Seriály a filmy

21. března 2015 10:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! z Libereckého kraje

V Libereckém kraji se sejdou tři ženy a dva muži. Jeden svobodný, jedna šťastně zadaná, zbylým třem účastníkům to ve vztazích tak úplně nevyšlo.

Většina soutěžících pochází z Liberce, a protože jsme na úpatí Ještědu a v podhůří Lužických hor, čeká na novou partičku specifický úkol týdne – speciality horského menu. Koho takové zadání zaskočí a kdo to včetně svého menu zvládne tak dobře, že dosáhne na největší počet bodů a krásnou výhru 50 000korun? To uvidíte příště!

Jako první se představí Marcela (49), za níž je velký lidský příběh. Je rozvedenou maminkou dospělé dcery. Marcela se musela poprat s vážnou nemocí a bude vařit v centru sociální rehabilitace v Dubé. Bez chodítka se neobejde, ale přesto chce sobě i ostatním dokázat, že to zvládne. Celý život pracovala jako kadeřnice, dnes je v invalidním důchodu, rehabilituje a pokouší se vrátit do normálního života. Kdyby se jí podařilo vyhrát, ráda by se ještě jednou podívala k moři. I přes svůj handicap je Marcela optimistická a snaží se být milá k lidem. Vaření ji baví a menu postavila na kuřecím mase a poněkud tajemném předkrmu i slibně znějícím zákusku: 1) Šunka Galerie 2) Kuřecí vývar 3) Kuřecí rolky, šťouchaný brambor, gratinovaná mrkvička 4) Nebe v hubě.

Jako první muž a druhý soutěžící se k plotně postaví pošťák Lukáš (24), který je srandista a pro soupeře a diváky chce připravit pořádnou show. Žije v poněkud bohémském příbytku v České Lípě s kamarádkou spolubydlící a čtyřmi pejsky, jejichž venčení je jedním z Lukášových koníčků. Svůj denní chleba za okénkem na poště si ve volnu pestří natáčením videí, která umísťuje na internet, kromě toho rád jezdí na kole a baví ho kultura. Charakterizuje se jako „stydlivý extrovert, splachovací cholerik, ale pozor! vždy milý a usměvavý“. Vydrží mu úsměv i během soutěže? I když Lukáš masu moc neholduje, soutěžícím ho dopřeje: 1) Mini pizzy 2) Špenátová polévka 3) Špagety a la „LILEK“ 4) Piškotový sen. Ocení to jeho soupeři?

Středeční kuchařka Etela (38) je rozvedená maminka dvou dcer. K vaření má blízko, vydává obědy v jídelně pro handicapované děti. Přiznává, že její hlavní motivací je dokázat otci svých dcer, že umí vařit a že to nemusí být vždy jen „blafy“, jak prý občas slýchávala. Samoživitelka Etela má dnes přítele, bydlí v Liberci a doma jí dělá společnost také pejsek a kočička. Srdečná a trpělivá ženská to neměla v ýivotě lehké, přesto má ráda legraci, miluje svoji rodinu a volný čas tráví nejradši na procházkách v přírodě. I když má paní Etela nejradši českou klasiku, u předkrmu zaexperimentuje s francouzským slaným koláčem: 1) Quiche – koláč se šunkou, cibulí, vejcem, sýrem a zeleninou 2) Zelňačka s bramborem a s klobáskou 3) Krůtí plněná kapsa, šťouchaný brambor 4) Čokoládová pěna.

Druhý muž libereckého týdne Tomáš (39) je rozvedený otec devítiletého syna. Pracuje ve stavebnictví, má rád retro styl a Karla Gotta a má i smysl pro zábavu. U stolu prostě nesmí být nuda! Klukovské zájmy Tomášovi zůstaly, miluje svoji sbírku autíček, rád něco vynalézá a sportuje venku – jezdí na kole, jednokolce, lyžuje, plave. Do pořadu ho přihlásili kamarádi, kteří ho považují za dobrého kuchaře. Nejraději vaří polévky a guláše. Blýskne se něčím takovým i ve středu? Plánuje menu ambicióznější a plné dipů: 1) Zapečený hermelín s brusinkovým dipem 2) Hovězí polévka s játrovými knedlíčky 3) Medvědí špíz na smrkové jehle s pečeným bramborem a česnekovým dipem 4) Domácí vafle s horkým ovocem, čokoládovým dipem a šlehačkou.

Finále vyjde na nejmladší kuchařku, všemi oblíbenou Jitku (24) z Vratislavic nad Nisou, která se považuje za „milého, komunikativního a cílevědomého Berana – ale bez arogance“! Tu prý nesnáší. Jitka, která vystudovala obchodní akademii, je momentálně na rodičovské dovolené s tříletou dcerkou Emilkou. S oblibou hraje společenské hry a ráda poznává nové lidi, místa i kulturu cizích zemí. K tomu jí dává příležitost přítel Bohumil, kterého baví silniční motorky, takže v létě společně vyrážejí na cesty. Mladá usměvavá a sebevědomá maminka si věří, v kuchyni ráda experimentuje, ale protože vaří denně, někdy je to už pro ni poněkud stereotypní. Sama si dá s chutí těstoviny, hovězí steaky a pizzu. A co připraví v pátek pro své soupeře? Na programu budou 1) Šneci a caprese
2) Domácí zeleninová polévka s játrovou zavářkou 3) Masové ragú, pečené brambory, dip 4) Penguin řezy.

A jak to v Libereckém kraji nakonec dopadne a kdo vyhraje? Bude jeden, nebo více výherců? Zůstaňte věrní Prostřeno! a dívejte se! Každý všední den od 18.00.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.