Seriály a filmy

4. února 2017 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Olomouckého kraje

V Olomouckém kraji se příští týden sejdou čtyři ženy a jeden muž. Všechny dámy by si přály u stolu nějaké ty pány, nakonec ale dorazí jediný – pohodář středního věku Jaroslav. Nejstarší účastnici je přes šedesát let a poslední z žen ještě nebylo dvacet, takže nás čekají zajímavé a pestré večery.

Úkol týdne je lákavý, kdo nemá rád palačinky? O tom, jaké palačinky to budou, si však musí účastníci losovat. Každého čeká také výzva soupeřů a jednoho šťastlivce krásná výhra šedesát tisíc korun. Kdo to bude? Nebo jich bude více a o výhru se rozdělí? To v pořadu Prostřeno! teprve uvidíte!

Jako první se v pondělí k plotně postaví kadeřnice Jana (23). Momentálně je na mateřské dovolené, žije s přítelem a mají spolu osmnáctiměsíční dceru. Jana ráda tvoří, peče, pro hosty připraví moderní menu, možná až moc… První večer je vyloženě oťukávací, hosté se teprve seznamují. A všechny překvapí zábava – vyjížďka luxusní limuzínou. Hosté jsou zvědaví, jak bude vypadat slaný koláč nebo malinové mini dortíky. 1) Slaný koláč s parmskou šunkou 2) Pečené kachní prso se švestkou ve slanině a polníčkem 3) Podzimní kotleta s kořenovou zeleninou a batátovým pyré 4) Malinové mini dortíky s bílou čokoládou a káva.

Druhou soutěžní večeři připraví Jaroslav (47). A jako jediný chlap ve skupině to vůbec nemá jednoduché. Dámy sledují každý jeho krok a podrobují ho kritice. Jak to Jarda zvládne? Dobrosrdečný lešenář se ale nenechá rozhodit dokonce ani výzvou svých soupeřek – ty po něm chtějí, aby se svlékl do trenek a takto jim servíroval alžírskou kávu. A vůbec se během večeře objevují nejrůznější dvojsmysly, jediný muž mezi ženami se tedy i docela zapotí. Menu si Jaroslav zvolil tradiční: 1) Petřiny medailonky 2) Jardova bramboračka s houbami 3) Dušené hovězí podle babičky, šťouchaný brambor 4) Alenčina esíčková roláda.

Středa bude patřit paní Drahoslavě (64). Vyučila se jako dámská krejčová, po revoluci začala podnikat v oděvnictví, pak se rozvedla, odjela do USA, kde pracovala jako uklízečka, hospodyně, také šila, našla si klientelu, ale musela se vrátit, aby se postarala o svou nemocnou maminku. Drahuška připraví menu zvláštních názvů a chutí. Hosté si lámou hlavu třeba nad tím, co je to švejžužu nebo co si mají představit pod předkrmem „sloní žrádlo“. Nejstarší soutěžící se musí připravit i na pořádnou porci kritiky, ne všem hostům se svou večeří trefí do chuti. 1) Sloní žrádlo 2) Čočková polévka s nočky 3) Švejžužu s bramborovými placičkami a zelným salátem 4) Dort Pohádka.

Ve čtvrtek se k plotně postaví servírka Renata (44). Žije s manželem Miroslavem, který má z předešlého vztahu dceru Kristýnu. Čtvrtá hostitelka návštěvu nepozve k sobě domů, protože tam probíhá rekonstrukce. Soupeře ale vybídne, aby se k ní domů zašli podívat. Když se soupeři vrátí, jsou zaražení z toho, co viděli. Podmínky, v jakých Renata žije, se jim nezdají dostatečné. Když se snaží o problému mluvit, narazí na odpor hostitelky. Kritika od soupeřů přijde Renatě přehnaná, považuje ji za osobní útok a hádky na sebe nenechají dlouho čekat. Menu zní ale lákavě: 1) Šopský salát 2) Sváteční hovězí polévka s játrovými knedlíčky 3) Srnčí kýta na červeném víně 4) Letní piškotový chlebíček.

A konečně v pátek se u plotny představí nejmladší z olomoucké skupiny Veronika (19). Mezi její koníčky patří turistika, jízda na kole, sledování filmů a spaní. Ráda tráví volný čas s přáteli. Ve finále stejně jako ostatní hostitelka s napětím očekává, zda na večeři dorazí Renata. Včera to u ní skončilo neslavně a Renata s dobrou náladou samozřejmě nepřijde. Odmítá komunikovat s Janou i Drahuškou, je přesvědčená, že ty dvě se jí dotkly nejvíce. Finále se nese v podivné atmosféře, Jarda se snaží znepřátelené tábory udobřit. Podaří se mu to? A co se bude podávat na poslední večeři? 1) Carpaccio z červené řepy 2) Dýňová polévka 3) Kachní prsa s červeným zelím a bramborovými špalíčky 4) Tiramisu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.