splynutí s přírodou. Tradičně na jejich stole nesmí chybět kapr, rybí polévka a salát. Na co se tedy hosté mohou v úterý těšit? Podávat se bude následující: 1) zlaté prasátko, 2) oranžový vánoční elixír, 3) vánoční kapr s lehkým salátkem, 4) sněhuláček.

Středeční hostitel, kreativec na volné noze Pavel, má za sebou těžký úraz, ale je stále optimistou. Dnes se snaží žít naplno a každý den dělá věci, které ho baví a naplňují. Je rád, že může jezdit na kole a dělat běžné věci jako dřív. Jaký vztah má Pavel k Vánocům? Vánoce jsou pro něj pohoda, klid a čas strávený s rodinou. Doma u nich nesmí chybět strom, štědrovečerní večeře a sledování pohádek. S rodinou tráví Vánoce klasicky. Připravují klasickou štědrovečerní večeři, kapra, amura, salát a cukroví. Pavel připraví pro své hosty mexické Vánoce – tradiční mexická jídla. Výzdoba a zábava bude zdobení keramických talířů. Jeho hosté se mohou těšit na následující: 1) medvědí placky se sýrem a tři druhy omáček, 2) vánoční mexická polévka, 3) barevná krůta, 4) Rosca de Reyes.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, operátorka výroby Kristýna. K vaření má velmi kladný vztah, v kuchyni ráda experimentuje. U krájení se jí často stává, že si uřízne nehet. Mezi její koníčky patří práce, motokáry a cestování. Volný čas tráví se synem. Sama o sobě tvrdí, že je blázen v každé situaci. Je cílevědomá, přátelská a mírumilovná. Podávat bude tyto chody: 1) játrová paštika s pečivem, 2) hovězí vývar s knedlíčky, 3) vánoční pečená šunka s bramborem, 4) banánové překvapení.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí nezaměstnaný Michal. Mnohokrát se mu stalo, že zapomněl přidat prášek do pečiva tam, kde měl být, nebo prohodil sůl a cukr. Recept na tři hodiny mu trval asi trojnásobek času. Umí vařit na ohni, pokud je někde na cestách. Párkrát se mu stalo, že i velmi jednoduchý recept v troubě pokazil a musel pak větrat celý týden. Má šanci na výhru? Podávat se bude následující: 1) lososový tatarák Hilda, 2) kyselica s křeháči Františka, 3) husí stehna s bramborovým pyré Seddik, 4) čokoládový dort Péťa.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima Vánoce Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.