Seriály a filmy

30. května 2015 12:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! z Jihočeského kraje!

V Jihočeském kraji se u stolu sejdou čtyři ženy a jeden muž, věk soutěžících se pohybuje kolem třicítky, takže generačně by si naši Jihočeši mohli rozumět. Bude to ale pestrá sestava a čeká nás jihočeská bašta! Někdy více, někdy méně chutná, ale „jihočeská bašta“ je prostě úkol týdne.

Známých lidových specialit se v tomto líbezném koutu naší země urodilo dost a dost, takže bude z čeho vybírat. Jak si s tím soutěžící poradí? A co si sami připravili, aby vyhráli kýžených 50 000 korun? To uvidíte v Prostřeno! už příště!

Jako první se představí svérázná Kristina (37) z Tábora,momentálně nezaměstnaná maminka jednoho syna, která dříve pracovala v nemocnici. Má ráda ruční práce, procházky v přírodě a turistiku. Pondělní hostitelka si zvolila menu plné překvapení: 1) Sýrovo-česneková pomazánka 2) Bramborová polévka 3) Rýže a rodinný recept - maso po čínsku 4) Makovec. Jedno rodinné tajemství Kristina ani nechce prozradit. Hosté u stolu jsou v šoku, největší šok ale zažijí během šmejdění. Co to bude? Čeho se soupeři tak leknou?

V úterý se k plotně postaví šťastně zadaná a těhotná Vilma (32), která pracovala v lázeňství, v hotelnictví i zdravotnictví. Svéhosty pozve do malebné chaloupky v Kardašově Řečici, kde připraví moderní, italskéa dost ambiciózní menu: 1) Svěží míchaný salát s čekankou, medem a modrým sýrem 2) Jarní hráškový krém s křupavým kouskem pancetty 3) Telecí kotletka s omáčkou z hlívy ústřičné, šafránové risotto nebo slaninové brambory 4) Mascarponové nočky s jahodami. To je velký kontrast oproti první večeři. Kdo bude Vilmu nejvíce kritizovat? U stolu začne přituhovat…

Třetí večeři v pořadí připravuje Zuzana (27), zadaná asistentka personální agenturyz Písku. Netají se tím, že by ráda vyhrála, chtěla by se brzy vdávat, ale odhodlání někdy nestačí. Zuzka hostům ve svém menu slíbí dva druhy masa, ale na jedno z nich zapomene:1) Žampionové hlavičky do vaší ručičky 2) Pórková polévka 3) Hráškové pyré s krkovičkou nebo kuřecím plátkem 4) Závěrečná kokosová tečka. Kromě zklamání u stolu a hostitelky, která špatně snáší kritiku, se dočkáme dalšího velkého překvapení od Kristiny. Proč místo sebe pošle vzkaz?

Čtvrteční menu připravuje maminka na rodičovské dovolené Soňa (26), pro niž je padesátitisícová výhra velkou motivací, ale bojuje s nervozitou. Ke klidu jí zrovna nepřidá ani nálada u stolu, která poklesla k bodu mrazu. Co si maminka dvou kluků z Týna nad Vltavou připravila pro své hosty? 1) Poklad z udírny, domácí chléb 2) Vývar s celestinskými nudlemi 3) Medailonky dvou barev, šťouchané brambory 4) Majonézovky. Kdo je největším taktikem jihočeské skupiny? Vilma? A dorazí večer Kristina?

Všichni jsou zvědaví, jak dopadne poslední večeře v Písku. Podává ji jediný muž týdne, sebevědomý podnikatel Miroslav (30), který si na moderní gastronomii moc nepochutná. Volný čas tráví nejraději s přítelkyní, rád vaří a má slabost pro elektroniku, kterou je schopen z větší části i opravit. Mirek dámy překvapí bytem plným nejrůznějších předmětů a také svým menu, které tvoří jeho oblíbené pochoutky: 1) Kuřecí miniroláda se zeleninovým salátem 2) Doktorovy náboje 3) Kuřecí prsa na smetaně se sýrem a pečenými bramborami 4) Zdeničky mls. Budou tato jídla stejně chutnat i soupeřkám u stolu?

Jak jihočeský týden ve finále dopadne? Kdo to vyhraje? Sledujte své oblíbené Prostřeno! i příště.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.