Seriály a filmy

22. listopadu 2014 10:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte speciální mikulášské Prostřeno!

Máme tu advent, blížící se svátek sv. Mikuláše a Vánoce za dveřmi! A tak ani v pořadu Prostřeno! nebude chybět ta pravá předvánoční atmosféra – užijete si mikulášské vaření s dětmi!

Tento týden bude soutěžení a vaření s pořadem Prostřeno! velmi odlišné od běžných týdnů – během pěti dnů se vám představí čtyři maminky se svými dětmi a jedna babička s vnoučkem. Všechny hostitelky tedy budou ženy, ale mezi hostiteli - dětmi budou tři slečny a dva kluci, přičemž mladšímu je jen 5,5 roku! A rozhodně se nenechte mýlit – nebudou vařit jen dámy, ale v kuchyni se předvedou skutečně i děti! Dokonce i pro ně je nachystán úkol týdne – chuťovky a jednohubky. A na co se můžete těšit? Například bude velmi zajímavé zjištění, jak se k sobě budou děti chovat a jak budou přistupovat k jídlu – dospělí by se od těchto malých strávníků a hostitelů mohli leccos naučit!

V pondělí nás u sebe doma přivítají maminka Kateřina (35 let) a její upovídaná dcerka Simonka (8 let). Malá princezna se rozhodně před kamerami necítí nijak nesvá a provede nás po jejich hezkém domě v Praze – Dolních Chabrech. Pro své hosty si první dámské duo připravilo bramborovou polévku, italskou roládu s krémovou bramborovou kaší a dort Malakov. Simonka pak sama připraví úkol týdne, udělá slané jednohubky se sýrem, salámem a olivou pro dospělé a sladké jednohubky z banánu, čokolády a hroznového vína pro děti. Ovšem i některým z nich více zachutná slaná varianta s olivou. A jak se povede pondělním hostitelkám jejich menu? Na výbornou, ale to nejlepší na pondělku bude kromě poznání nových kamarádů skvělá zábava!

Úterý patří Janě (41 let) a nejmladšímu účastníkovi tohoto týdne, jejímu synovi Lukášovi (5,5 roku) – své hosty pozvou do Sendražic, které leží u Kolína, a v kuchyni bude svému mladšímu bráškovi pomáhat ještě 11letý Michal. Co společnými silami pánové za asistence své maminky připraví? Snad hostům zachutnají kuřecí polévka s písmenky, kuřecí řízečky s bramborovou kaší a okurkový salát a jako sladká tečka čokoládová zmrzlina s překvapením. Lukášek je sice mladší ze dvou bratrů, ale sebevědomí mu rozhodně nechybí, dokáže si už v tomto věku pěkně prosadit svou. Lukáškovy komentáře a hlášky jsou zdrojem zábavy, je to velmi legrační chlapeček. A jak pobaví své hosty v rámci zábavy? Budou se malovat sádrová zvířátka!

Ve středu se podíváme do obce Veleň na kraji Prahy a domečku babičky Mileny (65 let), kde bude v kuchyni vařit se svým vnukem Vítkem (8 let). Milena je už v důchodu, ale dříve pracovala jako strojní inženýrka. Vítkova rodina bydlí hned naproti babičce, a tak to k sobě mají blízko. A co společně uvaří? Na ruličce s menu si hosté přečtou následující: pečené želvičky, těstoviny s tuňákem, drobenkový koláč s ovocem. Tato jídla vybral Vítek, protože jsou jeho oblíbená a také je umí sám připravit – uvidíme sami, jak moc bude v kuchyni potřebovat babiččinu asistenci. A jak například hosté ocení Vítkovu zábavu? Prozradíme, že se jedná o stolní hru.

Ve čtvrtek nás pozvou k sobě domů do Petříkovic maminka Bára (42 let) a její dcerka Leontýnka (9 let), která chodí do čtvrté třídy v nedalekých Velkých Popovicích. Doma mají hodně zvířátek, Leontýnky bráška má dokonce v pokojíčku piraňu a sama Leontýnka by měla ráda, až bude velká, farmu se spoustou zvířátek. Vaření ji ale baví také, a co se tedy s maminkou rozhodly připravit? Hosté si zajisté pochutnají na poctivé domácí bramboračce, k hlavnímu chodu budou špízky s domácími hranolkami, dva druhy dipů a okurkový salát, k dezertu pak Leontýnka připraví Lálinčiny muffinky. A zábava? Znáte foukací fixy a malování s nimi? Tak se rozhodně dívejte a můžete se něco nového naučit!

Poslední den patří dvojici Karolina (31 let) a Kristýna (9 let), které nechají své hosty nahlédnout do rodinného domku v Jinočanech. A zejména budou moci ostatní ochutnat pokrmy, které společně půvabné hostitelky připraví: jako první se bude podávat maminčina rajská polévka, za ní přijde bombáč a domácí mix hranolek s domácí majonézou. Na závěr to bude Kikinčin miništrůdl s malým překvapením. Že by Kristýnka do štrůdlu zapekla pro děti třeba nějaké hračky? A co je to ten „bombáč“? Pokud chcete vědět i ještě například to, jaká bude volná zábava, nezbyde vám opravdu nic jiného než se s námi pozorně dívat na další díl pořadu Prostřeno!

Kdo vyhraje? A přijde také Mikuláš s čertem a andělem, když máme mikulášské Prostřeno!? Nenechte si ujít ani minutu a bavte se další týden s naším oblíbeným kulinářským pořadem, který vysíláme od pondělí do pátku vždy v 18:00 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.