Seriály a filmy

18. dubna 2015 12:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! z Východočeského kraje

Ve Východočeském kraji se utká pět žen - bude to tedy po delší době opět čistě dámská jízda. Zda to bude kamarádský kroužek plný holčičího švitoření, nebo pěkně tvrdá kočičí hra, ještě uvidíme. Možná něco mezi tím… Dámy se budou hodně převlékat a jednou dokonce svlékat do naha! Co bude úkolem týdne?

Něco, co souvisí s Prima Fresh festivalem a nakonec z toho bude pěkná detektivka, která vydrží až do finále. A která Východočeška to zvládne všechno tak dobře, že jí spadne do klína krásných 50 000 korun? Nebo se bude muset dělit s nějakou krajankou? To všechno uvidíte příště!

První hostitelka Beatrice (25) je zajímavá mladá dáma, která vystudovala filozofii, ale také se s vášní věnuje lednímu hokeji a hokejbalu. Beatrice řečená Bea právě nastupuje do nové práce, bude na finančním úřadě kontrolovat daňová přiznání a prý se na to už těší. Babinec nejdříve všechny zúčastněné trochu zarazí, ale nakonec se zábava u stolu rozjede. Samozřejmě se řeší nejenom chutě, ale i vztahy a chlapi. A líbí se i zábava, která s hokejem souvisí. A jaký bude úvodní pondělní jídelníček? 1) Paštika s brusinkovým přelivem a domácími banketkami 2) Zeleninová polévka s parmezánem a česnekovými krutonky 3) Vepřová panenka na bylinkách s bramborovo-hráškovým pyré a pečenou zeleninou 4) Větrník, kremrole a kávička.

V úterý se k plotně postaví vysokoškolská studentka Kateřina (20), benjamínek pořadu.Katka soupeřky přivítá ve studentském bytě a provede na svých soupeřkách hokusy-pokusy, zejména ty chemické. Není divu, vždyť s přítelem oba studují na pardubické fakultě chemicko-technologické. A jsou spolu už pět let! Aby ne, když Kateřina nepodceňuje nejen dobré jídlo, ale ani intimní život – v pokoji má pro inspiraci Kámasútru a hovory se točí hodně kolem ní. A co připraví svým soupeřkám? 1) Grilované duo sýrů se salátkem 2) Hráškový krém s krutonky 3) Krkovička na bylinkách a schovaná brambůrka 4) Domácí vaflička se zmrzlinou a horkým překvapením.

Třetí večeři v pořadí připravuje prodavačka Petra (24), která pracujeve sportovních potřebách, a protože má ke sportu blízko, práce ji baví. Půvabná usměvavá dívkažije s maminkou a je momentálně bez přítele, i když fotku svého ex má v ložnici pořád vyvěšenou. Petra ale nevypadá, že by nějak strádala, táhne zábavu a má ráda legraci. Nepřejde jí ale smích u plotny? Vařit ji učila maminka, ale menu není úplně jednoduché. 1) Špíz se sladkým melounem, pršutem, rajčaty a mozzarellou 2) Dýňový krém 3) Stejček na rozmarýnu s bramborovými kopečky a hořčično-medovým dipem 4) Tiramisu. Hostitelka nemyslí jen na žaludkysvých souputnic, ale má pro ně přichystaný i příjemný relax, související s místem, kde bydlí. Lázně Bohdaneč. Zde se také podává dezert a u stolu se už začíná taktizovat. Pokazí se to ve středu jako obvykle? Nebo to tahle východočeská partička ustojí?

Čtvrteční menu připraví nejstarší Anna (54), která pozve své kolegyně do Jaroměře. Annase musí otáčet. Pracuje jako přadlena, kde dělá převážně noční, a ráno obsluhuje ve firemní kantýně. Anna je rozvedená, má dva syny, vnučku a přítele, s nímž tráví čas převážně o víkendech. Anička všechny překvapí svojí rozsáhlou sbírkou porcelánových hrnečků. Určitě by ráda vyhrála a dámy od ní čekají pořádnou českou klasiku, což se i dočkají, ale svíčková to nebude. 1) Toasty s kuřecím masem 2) Kuřecí vývar se zeleninou 3) Kuřecí miniroládky s bramborovou kaší 4) Štrúdl z tvarohového těsta. Jak se povede večer Aničce, která je zástupcem úplně jiné generace než její soupeřky?Bude tak zručná kuchařka, jak se soupeřky obávají?

Všechny jsou zvědavé, jak dopadne poslední večeře u zadané a bezdětné podnikatelky a sportovkyně Věry (32) z Hronova, která hosty pozve do pěkného rozlehlého domku s udržovanou zahradou. Upovídanou Věru totiž Východočešky považují za nebezpečnou soupeřku a nejsou si jisté, zda to není právě ona, kdo nejvíc taktizuje a tahá trumfy. A tak je večer u Věry docela rejpavý, i když se snaží. Možná až moc? „Určitě hodnotím její kreativitu, vyhrála si stím,“ soudí Katka . Ale jídlo rozhodne...Nebude pro někoho snad až příliš zdravé? Jak dopadne poslední večeře?

A kdo to příště v Prostřeno! vyhraje? Dívejte se!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.