Seriály a filmy

8. října 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! ze Zlínského kraje

K prostřenému stolu tentokrát usedne pestrá parta z Valašska. Ve Zlínském kraji se utkají čtyři ženy a jediný muž, poznáme jejich byty i domy, ten poslední bude stát za to.

Úkol týdne tentokrát nebude exotický, ale naopak nějaká oblíbená specialita „z rodné hroudy“. A vzhledem k tomu, že většina účastníků je tentokrát ze střední až starší generace, předpokládejme, že půjde o zkušené kuchaře se znalostí regionální gastronomie a mohlo by to klapnout. Kdo v srdci Moravy vyhraje krásných 50 000 korun a stane se hostitelem týdne? To uvidíte už příště!

První večeři připraví trafikantka Jana (58). Nekonfliktní obyčejná ženská, kterou baví zahrádka a cestování. Hodně pracovala, má dvě dospělé děti, dva vnuky a jednu vnučku. Jana je přesvědčená, že jídlu a lidem rozumí a pro každého by měla nějakou radu. Otázkou je, zda budou všichni o její dobré rady také stát. Jana připraví menu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a doufá, že k výhře padesáti tisíc to bude stačit. 1) Plněná vajíčka 2) Čočková polévka 3) Bramborový salát a naložené maso a řízek 4) Tvarohové knedlíky.

Druhou soutěžní večeři bude podávat velmi komunikativní Irena (42), vdaná obchodnice a matka dvou dospělých dětí. Paní Irena na první dojem působí jako distingovaná dáma na úrovni, má ráda dobré jídlo z kvalitních surovin, je usměvavá a dokonce se věnuje charitě. Je ale opravdu taková? Ne všichni tomuhle obrazu dokonalé ženy uvěří. Druhá hostitelka se ale v kuchyni dokáže otáčet a tak vyšvihne velmi chutné menu. 1) Bylinkové kuřecí špalíčky v anglickém kabátku s domácími houstičkami a dipem s medvědím česnekem 2) Uzená polévka s masem, zeleninou a bílými fazolkami 3) Vepřová panenka ve schwarzwaldské šunce a parmezánu, rozmarýnové brambory, tzatziki salát 4) Tvarohový dortík s ovocem.

Třetí soutěžní večeři si vezme ve středu na starost Lucie (33). Mladá a bezprostřední maminka dvou synů pracovala jako prodavačka, servírka a masérka. Miluje totiž vodu, koupání, aquapark. Někdy dřív mluví, než myslí, někomu připadá až drzá. Je ale upřímná a na nic si nehraje. Lucka by se chtěla hlavně pobavit a moc si neláme hlavu s tím, co kde vypálí. Jak se říká, co na srdci, to na jazyku, a tak z Lucky padají nejrůznější soudy a názory. Menu, které plánuje, je jedna velká kuchařská premiéra: 1) Sýrová roláda a zeleninový salát 2) Hráškový krém a slaninové vlnky 3) Brambor s maskem 4) Čokoládová pěna s lesním ovocem.

Čtvrtou večeři uvaří jediný muž týdny Radovan (41). Podivín, invalidní důchodce a starý mládenec, který žije sám ve vsetínském bytě, u stolu mezi ženami stále více vyčnívá. Rád se ke všemu vyjadřuje a na sympatiích mu nepřidá, ani když se přizná, že bude taktizovat s body. Jeho soupeřky řeší Radkovo „panictví“, lásku ke kočkám a elektronice. Tolik vysavačů, kolik má doma čtvrtý hostitel, snad ještě nikdy pohromadě neviděly! Odměnou nebude ani jídlo, Radkovo menu ženám nechutná: 1) Plněná rajčata 2) Valašská kyselice 3) Smažený květák, jemná bramborová kaše, přízdoba 4) Pudinkový ovocný pohár, piškotová bábovka.

Páteční hostinu připraví nejstarší účastnice týdne, důchodkyně a vdova Betty (69). Paní Betty je milá dáma, na které je poznat, že žila v zahraničí. Baví ji jízda autem, vaření, cestování a astrologie. Prostřeno! si chce užít, o výhru jí prý vůbec nejde. Bude nad věcí a hašteření mladších soupeřů jen s nadhledem komentuje. Hosty přivítá ve svém velkém domě v Choryni, jehož vybavení některým způsobí šok. Soupeři zabojují se svou závistí. Ale Betty se nenechá ničím rozhodit a pojede podle plánu, který zahrnuje i následující menu: 1) Obložená mísa a domácí pečivo 2) Slepičí vývar s domácími nudlemi 3) Živáňská s opékanými bramborami s dipem a tatarskou omáčkou 4) Domácí gofry se šlehačkou a s ovocem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.