Seriály a filmy

6. prosince 2022 07:00

petra.jarosevska@iprima.cz

Připravujeme vánoční speciál Prostřeno!

Prostřeno! v tomto týdnu bude slavnostní. Vánoční a plné legrace a pohody. U stolu se sejdou tři ženy a dva muži, kteří předvedou, že se nad nimi rozhodně hůl lámat nemusí. Komu se bude v kuchyni nejvíc dařit, kdo připraví nejzajímavější zábavu a kdo si neporadí s úkolem týdne?

Kdo bude lovit dobroty z peřin a kdo bude servírovat o chlup lepší pokrmy, protože je jeho domov zaplněn zvířaty? Kdo naopak vydesignuje nejen sebe, ale i pokrmy k růžové dokonalosti a jak bude chutnat speciální bramborová kaše? Jak si jednotliví soutěžící poradí s úkolem týdne, kterým je příprava vánoční vzpomínky?

A kdy ostatní poznají, že se jedná o něco navíc? Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Klára. Ta se stará o to, aby o pořadu Prostřeno! věděli všichni vše, pracuje jako PR manažerka. Proto přijala i výzvu zúčastnit se tohoto speciálního dílu, aby měla možnost poznat, jak vše probíhá, na vlastní kůži. Jako redaktorka píše rozhovory a další texty, také jí vyšlo pár knih. Je mistrem v přípravě dětských oslav. Také umí vyprávět o zvířatech a nyní chystá něco dalšího. Žije s třemi dcerami a dvěma psy (Atynka, Keks), dále mají doma morče (Melouna), králíka (Bohunku) a kocoura (Belmonda). Podávat se bude toto menu: 1) žampionový tatarák, 2) staročeský bác, 3) zvěřina na víně, 4) skořicové rolky.

Úterní večer bude patřit Soně. Vlastní kadeřnický salon v Brně, kde prodlužují vlasy, rekonstruují poškozené vlasy a nyní pracují na vlastní značce. Je vdaná. Má dvě děti – Alexandra 11 let a Terezku 6 let. Tráví hodně času v práci. Ráda tráví čas s rodinou a přáteli. S rodinou mají rádi zážitky a cestování. Výzvu přijala, protože by se ráda mediálně zviditelnila a protože ji baví vaření. Pokud by vyhrála, tak by peníze pravděpodobně investovala do podnikání a propagace. Podávat se bude toto menu: 1) shrimp cocktail, 2) pink potato soap s lanýžovým olejem, 3) pastel spaghetti carbonara, 4) glitter cheesecake.

Středeční hostitel František má sebevědomí na rozdávání. A taková bude i jeho kuchyně. Má přítelkyni a pejsky. Výzvu přijal, aby ukázal konečně pořádné vaření. Pokud vyhraje, tak část peněz dá na charitu a za zbytek pojede na dovolenou. Jako zábavu si připravil rozbalování zabedněných krabic, jídla pak zvolil taková, která má rád a chutnají mu. Jak si stihne poradit s úkolem týdne a nerozhodí ho právě příprava vánoční vzpomínky? Podávat se bude: 1) bruschetta s jatýrky nebo rajčaty, 2) hráškový krém, 3) pečený bůček a králičí stehna, brambory s petrželkou a nádivka, 4) mascarpone s jahodami.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Iva. Je matka samoživitelka a je single. Miluje svůj život a každý den pracuje na tom, aby byl lepší a lepší. Nabídku účinkovat v Prostřeno! přijala, protože má ráda výzvy. Pokud by vyhrála, tak část výhry bude muset dát svému exmanželovi, protože na ni podal exekuci, a zbytek věnuje dětem na Boa Vista na Kapverdských ostrovech, ale nejraději by dala vše jen jim. Jako zábavu předvede něco ze svého oboru. Jak se předvede ve svůj den? Podávat se budou tato jídla: 1) křen, slanina, domácí pečivo, salátek, 2) bisque, raviola, kreveta, 3) kuře, brusinka, mandle, bramborové pyré, tymiánová soska, 4) štrúdl ve skle.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Karel. Celý život je herec. Kromě pětiletého angažmá v divadle Drak v Hradci Králové (1994–1999) je celý život na volné noze. Dříve chodil na různé brigády, včetně česání ovoce v Normandii v 90. letech. Byl sedmnáct let ženatý s herečkou Magdalenou Zimovou, se kterou se před dvanácti lety rozešli a mají dvě děti. Do pořadu ho přihlásila novomanželka. Pokud by vyhrál, tak by právě ji vzal na cesty po světě. Podávat se budou tyto chody: 1) švestky v anglické slanině na salátku, 2) zelňačka, 3) kuře s rajčaty, cibulí a cukrem, bramborová kaše nebo brambory, 4) palačinky s domácí marmeládou, banány, domácí čokoládou, šlehačkou, skořicí a likérem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.