Seriály a filmy

24. září 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Jižní Moravy

Příště se ze severu Moravy přesuneme na jih, hlavně do Brna a jeho blízkého okolí. V Jihomoravském kraji se sejde mladá parta, nejstarší soutěžící je teprve třicet.

Ženy budou v mírné přesile a možná jim půjde lépe vyválet úkol týdne, který na Moraváky čeká – ovocné knedlíky. Nebo ne? Jak se bude soutěžícím dařit a kdo vyhraje 50 000 korun a stane se hostitelem týdne? To uvidíte v Prostřeno už příště!

Jako první se v pondělí předvede Zuzana (28). Ta žije v Brně-Veveří se svým přítelem a tříletou dcerou. Zuzka kromě vaření a zvelebování svého bydlení miluje chemické pokusy a ty pro své hosty také připraví. První večeře je vyloženě oťukávací. Nuda v Brně rozhodně nebude a brzy bude jasné, že u stolu není nikdo, kdo by měl problém se vyjádřit. Jaká bude první večeře? 1) Filet z lososa s citronovou omáčkou a bagetkou 2) Krémová česnečka z pečeného česneku a krutony 3) Hovězí roštěná na houbách se šťouchanými bramborami 4) Cheesecake s lesním ovocem.

Druhou soutěžní večeři připraví potetovaný manažer hudebního klubu Ivo (28). Má přítelkyni, kocoura, ale děti zatím nemá. Ivo vaří v bytě u kamaráda a jeho vaření je stejně extravagantní jako jeho vzhled. Hosté jsou zvědaví, co je to „pivní pes“ a jak bude vypadat a chutnat „těstovinový dort na víně“. Během večeře navíc hosty „přepadne“ kocour Micánek a ne každý je z přítomnosti zvířete nadšený. A Hanka se začíná prosazovat se svými kritickými názory. Úterní menu: 1) Pivní pes s pečivem 2) Česneková polévka se sýrem a krutony 3) Těstovinový dort na víně 4) Domácí zmrzlina.

Ve středu se večeří u Hanky (30), manažerky na mateřské dovolené ze Starého Brna. Mezi její koníčky patří lyžování, jízda na kole a plavání. V jejím bytě je pořádné horko, nedaří se jí totiž zapnout klimatizaci. Leje nejen z hostitelky, ale i z hostů. Hanka se ale hlavně zapotí především s úkolem týdne. Ten tedy vůbec nedopadne dobře... Odpustí jí to soupeři? A co dalšího plánuje? Menu je to také trochu záhadné a milovníci králíka si přijdou na své, kdo ho nemusí, má tedy uprostřed týdne smůlu: 1) Beluga s mrkví a vejcem 2) Bílá polévka 3) Králík cibulák s rozmarýnem, sladké zelí a žužlavky 4) Jablečné taštičky.

Čtvrtou večeři podává elektrikář Lubomír (21). Milovník fotbalu, tenisu a rybaření se do pořadu přihlásil bez předchozích větších zkušeností v kuchyni, nejlépe mu prý jdou párky v rohlíku. Rozhodl se, že něco dokáže své přítelkyni a dal se do boje. Na to, že nevaří pravidelně, si ale v kuchyni celkem dobře poradí. Asi přirozený talent. A své hosty Lubomír překvapí, když si na sebe vezme během večeře velmi výstřední plavky. Jaké plánuje čtvrteční menu? 1) Mini pizzy 2) Polévka z dýně Hokaido 3) Maso dvou barev s jasmínovou rýží 4) Tchýnin jahodový koláč.

Finále má na svých bedrech a poslední večeři uvaří benjamínek týdne Markéta (17), která bydlí v domě se svou maminkou. Teprve sedmnáctiletá studentka zdravotnické školy by stejně jako ostatní ráda vyhrála. Večeře ale nepůjde jako po másle, u stolu se bude hodně kritizovat. Hostům se například nelíbí, jakou Markéta zvolila přípravu své večeře, i když menu zní lákavě. Co poslední hostitelka podává? 1) Sýrová roláda s opečeným toustem a zeleninou 2) Kuřecí vývar s domácími nudlemi 3) Řízek po milánsku obalený v parmazánovém těstíčku, domácí tagliatelle, restovaná rajčátka 4) Palačinky s ovocem.

A jak to celé dopadne? Kdo vyhraje? Dívejte se na Prostřeno!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.