Seriály a filmy

30. listopadu 2014 23:19

Martina Čerňanská

Příště uvidíte speciální vánoční Prostřeno!

Vánoce jsou už téměř za dveřmi, a tak opustíme velká města, jejich spěch a shon a zavítáme s kamerami k soutěžícím, kteří nás nechají nahlédnout do svých malebných, Vánocemi vonících domovů, a to převážně v Libereckém kraji.

V pondělí proběhne první seznámení v Chrastavě u Gabriely (25), která jako manažerka procestovala kus světa, a tak své znalosti a zkušenosti využije při vaření – její menu bude světové, moderní a samozřejmě vánoční. Podávat se budou nejdříve slovenské pidzizubky, následovat je bude penízková polévka, jako hlavní chod si hostitelka připravila skandinávskou mňamku a smetanové brambory, jako dezert pak bude sladká tečka od protinožců. Menu zní jistě zajímavě, Gabriela navíc určitě zaujme svými zálibami, mezi něž například patří sportování s aljašským malamutem – jezdí psí spřežení. Mohou se na takovouto zábavu těšit i hosté? Uvidíme!

Úterý připraví své soutěžní menu sportovec a fotograf Martin (46). Není nezajímavé, že Martin založil v roce 1990 první oddíl amerického fotbalu v Česku. Sport stále patří do jeho života, ale živí se fotografováním a grafikou a jeho práce ho baví. Celé Martinovo menu je věnováno jeho mamince, a tak podle jejích receptů hosté ochutnají tyto pokrmy: jemný tataráček z lososa, maminčina staročeská králičí polévka, konfitovaný krkonošský králík na česneku se špenátem a s bramborovým knedlíkem, gratinovaný vánoční tvaroháček. A kde se večeře pod taktovkou Martina bude konat? Pozve vás do malebné chaloupky v Podkrkonoší, kousek od Trutnova, do obce Libeč.

Ve středu se podíváme do Světlé pod Ještědem, o výhru 50 000 Kč zabojuje tentokrát Zdeňka (38), která pracuje jako vychovatelka ve středisku výchovné péče.S manželem mají dvě děti – rodina je pro ni vším. Rodinný život popisuje Zdeňka jako hektický, hodně se věnuje dětem a zvířátkům, která s nimi žijí. A menu? Zní skvěle, nemyslíte? K předkrmu bude sýrová roláda, následovat bude poctivá rybí polévka, na hlavní chod hostitelka připraví voňavou kachnu na medu s opečeným bramborem a na závěr si všichni pochutnají na „tak trochu vánočním tvarohovém koláči“. Kromě skvělého jídla se hosté u Zdeňky seznámí i s její minifarmou a množstvím zvířat, o které se rodina stará.

Čtvrtek patří upovídané a optimistické Martině (38), která se narodila v pátek 13. – určitě jí tedy bude štěstí přát! I Martina je velkou milovnicí zvířat. Má již dospělou dceru a žije s ní a se svým manželem v Jablonci nad Nisou. Jaké menu si hosté přečtou po rozbalení ruliček? Slané mini zákusky z listového těsta, bramborové gnocchi se smetanovým dipem, kuřecím masem a restovanými žampiony, pečené brambory ve slupce na grilu s bylinkovým máslem, pečená kuřecí stehýnka s vánoční nádivkou a kuřecí medailonek se sýrovým přelivem, sladká vánoční kometa. Krásné vánoční menu a můžete se těšit i na vánocemi inspirovanou zábavu!

Poslední hostitelem týdne je Ladislav (62), který vystudoval obor silnoproudé elektrotechniky na ČVUT. Pracoval jako technolog výroby, ředitel pobočného strojírensko-elektrotechnického závodu, náměstek výroby, investiční technik a vedoucí aqua centra. Nyní pracuje jako vedoucí výroby s regulační a automatizační technikou. Ladislav bude na svůj večer dokonale připraven – nebude chybět vánoční výzdoba a vše, co ke správné vánoční atmosféře patří. A Ladislavovy pokrmy? Výlučně tradiční, vánoční! K přípitku bude nejdříve domácí slivovice z vlastních švestek a následovat bude tato nádhera jídel: houbovec, sejkory, masiště s flejškami a hlavatkou, buchty.

Dívejte se s námi na vánoční speciál s pořadem Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.