Seriály a filmy

26. listopadu 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Libereckého kraje!

Příští týden se s pořadem Prostřeno podíváme na sever Čech, kde se v Libereckém kraji utkají tři ženy a dva muži - něžné pohlaví bude tudíž v mírné přesile.

Parta to bude věkově dosti smíšená. A jaký úkol týdne Severočechy potrápí? Fun Food a Funcy Food! I ten, kdo umí anglicky, bude asi tápat, protože jde o „designové porce pokrmů z kvalitních surovin, na nichž šéfkuchař prezentuje svou kreativitu a estetické cítění“. Tak uvidíme, kolik času, tvořivosti a chuti ještě našim soutěžícím zbyde po všem tom stresu a handrkování, co je ve vlastních kuchyních a u stolů teprve čeká. A kdo nakonec na Liberecku, Jablonecku a v Podještědí vyhraje krásných 50 000 korun a stane se hostitelem týdne? To uvidíte už příště!

První večeři připraví mladá maminka a právnička na rodičovské dovolené Blanka (28). Ta, ač je vegetariánka, hostům podává maso. O to větší šok pro ně potom je, když se jim svěří s tím, že ona sama maso vůbec nejí a ani ho jíst nehodlá! Hosté jsou z toho celkem paf a nedokážou si představit, jak se Blanka bude chovat po zbytek týdne na jejich večeřích. Pondělní menu zní cizokrajně: 1) Variace amuse-bouche 2) Pappa al pomodoro 3) Roštěnky na divoko, zelenina mixed grill 4) Chocolate Chilli Cheesecake.

Úterní hostinu připraví důchodkyně Milada (60), která většinu života pracovala jako prodavačka. Její volba je jasná – stará dobrá česká kuchyně, kde je hodně masa. Otázka zbývá jediná – co s Blankou, která maso nejí? Jak ji má Milada nasytit? A bude opravdu Blanka tak nekompromisní, jak včera slibovala? Všichni jsou plni očekávání a soustředí se na Blanku. Ta opravdu maso nejí. Na dezertu si ale konečně pochutná: 1) Kuřecí lízátka 2) Kaldoun 3) Telecí maso a domácí široké nudle, grilovaná zelenina 4) Ovocný řez.

Ve středu se hosté sešli u mladého skladníka Lojzíka (21), prvního muže z libereckého klání - a ten jim přichystá pořádný šok. Hosty pozve k sobě domů, což asi neměl dělat. Nebo měl předtím aspoň pořádně vygruntovat. Soupeřům se nelíbí špinavé nádobí, záchod a vlastně celý byt. Místo remcání se návštěva nakonec pustí do uklízení a z toho je v rozpacích zase hostitel Lojzík. A jak hostům zachutnají Lojzíkovy kuchařské výtvory? 1) Šunkové závitky 2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky 3) Masová směs s rýží 4) Krupicovo-tvarohový koláč s ovocem.

Ve čtvrtek se všichni sejdou u mladého číšníka Tomáše (26), který má doma hada. Tomáš bude podávat moderní menu, chybět nebude ani kachnička a něco navíc pro Blanku. Jenomže za dobrotu na žebrotu. Do Blančiny polévky se omylem dostane i maso a to bude něco! A aby toho nebylo málo, Lojzík bude sedět u večeře jako zařezaný. Dokáže Tomáš napjatou atmosféru uvolnit? Jeho menu nezní vůbec špatně: 1) Lososový kotouč s bylinkovým dresinkem 2) Hovězí vývar s masem a domácími nudlemi 3) Marinovaná kachní prsa s višňovou omáčkou a domácími kroketami 4) Pomerančová pěna s čerstvými pomeranči.

Páteční finále má na svých bedrech obchodní zástupkyně Jarmila (46) ze Zahrádek. Tedy Jaromíra, ale nechá si říkat Mirka. Po celém týdnu má dostatek informací, kdo co nejí, co komu chutná, může tedy hostům udělat, co jim na očích vidí. A o to se také snaží. Dokonce myslí i na Blanku a připraví jí extra dýňovou polévku. Také ale dojde na jedno velké bio nedorozumění. Chybět nebude ani tradiční hra na pravdu a hledání taktika, k tomu bude materiálu celkem dost. Poslední menu obsahuje hlavně kuře: 1) Salát z krabích tyčinek a ananasu, caprese a domácí housky 2) Kuřecí vývar s játrovou rýží 3) Kuře na pepři se šťouchaným bramborem 4) Ovocný koláč s drobenkou.

Už příští pátek se dozvíte, kdo to v Libereckém kraji vyhraje, a v sobotu nás čeká dohra na Poslední večeři.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.