Seriály a filmy

10. září 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Karlovarského kraje

Příště uvidíte Prostřeno! z Karlovarského kraje

Barvy Karlovarského kraje budou reprezentovat tři ženy a dva muži, bude to tedy po minulé, dost bouřlivé pánské jízdě smíšená společnost. Věkově bude též hodně pestrá, nejmladšího a nejstaršího soutěžícího od sebe dělí čtyřicet let. S jakým úkolem týdne budou zápolit v lázeňském regionu na západě naší vlasti? S technologicky i časově docela náročným zadáním, protože se má péct domácí chléb! To chce nějaké zkušenosti, vyhráno mají asi ti s domácí pekárnou. Kdo úkol nesplní? Jaký bude týden v Karlovarském kraji? A kdo nakonec vyhraje krásných 50 000 korun a titul hostitele týdne? To uvidíte už příště!

Jako první se v pondělí představí prodavačka a zkušená hostitelka Lenka (37) z Chebu. Usměvavá maminka čtyř dětí, která je momentálně na rodičovské dovolené, ale zároveň je už také mladou babičkou roční vnučky, se u plotny rozhodně ničeho nebojí. Má respekt před trémou i neznámými soupeři. Dokáže obstát nejen sama před sebou? Koho bude u stolu nejvíce slyšet? Bez kritických hlasů se to už od začátku ani tentokrát neobejde. Lenka vsadí na klasiku: 1) Jarní zeleninový salát se sýrem a šunkou, rozpečená bagetka 2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi 3) Hovězí plátky na žampionech s pečenou rýží 4) Buchta ze sušenek s pudinkem.

Druhou soutěžní večeři připraví benjamínek skupiny Pavel (19), který pracuje jako číšník v hotelu ve Františkových Lázních a bydlí spolu s otcem u babičky v Hazlově. Ten, ačkoliv nemá tolik zkušeností, se rozhodne pořádně zariskovat. Zvolí si ambiciózní menu, které bude vařit poprvé. Ne vždy ale risk znamená risk a chvílemi je Pavel svým soupeřům tak trochu pro legraci. Některé Pavlovy výroky nebo kuchařské počiny jsou prostě mírně úsměvné. Na úterním stole přistane: 1) Grilovaný chřest se slaninou a domácí pomerančovou majonézou 2) Domácí slepičí vývar 3) Losos teriyaki s lehkým zeleninovým salátem a pečeným bramborem 4) Čokoládová pěna s borůvkami a jahodami.

Středeční večeři podává prodavačka v masně, zkušená hostitelka Marie (43). Vdaná maminka dvou dcer, milovnice pěší turistiky, chovatelka a pěstitelka, doma často vaří a její nejbližší jsou prý těmi nejpřísnějšími kritiky. Marie je náročná na to, jak by jídla měla vypadat i chutnat. Své menu zná téměř zpaměti, ale zaskočí ji úkol týdne. Odpustí jí to její soupeři? Anebo jí to později každý spočítá? Uvidíme, u Marie by se měl každý dobře najíst: 1) Ledový salát s rukolou, žlutým cukrovým melounem, parmskou šunkou a k tomu lehce opečený toust 2) Kachní domácí vývar s domácími nudlemi 3) Kotlet plněný sýrem, mletým masem, zeleným hráškem a karotkou, smetanové brambory 4) Kaštanové řezy.

Jako čtvrtý v pořadí se o dobrou krmi a zábavný večírek pokusí technik, podnikatel a pohodář Zdeněk (59). Ten hosty přivítá v příjemném prostředí své milovné chalupy, při večeři ale musí řešit nepříjemnou situaci – Martině se během večeře udělá špatně. Může za to česnek? Nebo něco dalšího, co Martina nemůže jíst? Marii se její argumenty příliš nezdají, a tak se je rozhodne prověřit. A to se zase nelíbí Martině… Ke konfliktu není daleko. Jak dámský spor vyřeší nejstarší hostitel týdne? Co podává? 1) Zapečenou sváteční klobásu se zeleninou 2) Staročeskou bramboračku 3) Srbskou krkovici a karlovarský knedlík 4) Jahodovou misku se šlehačkou.

Páteční finále má na starosti právě Martina (30), maminka na mateřské dovolené. Hosty pozve do rodinného domu a po včerejšku se obává příchodu Marie, že ji bude přehnaně kritizovat. A to se také stane, Marie má k většině pokrmů poslední večeře výhrady, ale není sama. Během večera hostitelce hned několikrát není do smíchu a nakonec dojde i na slzičky. Co ji dostane do kolen? Martina se svým menu nedokáže oslnit a špatně to nese. 1) Topinky s kuřecí směsí 2) Bramboračka 3) Kuřecí bábovka s bramborem 4) Tvarohový dezert s ovocem.

A jak karlovarský týden dopadne? Sledujte Prostřeno! na Primě od pondělí do pátku a také nedělní Poslední večeři - a dozvíte se to!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.