Připravujeme velikonoční speciál Prostřeno!

Příští Prostřeno! bude velikonoční a kde jinde umí lépe přivítat příchod jara a rozumějí si s tradicemi a pomlázkou než v Jihomoravském kraji?

U stolu v Brně a na jižní Moravě se ve velikonočním speciálu sejdou tři ženy a dva muži. S Velikonocemi bude souviset i úkol týdne – beránek – nebo zábava, na programu ale bude i ukázka jógy či folklorní a pěvecké vystoupení. Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a též o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc korun. Ze stejné částky se může těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Proto sledujte Prostřeno! i příště a hlasujte!

Jako první se k plotně postaví nejstarší soutěžící Dana (60). První hostitelka je vyučená prodavačka, ale pracovala také jako servírka, pošťačka, poslední dva roky dělá expedientku v cukrárně. Dana je dva roky rozvedená a má dvě dcery a čtyři vnoučata, kterým se hodně věnuje. Doma v Blansku jí dělá společnost pejsek, se kterým chodí ráda na procházky. Dana se do pořadu přihlásila sama, protože to chtěla udělat už před deseti lety, ale bývalý manžel byl proti. Teď už jí v tom nikdo a nic nebrání… Jaké bude Danino, zčásti krajové menu? 1) Fanfúch 2) Čočková polévka 3) Pstruh s pečeným bramborem s česnekem, pečená zelenina 4) Sakrajda.

Druhý hostitel má středoškolské vzdělání. Vladimír (44) pracoval v řídících pozicích v oblasti cestovního ruchu. Bohužel měl vážný úraz hlavy a nyní je na dlouhodobé nemocenské. Nejí sacharidy a cukry, díky čemuž zhubl o třicet kilo. Vladimír pochází ze Slovenska a žije střídavě v Česku a na Slovensku, kde má rodiče. Je svobodný, bezdětný a bydlí s kamarádem v malém bytě v Brně. Po vyléčení by rád podnikal v Chorvatsku, které miluje. Má rád i tamní kuchyni, maso na grilu a mořské plody. Objeví se něco takového i v jeho úterním menu? 1) Bruschetta jako býk 2) Demikát 3) Kachní roláda s nádivkou, blitva (mangold, pampelišky a kopřivy) na způsob špenátu, jarní brambory 4) Maraschino dort.

Ve středu uvaří mladá magistra Romana (24), která vystudovala Fakultu sportovních studií a pracuje jako instruktorka jógy. Romana je zadaná a žije s kamarádkou ve 2+kk v Brně. Do pořadu ji přihlásila sestra, která pořad Prostřeno! sleduje denně a o Romaně si myslí, že umí moc dobře vařit. Pokud třetí hostitelka se svým moderním mezinárodním menu vyhraje, tak peníze použije na cestování. Středeční menu: 1) Sýrový chips s guacamole 2) Hráškový krém s krutony 3) Kuřecí Roquefort s nudličkami 4) Čokoládový cheesecake.

Ve čtvrtek předvede, co u plotny dovede, nejmladší hostitelka Pavlína (22). Mladá maminka na mateřské žije s přítelem, jsou spolu už pět let, mají tříměsíční dceru a bydlí v rodinném domě. Partner je ale často v práci, i proto se Pavlína přihlásila do pořadu; má ráda výzvy a baví ji vaření, pečení a hodnocení jídla. Pokud by čtvrtá hostitelka zvítězila, zařídí krásný dětský pokojíček pro svoji holčičku. Pavlínino menu je zčásti italské i sváteční: 1) Nádivkové muffiny 2) Bílá velikonoční polévka 3) Lasagne s boloňskou omáčkou 4) Tiramisu.

Ve finále se představí druhý muž týdne Václav (50). Poslední hostitel má středoškolské vzdělání s maturitou, vystřídal hodně profesí, většina souvisela s dráhou, momentálně pracuje jako strojvedoucí. Není to jeho první zkušenost před kamerou. Vašek je podruhé ženatý, jeho současná manželka pochází z Běloruska, žijí v rodinném domě v Moravanech u Kyjova. Z prvního manželství má Václav tři dcery. Pokud by zvítězil, peníze by použil na společný víkend s dětmi a na cestu do Minsku. Menu poslední večeře: 1) Lehký salát Mimóza 2) Maminčina velikonoční polévka 3) Velikonoční pečení, pohanka, bulgur a brambor 4) Závin z piškotového těsta.

Letošní Velikonoce nebudou kvůli epidemii koronaviru stejné jako ty předešlé. Něco sváteční a jarní nálady můžete načerpat i prostřednictvím obrazovky Televize Prima, proto si nenechte ujít příští velikonoční speciál Prostřeno!

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.