Seriály a filmy

8. října 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! ze Zlínského kraje

K prostřenému stolu tentokrát usedne pestrá parta z Valašska. Ve Zlínském kraji se utkají čtyři ženy a jediný muž, poznáme jejich byty i domy, ten poslední bude stát za to.

Úkol týdne tentokrát nebude exotický, ale naopak nějaká oblíbená specialita „z rodné hroudy“. A vzhledem k tomu, že většina účastníků je tentokrát ze střední až starší generace, předpokládejme, že půjde o zkušené kuchaře se znalostí regionální gastronomie a mohlo by to klapnout. Kdo v srdci Moravy vyhraje krásných 50 000 korun a stane se hostitelem týdne? To uvidíte už příště!

První večeři připraví trafikantka Jana (58). Nekonfliktní obyčejná ženská, kterou baví zahrádka a cestování. Hodně pracovala, má dvě dospělé děti, dva vnuky a jednu vnučku. Jana je přesvědčená, že jídlu a lidem rozumí a pro každého by měla nějakou radu. Otázkou je, zda budou všichni o její dobré rady také stát. Jana připraví menu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a doufá, že k výhře padesáti tisíc to bude stačit. 1) Plněná vajíčka 2) Čočková polévka 3) Bramborový salát a naložené maso a řízek 4) Tvarohové knedlíky.

Druhou soutěžní večeři bude podávat velmi komunikativní Irena (42), vdaná obchodnice a matka dvou dospělých dětí. Paní Irena na první dojem působí jako distingovaná dáma na úrovni, má ráda dobré jídlo z kvalitních surovin, je usměvavá a dokonce se věnuje charitě. Je ale opravdu taková? Ne všichni tomuhle obrazu dokonalé ženy uvěří. Druhá hostitelka se ale v kuchyni dokáže otáčet a tak vyšvihne velmi chutné menu. 1) Bylinkové kuřecí špalíčky v anglickém kabátku s domácími houstičkami a dipem s medvědím česnekem 2) Uzená polévka s masem, zeleninou a bílými fazolkami 3) Vepřová panenka ve schwarzwaldské šunce a parmezánu, rozmarýnové brambory, tzatziki salát 4) Tvarohový dortík s ovocem.

Třetí soutěžní večeři si vezme ve středu na starost Lucie (33). Mladá a bezprostřední maminka dvou synů pracovala jako prodavačka, servírka a masérka. Miluje totiž vodu, koupání, aquapark. Někdy dřív mluví, než myslí, někomu připadá až drzá. Je ale upřímná a na nic si nehraje. Lucka by se chtěla hlavně pobavit a moc si neláme hlavu s tím, co kde vypálí. Jak se říká, co na srdci, to na jazyku, a tak z Lucky padají nejrůznější soudy a názory. Menu, které plánuje, je jedna velká kuchařská premiéra: 1) Sýrová roláda a zeleninový salát 2) Hráškový krém a slaninové vlnky 3) Brambor s maskem 4) Čokoládová pěna s lesním ovocem.

Čtvrtou večeři uvaří jediný muž týdny Radovan (41). Podivín, invalidní důchodce a starý mládenec, který žije sám ve vsetínském bytě, u stolu mezi ženami stále více vyčnívá. Rád se ke všemu vyjadřuje a na sympatiích mu nepřidá, ani když se přizná, že bude taktizovat s body. Jeho soupeřky řeší Radkovo „panictví“, lásku ke kočkám a elektronice. Tolik vysavačů, kolik má doma čtvrtý hostitel, snad ještě nikdy pohromadě neviděly! Odměnou nebude ani jídlo, Radkovo menu ženám nechutná: 1) Plněná rajčata 2) Valašská kyselice 3) Smažený květák, jemná bramborová kaše, přízdoba 4) Pudinkový ovocný pohár, piškotová bábovka.

Páteční hostinu připraví nejstarší účastnice týdne, důchodkyně a vdova Betty (69). Paní Betty je milá dáma, na které je poznat, že žila v zahraničí. Baví ji jízda autem, vaření, cestování a astrologie. Prostřeno! si chce užít, o výhru jí prý vůbec nejde. Bude nad věcí a hašteření mladších soupeřů jen s nadhledem komentuje. Hosty přivítá ve svém velkém domě v Choryni, jehož vybavení některým způsobí šok. Soupeři zabojují se svou závistí. Ale Betty se nenechá ničím rozhodit a pojede podle plánu, který zahrnuje i následující menu: 1) Obložená mísa a domácí pečivo 2) Slepičí vývar s domácími nudlemi 3) Živáňská s opékanými bramborami s dipem a tatarskou omáčkou 4) Domácí gofry se šlehačkou a s ovocem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.