Seriály a filmy

30. dubna 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Brna

Po hlavním městě Česka se příště podíváme do hlavního města Moravy a jeho blízkého okolí, nejdál se z Brna vypravíme do Kuřimi. Kdo bude reprezentovat sídlo Jihomoravského kraje? Muži budou opět v mírné přesile.

Jak se jim bude líbit úkol týdne – krupice? Všichni si asi vzpomenou na krupicovou kaši, možná také na vtipnou kaši nebo na pohádku Hrnečku, vař! Snad tak katastrofálně to v jihomoravských kuchyních nedopadne, jak to ale opravdu dopadne a kdo v Brně a okolí vyhraje 50 000 korun, na to se můžeme teprve těšit. Proto sledujte Prostřeno! i příště!

Jihomoravský týden začne u mladého číšníka Michala (27), který je v oboru již osm let. Milovník sportu žije s přítelkyní a mají ročního syna Ondřeje. Michal na hosty vyrukuje s jasnou taktikou. Ta se ale neslučuje s pravidly pořadu... První hostitel navíc v kuchyni dost zápasí. Zabrat mu dá i obyčejná krupicová kaše, kterou by jako mladý tatínek mohl umět, natož ochucení polévky. Vypadá to jako by snad Michal vařil poprvé... Co si pro hosty připravil?1) Variaci sýrů a fresh salát 2) Brokolicový krém s opečenými tousty 3) Pečenou kotletu s bramborem a zeleninou 4) Limetkový sorbet.

I v úterý uvaří muž. Martin (43) pracoval jako grafik v reklamní agentuře nebo jako obchodní zástupce, nyní dělá kvalitáře. Druhý hostitel si své menu připravil velmi pečlivě. Při jeho sestavování hodně přemýšlel nad tím, co lidé nejčastěji nejedí a snažil se tomu vyvarovat. Martin se netají tím, že prahne po výhře. Večeru ale přece jen něco chybí – druhý amatérský kuchař se až moc soustředí na svůj výkon, ale tak trochu zapomene na další důležitou roli zábavného, milého a pozorného hostitele. Martin uvaří: 1) Plněné těstoviny s hříbkovou omáčkou 2) Hráškový krém s krutony 3) Hovězí na víně, bramborový knedlík
4) Maminčiny vdolečky.

Ve středu se k plotně postaví první žena, dvojnásobná maminka na rodičovské dovolené, která pracovala jako uklízečka. U Marcely (27) hosté zažijí šok. Nelíbí se jim její stísněné bydlení, ani Marcelino vaření. Během večeře je to trochu divoké, lítají talíře a končí na zemi. Chudák Marcela, jak si hostitelka s takovým večerem poradí? A pomůže jí někdo? I Marcela ve svém menu spoléhá na kotlety. Bude: 1) Plněná vejce s bagetkou 2) Čočková polévka s nočky a uzeninou 3) Pečený brambor, kotlety na jablkách 4) Nepečený dort s ovocem.

Čtvrtek bude v režii benjamínka týdne Lukáše (19). Mladý student ostatní pozve do pěkného domu v Kuřimi, kde bydlí se svými rodiči, což se neobejde bez závistivých komentářů ostatních. Lukášův bezstarostný život, plný večírků a motorových sportů, určitě dokáže některé rozpálit. Lukáš pak hostům předvede zčásti tradiční gastronomii, ale v moderním hávu A nakonec se zkonzumuje i ozdoba - humr. Co na to hosté? Čeká je: 1) Tatarák ze pstruha, bagetka 2) Pórková polévka se slaninou 3) Hovězí na kmíně a pečené bramborové noky 4) Lívance s borůvkovým přelivem.

Jihomoravský týden uzavře hostitelka Irena (36). Ta je zvyklá starat se o velkou rodinu – s partnerem vychovávají čtyři děti a další miminko je na cestě. Irena pracovala jako prodavačka, ale nyní je v domácnosti. Poslední večer v Brně se zase všechno zamotá. Odhalí se totožnost největšího taktika? Co z toho vyplyne? Vyplácí se taktizovat, nebo ne? Irena vaří doma často a ve finále vsadí na českou klasiku. Bude to dobrá volba? Co hosté ochutnají na poslední večeři? 1) Roládové trio 2) Kuřecí vývar s domácími nudlemi 3) Kachní stehna s bílým a červeným zelím a domácími knedlíky 4) Smetanovo-kakaový mls.

Kdo to v Brně vyhraje? Dívejte se na Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.