Seriály a filmy

18. února 2017 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

V Moravskoslezském kraji, zejména v Ostravě a okolí, se představí tři ženy a dva muži. Jde o mladší ročníky, nejstarší soutěžící je čtyřicet let, nejmladšímu Davidovi je devatenáct.

A jaký úkol týdne potrápí naše soutěžící? Zadání je široké, na severu Moravy nás čeká nás „mléčný týden“, o recepty si budou soutěžící opět losovat z barevných ruliček. A kdo to z téhle „party hic“ příští týden vyhraje, stane se hostitelem týdne a odnese si krásných 60 000 korun? To teprve uvidíte!

První soutěžní večeři připraví zatím svobodná a nezadaná prodavačka Barbora (28). Vaření je kromě procházek se psem a sledování televize jejím velkým koníčkem. Bára bydlí s rodiči a mladší sestrou, vařit bude ve vypůjčené kuchyni a je z toho docela nervózní. Zaskočí ji i úkol týdne. Hostitelka bude ve stresu a slavnostní oblečení si celé zašpiní od mouky. Jak si Bára s tím vším nakonec poradí? A dokáže zasytit mlsné jazýčky svých soupeřů? Pondělní menu bude taková všehochuť: 1) Lososový tatarák s polníčkovým salátkem, bageta 2) Kuřecí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi 3) Moravský vrabec, domácí bramborové noky, čerstvý listový špenát se smetanou 4) Tiramisu do skleniček.

V úterý se k plotně postaví Zdeněk (23). Ten už stačil vystudovat a změnit hodně profesí, v současnosti pracuje za barem. Mezi jeho koníčky patří umění, hudba, vaření, pečení a v neposlední řadě tanec. Druhý hostitel vsadí na moderní kuchyni, ale během přípravy se mu smůla lepí na paty. Zdeněk je zklamaný z reakcí svých soupeřů. Zdá se mu, že moderní gastronomii nerozumějí a není mu příjemná kritika hostů. Ne všechno vyjde podle Zdeňkových představ. A to i během večeře, naštěstí nic se nejí tak horké, jak se uvaří... 1) Uzený losos s grepem 2) Dýňová polévka 3) Vepřová panenka na červeném víně s brusinkami a gratinovanými bramborami 4) Sufflé se zmrzlinou.

Středa bude patřit Marcele (40), rozvedené mamince čtrnáctiletého syna. Skoro půl života už pracuje v automobilovém průmyslu, ráda chodí na výlety, vaří a peče. Zkušená kuchařka vsadí na časově náročné drůbeží menu, jenomže nestíhá. Její večer tudíž provází nekonečné čekání a nakonec ji „vypeče“ trouba, která střídavě peče i nepeče. Velkým tématem u stolu bude kulinářský postup konfitování, hostitelka přijde s teorií, která se nelíbí Nikole. Večer budou provázet kritické poznámky, jak se s nimi hostitelka vyrovná? Bude se umět kritice postavit čelem? 1) Špenátové pivní muffiny 2) Husí kaldoun 3) Konfitovaná husí stehna, kapsa z pivního těsta plněna zelím s anglickou slaninou 4) Kokosovo–pudinkový koláč.

Čtvrtek náleží vyučené servírce Nikole (28), která dnes pracuje jako asistentka, je rozvedená a má devítiletou dceru. Ani Nikola hosty nepozve k sobě domů, ale k příbuzným. Ukáže se však, že tenhle byt zná jako své boty, dokonce ho dekorovala, protože bytový design je hostitelčin velký koníček. Baví ji také móda a dobrá zábava. Ta ale ve čtvrtek vybouchne, a tak Nikola narychlo vymyslí zábavu náhradní. Na svůj večer se vyzbrojí obrovským výstřihem, moc jí to ale nepomůže, protože ne vše bude návštěvě chutnat: 1) Domácí kuřecí paštika s bagetkou a brusinkami 2) Kuřecí vývar s domácím kapáním 3) Hovězí na žampionech s jasmínovou rýží 4) Sladké pokušení s malinami, latté.

Finále má na bedrech benjamínek týdne – v pátek vaří a prostírá středoškolák David (19). Jak si v kuchyni poradí? David je pro každou srandu, a tak jsou hosté hodně zvědaví, zda připraví studentské menu, nebo nějaké dospělácké dobroty. Každopádně to bude večer plný zmatků. Brambory bude hostitel sušit fénem a papiňáku se rozhodně nebojí. Výzva soupeřů hostiteli bude tak trochu naopak Co všechno se během páteční večeře zamotá? A co hosté ochutnají na poslední večeři? 1) Kuřecí salát s celerem a ořechy, pečivo 2) Moravská cibulačka s hovězím masem 3) Vepřový rošťák, opékaný brambor, grilovaná zelenina 4) Sladké mámení.

A jak celý moravskoslezský týden dopadne? Kdo vyhraje a co tomu řeknou ostatní? To uvidíte na Primě příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno! strava

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.