Seriály a filmy

11. února 2017 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Královehradeckého kraje

V Královéhradeckém kraji, většinou v podhůří Krkonoš, se potkají a utkají tři ženy a dva muži. Dvě ženy už překročily šedesátku, a ač si jsou věkem i zkušenostmi v kuchyni nejbližší, ukážou se jako největší rivalky.

Každá je totiž jiná a o něco mladší Dana u stolu hodně mluví a kritizuje, což leze na nervy Olze. Co ale všechny účastníky spojuje, jsou četné zdravotní neduhy, místy to u stolu vypadá jako v lazaretu a někdo kvůli svým zdravotním potížím ani moc nejí. Nebo je to spíš taktika? Dalším spojovacím článkem je úkol týdne - kynuté těsto, o který si budou soutěžící losovat. A kdo si na severovýchodu Čech povede nejlépe? To uvidíte už příště!.

První večeři uvaří žena v domácnosti Olga (68). Je vdova, má tři děti a vnoučata. Hosty přivítá v přepychovém domě své dcery, některým připadá jako palác. Ale ne všem se líbí, pánům připadá až moc luxusní, necítili by se tu doma. Olga v domě přebývá přes den a na noc chodí spát do svého malého bytu. První hostitelka, která moc ráda vaří a peče, vsadí na českou kuchyni. Jak se jí vyplatí sázka na klasiku? 1) Šunkové rolky 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky 3) Svíčková na smetaně 4) Jablečný závin.

Úterní soutěžní večeři připraví Jan (37) z Trutnova, který je po vážné nemoci v invalidním důchodu, ale přivydělává si rozvozem jídla. Smysl pro humor mu určitě nechybí, vařit i hostit soupeře bude v tričku svého oblíbeného fotbalového klubu, je to vášnivý sparťan, dámám se však jeho oblečení nezdá dost slavnostní. Během večeře se bude hodně kritizovat a hostitel bude zaražený. Dost si věřil… Rozparádí se až během výzvy soupeřů, během flambování budou plameny nejen na pánvi a hostitel si málem podpálí byt. Alkohol bude součástí dvou chodů: 1) Domácí paštika s bagetou 2) Vývar s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky 3) Marinované drůbeží maso, kuskus nebo šťouchané brambory se zeleninou 4) Domácí acidové lívance s domácí marmeládou.

Středa bude patřit upovídané důchodkyni Daně (62), která vede svůj obchod s textilem. Energická žena ráda vaří a o jídle i kulinářských postupech mluví. Některým se zdá, že Dana moc rýpe. A tak se rozhodnou jí to ve středu večer oplatit, hlavně paní Olina a Robert. Dana z Vrchlabí nachystá vydatné krkonošské menu a dá si s ním hodně práce. Dokáže se ale svým soupeřům zavděčit, nebo jsou už skálopevně rozhodnutí, že jí ten její večer trochu osladí, či spíš osolí? Daně z toho až chvílemi dojde řeč, což je u ní opravdu nezvyklé. 1) Bramboráčky s uzeným masem 2) Krkonošské kyselo s houbami a vejcem 3) Pečená krkovice, bramborové špalíčky a červené moravské zelí 4) Babiččiny české buchty se švestkami a švestkovými povidly.

Ve čtvrtek se vrátíme do Trutnova, kde bydlí zedník a tesař Robert (37) Ten má hodně dětí a rád by kvůli nim vyhrál, aby jim mohl splnit některé jejich sny. Bude tahle motivace stačit? Přeci jenom už mají odvařeno dvě zkušené kuchařky… Hosté budou z Robertova večera docela zaražení. Neoslní je ani jídlem, ani tím ostatním. A opět se večírek neobejde bez kritiky. Je to ale ještě kritika, nebo spíš už taktika? Aspoň hostitel v tom má jasno. Vyplatí se mu sázka na oblíbenou vepřovou panenku a další vývar s knedlíčky? 1) Kuřecí ledový salát 2) Hovězí polévka s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi 3) Panenka, dijonská omáčka a americký brambor 4) Čokoládový perník.

Jako poslední se u plotny představí nejmladší Kristýna (18), která s manželem rekonstruuje dům, proto pobývá a vaří v domě rodičů v Jičíně. Mladá maminka již dvouletého Jiříčka byla po celý týden celkem výrazná, a když jí něco nechutnalo, tak to řekla naplno. Během páteční večeře Kristýna přijde s vážným obviněním. Olga se ale nedá a bude se bránit. Podaří se mladé hostitelce dokázat svá podezření? Tak jako tak se mladá hostitelka pořádně zapotí – a nejen u plotny. Dalo by se říct, že se budou péct i „oplátky“ a veškerá kritika se Kristýně vrátí. Ve finále se bude podávat moderní odlehčené menu: 1) Koláčky s červenou řepou a sýrem 2) Pórková polévka se slaninou 3) Panenka s hruškami, pečené brambory 4) Nepečený koláč se švestkami.

A kdo to v Královéhradeckém kraji nakonec vyhraje? Sledujte Prostřeno! i další týden!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.