Seriály a filmy

4. června 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z východních Čech

Příští týden nás v Prostřeno! čeká klání ve východních Čechách, kde k bohatě prostřeným stolům zasednou tři muži a dvě ženy. Dva muže od sebe dělí více než čtyřicet pět let! Jak se to projeví na atmosféřeu stolu?

Nejstarší Jiří by si s mladými mohl rozumět, vždyť má o třicet let mladší ženu – a smysl pro humor… A s jakým úkolem týdne si budou muset Východočeši poradit? Zadání tematicky souvisí s chystaným Bosch Fresh festivalem. Ten, kdo připraví nejchutnější chod ve stalu fresh, může se zúčastnit a reprezentovat pořad a své vaření na gastronomickém festivalu. Kdo to bude a kdo to ve východních Čechách celé vyhraje? To uvidíte už příště!

Východočeský týden zahájí maminka v očekávání. Simona (32) vystudovala střední školu, pak odjela na rok do ciziny jako au pair a poté pracovala v mediální agentuře. Nyní je na mateřské dovolené. Pochází z Prahy a nyní žije s přítelem v Hradci Králové, kde si postavili domeček. Mají dvouletého syna a čekají dalšího potomka, který by se měl narodit už v pátek! Tak snad ještě chvíli počká, aby Simona mohla zjistit, jak dopadlo její slibné menu: 1) Rukolové kremrole s tvarohovo-lososovou náplní 2) Kuřecí polévka s kuskusem 3) Králík na hořčici s karlovarským knedlíkem 4) Bábovka s lesním ovocem.

Úterní vaření bude patřit Radkovi. Ten se sice vyučil jako opravář strojů, ale pracuje jako řidič. Radek (45) je ženatý a má dvě děti. „Budu se snažit uvařit co nejlépe, ať to dopadne, jak to dopadne, ať vyhraje ten, co uvaří nejlépe,“ říká velkoryse první vařící muž a druhý hostitel, který soupeře pozve do rodinného domku se zahradou. Považuje se za normálního chlapa, rád chodí na ryby a jezdí na motorce, kterou si loni pořídil. Co Radek uvaří? 1) Broko 2) Vývar s domácími nudlemi a zeleninou 3) Krůtí prso v medové marinádě 4) Palačinka s pomerančovou omáčkou.

Ve středu se k plotně postaví Petra (28). „Určitě se těším, čtrnáct dní už nemůžu dospat, jsem z toho celá taková rozvrkočená,“ přiznává třetí soutěžící. Petra vystudovala obchodní akademii a pracuje jako trenérka výroby v nedaleké firmě. Žije s přítelem v nově rekonstruovaném domě, mezi její koníčky patří geocatching, puzzle, sledování televize a péče o zahradu. Petra, která prý nepokazí žádnou legraci, spoléhá na tradiční české menu: 1) Plněný smažený hermelín, pečivo, dresink nebo brusinky 2) Bramborová polévka 3) Moravský vrabec, variace knedlíků, zelí 4) Hraběnčiny řezy.

Čtvrteční účastník je raritou pořadu Prostřeno! Radim (16) totiž nedávno opustil lavice základní školy a je snad historicky nejmladším účastníkem pořadu. Chodí do prvního ročníku na hradeckou průmyslovku a bydlí s rodiči a starší sestrou. Uvaří na nedaleké chalupě, kde rodina tráví většinu volného času. Radim má rád cestování, hru na klavír, horolezectví, ale ze všeho nejvíce vaření. „Vaření mě hodně baví, je to skoro můj smysl života,“ říká student. Překvapí? Co si pro své soupeře připraví? 1) Mini hamburgery 2) Hráškovou polévku 3) Kuřecí paličky na medu s pečenými bramborami 4) Čokoládový dort.

Páteční finále bude mít na starosti Jiří (62) z Hradce Králové. Ten je z party sice nejstarší, ale je to pěkné číslo. Jiří má rád sport, jezdí na kolečkových bruslích, na kole, hraje squash a tenis. A na soupeře si připravil pěkný chyták: „Nebudu prozrazovat, že vařit neumím, Tak se docela těším, jestli to moje menu rozluští a zda poznají, jakým způsobem to lepím a z čeho je to dělaný,“ usmívá se vyučený rytec, částečný důchodce, bývalý provozní, realitní makléř a dnes řidič Jiří, který si s mladými rozumí – vždyť má o třicet let mladší druhou ženu. Co připraví? Poslední večeře bude trochu jiná než obvykle, bude totiž z polotovarů: 1) Zapečená kaiserka na zeleninovém lůžku 2) Drůbeží vývar s vajíčkovým kapáním 3) Maso dvou barev, lyonské brambory 4) Jablečný závin, káva nebo cappuccino.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.